HostingServer

دلایل خرید هاست پایتون

زبان پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی بسیار معروف و پرکاربرد است که اکثر برنامه نویسان از آن استفاده می کنند. وب سایت ها و اپلیکیشن های بسیاری با استفاده از این زبان برنامه نویسی پیاده شده اند. برای افرادی که توسعه دهنده پایتون هستند یا مدیر یک وب سایت پایتون باشند، خرید هاست پایتون یک گزینه بسیار خوب است. تهیه هاست اشتراکی یا سرور مجازی برای کسانی که توسعه دهنده پایتون هستند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

برای افرادی که وب سایت ها و اپلیکیشن هایشان با زبان پایتون نوشته شده است خرید هاست پایتون پیشنهاد می شود. خرید هاست پایتون باعث می شود تا سازگاری بیشتری با وب سایت یا اپلیکیشن به وجود آید و این یک امتیاز محسوب می شود.

در خرید هاست پایتون باید به نسخه پایتونی که استفاده می کنید توجه داشته باشید تا هاستی را بخرید که با نسخه شما سازگار باشد. برخی از انواع این هاست ها هستند که با تمام نسخه های پایتون سازگار هستند. البته اگر منابع به گونه ای ترکیبی باشند که امکان استفاده از هاست پایتون ممکن نباشد، خرید سرور مجازی گزینه بعدی خواهد بود.

python hosting
python hosting

برای مشاهده پلن ها و قیمت های سایت ممتاز سرور به لینک داده شده می توانید مراجعه نمایید.

نصب اولیه

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با خرید سرور مجازی، شما فقط سیستم عامل دارید و باید تمام نرم افزار های مورد نیاز خود را نصب نمایید. در هر سروری چه ویندوزی و چه لینوکسی شما مجبور خواهید بود تا نرم افزار های سرویس دهنده پایتون را نصب نمایید. اگر سرور لینوکسی خریده باشید نیاز است تا با خط فرمان عملیات نصب را انجام دهید. از آن جا که تعداد نرم افزارهای مورد نیاز برای نصب زیاد هستند این کار بسیار وقت گیر است.

نکته دیگر این است که بسیاری از این نرم افزار ها دارای لایسنس با مدت محدود هستند و خرید دوره ای آن ها پر هزینه است. شما با خرید هاست پایتون می توانید بدون دغدغه تمام امکانات لازم را داشته باشید. تمام نرم افزارهای مورد نیاز و لایسنس ها روی این هاست فعال شده اند.

مدیریت

در صورتی که برای کار خود از سرور استفاده کنید باید خودتان تمام وقت کنترل و مدیریت آن را در نظر داشته باشید. اگر سرور از دسترس خارج شود یا برای نرم افزار یا سخت افزار آن مشکلی پیش آید، وظیفه عیب یابی و رفع مشکل با خود شماست. اگر شما نتوانید این مشکل را سریع حل کنید سایت شما به مشکل خواهد خورد. سایت باید هر دقیقه چک شود تا در صورت بروز مشکل به سرعت متوجه آن شوید. اما اگر از هاست پایتون مناسب برای کار خود استفاده کنید تمام این مراحل توسط سرویس دهنده میزبان انجام می شود وشما درگیر بحث پشتیبانی نخواهید بود.

python hosting
python hosting

بک آپ

بک آپ گیری منظم از سایت و اطلاعات نیز بسیار مهم است. اگر داده های شما به هر دلیلی حذف شوند برای شما بسیار مشکل ساز خواهد بود. با گرفتن بک آپ اطلاعات شما در جای دیگری ذخیره است و از این لحاظ نگرانی وجود ندارد. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید بک آپ را حتما روی سرور دیگری ذخیره کنید تا در صورت وجود مشکل سخت افزاری اطلاعات از دست نروند. مطمئنا تهیه یک سرور جداگانه برای بک آپ هزینه زیادی را برای شما خواهد داشت. در صورت خرید هاست پایتون که مناسب کار شماست از بک آپ گیری اطمینان کافی را خواهید داشت. بک آپ گیری منظم توسط میزبان در هر لحظه انجام می شود.

هزینه

همانطور که در موارد قبل هم توضیح داده شد در صورت خرید هاست پایتون که متناسب با کار شما است هزینه های شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. در صورتی که اگر شما سرور بخرید یا از هاست نامناسبی استفاده کنید، علاوه بر دغدغه و نگرانی، باید هزینه بسیاری را نیز متقبل شوید.

شاید یکی از مواردی که ذهن شما را درگیر کند امنیت استفاده از هاست پایتون باشد. اما باید گفت، با اینکه استفاده از سرور باعث می شود تا به طور اختصاصی منابع در اختیار شما باشد و از این لحاظ امنیت بسیار بالا است؛ در هاست پایتون نیز نرم افزار های به روز و لحاظ کردن نکات امنیتی باعث می شود تا امنیت لازم فراهم باشد.

در کنار این ها در هاست پایتون منابع به صورت اختصاصی به هر سایت تعلق می گیرد و حتی در صورتی که برای یک سایت مشکلی پیش آید، دیگر سایت ها فقط دچار کندی سرعت خواهند شد.

برای خرید هاست و سرور، ممتاز سرور یکی از بهترین گزینه های مورد اعتماد جهت دریافت خدمات هاستینگ می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا