Hosting

کسب و کار خود را ارتقا دهید و به جای هاست اشتراکی از VPS استفاده کنید

شما برای راه اندازی وب سایت خود با یک برنامه هاست اشتراکی شروع می کنید که همه چیز خوب است اما در برخی موارد، می خواهید کنترل بیشتری بر سایت خود داشته باشید و این موضوع با هاست اشتراکی امکان پذیر نیست یا دست کم بسیار دشوار است. حتی ممکن است به شما بگویند به علت بازدید های زیاد، همسایگان سرور شما شکایت دارند. سرور های اختصاصی بسیار جذاب اما پر هزینه هستند. اینجاست که هاست نیمه اختصاصی یا VPS می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

VPS چیست؟

جایی بین هاست مشترک و هاست اختصاصی VPS قرار دارد؛ یک سرور خصوصی مجازی. VPS به شما امکان دسترسی ریشه ای و آزادی سفارشی سازی با سرور اختصاصی را می دهد، اما در یک محیط مشترک که هزینه های شما را بسیار کمتر از نرخ میزبانی اختصاصی می کند.

ترکیب VPS از قابلیت شخصی سازی و مقرون به صرفه بودن، بسیاری از دارندگان سایت را هنگامی که آماده انتقال از میزبانی مشترک هستند، علاقه مند می کنند. اما مانند مثال نقل مکان از خانه والدین به آپارتمان خود، گرداندن زندگی، مسئولیت های جدید و مواردی وجود دارد که باید قبل از حرکت بدانید- به خصوص اگر قبلاً هرگز به تنهایی زندگی نکرده اید.

به عنوان مثال، وقتی با خانواده خود زندگی می کنید، احتمالاً کسی نیستید که با صورت حساب ها، پروژه های عجیب و غریب مانند نصب بخاری و همه کارهای روزمره که خانواده را در خانه ای در آسایش نگه می دارد، سر و کار دارید. به تنهایی، شما آزادی بیشتری دارید، اما همچنین باید همه موارد را خودتان اداره کنید. برای اینکه وب سایت خود را به VPS انتقال دهید، ابتدا مطمئن شوید که همان چیزی است که شما نیاز دارید.

چرا باید تغییر ایجاد کنید؟

شما به فضای اختصاصی خود نیاز دارید تا بتوانید آنچه را که می خواهید انجام دهید، اما آیا VPS فضای مناسبی برای کاری است که می خواهید انجام دهید؟ در زیر دلایل رایج تغییر برنامه میزبانی توسط افراد و اینکه آیا VPS گزینه درستی است یا نه؛ را بیان می کنیم.

اگر به منابع سرور بیشتری نیاز دارید

اگر بیش از حد از منابع پردازنده در برنامه میزبانی فعلی خود استفاده می کنید، VPS احتمالاً بهترین اقدام شما نیست، زیرا اکثر برنامه های VPS نیز منابع زیادی ندارند. به عنوان مثال، اگر بخاطر نقض شرایط خدمات (TOS) به دلیل اینکه سایت شما دارای تعداد زیادی بازدید است یا بهینه نشده است، تعلیق شده اید، ممکن است VPS در مقایسه با برنامه اشتراکی شما منابع کمتری را برای شما در اختیار داشته باشد.

به این روش فکر کنید: نقل مکان از خانه بزرگ والدین به آپارتمان کوچک خودتان، شما را از محدودیت های موجود در مجموعه داخلی آزاد می کند، اما یک آپارتمان کوچک ممکن است فضای کافی برای وسایل اضافی شما را نداشته باشد.

فضای شخصی خود را می گیرید اما ممکن است حافظه RAM کافی برای انجام آنچه شما نیاز دارید نداشته باشد. اگر می خواهید سرور خود را برای مصرف منابع بسیار زیاد بخرید و بودجه کافی دارید، سرور اختصاصی احتمالاً انتخاب بهتری است. این مانند این است که از آپارتمان کوچک صرف نظر کرده و مستقیماً به خانه بزرگ خود بروید.

اگر مکانی برای امتحان چیز های جدید می خواهید

اگر یک برنامه نویس هستید، VPS ممکن است ماسه بازی مورد نیاز شما باشد. شما فضا و منابع لازم را خواهید داشت تا ایده های وب سایت خود را آزمایش کنید، بدون اینکه در سایت زنده خود تغییری ایجاد کنید تا زمانی که مطمئن شوید دقیقاً همان طور که شما می خواهید کار می کنند.

اگر به تنظیمات سفارشی نیاز دارید

اگر وب سایت شما از قبل بهینه شده و دارای مشکلات منابع نیست، اما شما به دسترسی ریشه یا مورد خاصی نیاز دارید که در طرح مشترک شما موجود نیست، VPS می تواند به شما آزادی شخصی سازی سایت را بدهد. به عبارت دیگر، شما در نهایت می توانید فضای خود را با سایه ای سیاه که خانواده شما تهیه کرده اند، رنگ آمیزی کنید.

آماده شدن برای انتقال از میزبانی مشترک به VPS

چند مورد وجود دارد که باید برای اطمینان از هموار شدن روند تغییر کار در ابتدا برنامه ریزی کنید. به این فکر کنید مانند سفارش آب و برق و یادگیری نحوه کار لوازم خانگی است، بنابراین وقتی به مکان جدید خود می رسید در تاریکی و بدون قهوه نشسته اید.

با مدیر میزبان وب آشنا شوید

با میزبانی مشترک، ارائه دهنده شما cPanel را برای شما تنظیم می کند. با استفاده از VPS، باید cPanels را برای همه وب سایت های سرور خود تنظیم کنید و این کار با راه اندازی مدیر میزبان وب (WHM) شروع می شود.

وب سایت ممتاز سرور

با خدمات هاست و سرور ممتاز سرور، شما می توانید به راحتی سرویس مورد نظر خود را خریداری کرده و با دریافت VPS خود آماده راه اندازی WHM باشید.

cPanel را بشناسید

پس از تنظیم WHM، سپس می توانید حساب های cPanel ایجاد کنید. و راهنمای راه اندازی cPanel ما را بررسی کنید.

بیاموزید که چگونه سرور های خصوصی جدید خود را ثبت کنید

در میزبانی VPS، به جای استفاده از سرور های نام مشترک، باید سرور های نام خصوصی را تنظیم کنید. برای انجام این کار باید با ثبت نام دامنه خود کار کنید. در صورت برخورد به موانع راه و داشتن سوال در این راه، تیم پشتیبانی ما می تواند به شما کمک کند.

بیاموزید که چگونه دامنه خود را به آن سرور های نامی هدایت کنید

مرحله بعدی اشاره دامنه به سرور های نام خصوصی جدید است. مانند راه اندازی سرور های نام، این امر می تواند پیچیده باشد، اما تیم پشتیبانی ما می تواند به شما کمک کند.

مسئولیت های امنیتی خود را بدانید

VPS مانند آپارتمان در یک مجموعه دردار است. مدیریت با دروازه و نگهبان در محل از کل مکان محافظت می کند، اما با این وجود شما می توانید پنجره ها و درها را قفل کنید.

به عنوان مثال، ویژگی های امنیتی VPS ما شامل cPHulk Brute Force Protection، دیوار آتش و ابزار های دیگری است که از سرور شما محافظت می کند. شما باید از وب سایت هایی که در سرور دارید محافظت کنید. این شامل اسکن بدافزار، پشتیبان گیری از سایت، به روزرسانی پلاگین و سایر اصول امنیتی وب سایت است.

از مکان جدید خود مراقبت کنید

هنگامی که وب سایت خود را به VPS منتقل کردید، WHM و cPanel، سرور های نام و نشانگر دامنه همه تنظیم شده اند و از امنیت برخوردار خواهید شد، فضای VPS برای انجام آنچه می خواهید متعلق به شماست. با این حال، نمی خواهید پرونده هایی را که می تواند باعث فروپاشی همه چیز شود از سرور خود حذف کنید.

به VPS خود خوب نگاه کنید و مطمئن شوید که می توانید پرونده های اصلی خود را قبل از شروع هر گونه تغییر شناسایی کنید یا نه. به آن فایل ها دست نزنید زیرا سرور شما بدون آن ها درست کار نخواهد کرد.

در صورت نیاز بلافاصله درخواست کمک کنید

چه اتفاقی می افتد اگر به طور تصادفی آن پرونده های مهم را حذف کنید؟ فوراً با پشتیبانی تماس بگیرید و ما می توانیم به شما کمک کنیم تا سقف سقوط نکند. اگر قبل از پشتیبان گیری هفتگی بعدی خارج از سایت با ما تماس بگیرید، می توانیم سرور VPS شما را به طور کامل بازیابی کنیم. در غیر این صورت، می توانیم پرونده های اصلی را بازیابی کنیم و شما می توانید از آنجا دوباره بسازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا