Seoآموزش

افزایش رتبه سایت در انواع موتورهای جستجو

یکی از مهم ترین نکات و اهداف اصلی سئو کاران افزایش رتبه سایت در موتور های جستجو است و سئو کاران تمام سعی خود را می کنند تا رعایت الگو ها و نکات مهم گوگل رتبه سایت را افزایش دهند. فرآیند افزایش رتبه سایت حاصل تلاش بهترین متخصصین سئو کار، برای بهینه سازی موتور های جستجو است. ما در این بخش به شما کمک می کنیم تا با فرآیند افزایش رتبه وب سایت بیشتر آشنا شوید

بررسی وب سایت

افزایش رتبه سایت

در مرحله اول سئوکار با استفاده از آخرین راهنمایی های موتورهای جستجو و به کارگیری ابزارهای دقیق و به روز شده ابتدا باید بررسی نماید که وب سایت مورد نظر جهت افزایش رتبه خود تاکنون چه معیارهایی از سئو را رعایت نموده است و هم چنین دارای چه معیارهای بدی از سئو می باشد.

موتورهای جستجو برای قرار دادن سایت ها در در موقعیت های بالای صفحه نتایج خود دارای تعداد زیادی معیار هستند که وب سایت ها موظف هستند جهت قرارگرفتن در این موقعیت های بالا، اکثر این معیار ها را رعایت کنند. به عنوان مثال موتور جستجو کننده گوگل بیش از 200 معیار جهت افزایش رتبه وب سایت در نظر گرفته است.

شایان ذکر است، موتورهای جستجو هرگز فرمول رياضي دقيق و يا الگوريتم موتور جستجوي خود را که از اسرار آن‌ها است، فاش نمي‌کنند و يا به طور متناوب اين الگوريتم هاي خود را تغيير مي‌دهند ولی با این وجود موتورهای جستجو يک راهنما براي مهندسين سئو فراهم می نمایند که توسط آن بتوانند رتبه‌ بندي خود را بهبود بخشند.

تهیه لیستی از کارها و زمان بندی

افزایش رتبه سایت

در مرحله بعد سئوکار جهت افزایش رتبه وب سایت لیستی از کلیه کارهایی را که می توان به بهبود رتبه وب سایت کمک کرد، تهیه می نماید. این لیست شامل  بهینه سازی on-page و بهینه سازی off-page است.

بهینه سازی on-page به کنترل مستقیم کدها درون وب سایت مرتبط می شود که تمام تلاشهای بهینه سازی در این قسمت است زیرا بهینه سازی on-page بیشترین تاثیر را در نتایج موتور جستجو خواهد داشت. بهینه سازی off-page کلیه کارهایی است که در خارج از وب سایت می تواند در افزایش رتبه وب سایت موثر باشد که این قسمت از فرآیند بهینه سازی سئوکار نامحدود است و توسط مهندسین سئوکار جهت بدست آوردن لینک های بیشتر برای وب سایت می تواند بصورت مستمر انجام می شود. بعد از مشخص شدن کارها برای آنها یک زمانبندی در نظر گرفته می شود و با توجه به نقطه هدف وب سایت اهمیت هر کدام از این کارها نیز در این زمان بندی مشخص می شود.

انجام کارها

بعد از این که کارها و زمان بندی آن ها مشخص شد در این مرحله از فرآیند با توجه به اهمیت هر کدام از کارها مهندسین سئو کار شروع به انجام و پیاده سازی این کارها می کنند. پیاده سازی بعضی از کارها جهت رعایت معیارهای موتورهای جستجو یک بار برای وب سایت مورد نظر انجام می شود ولی بعضی از معیارها وجود دارند که می بایست مهندسین سئوکار آن ها ر ا به صورت مستمر و متناوب انجام دهند. هدف از انجام مراحل بالا در فرآیند سئوکار افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو  با استفاده از روش های صحیح بهینه سازی است.

بهترین روش ها برای افزایش بهینه سازی و افزایش رتبه سایت

  • بهینه سازی دامین: این دسته شامل استراتژی هایی برای انتخاب دامنه و میزبانی از آن می باشد.
  • بهینه سازی و سئو داخلی سایت: این دسته شامل تاکتیک هایی است که بر روی کل سایت اعمال می گردد، و موجب ارتقا اعتبار و اعتماد گوگل به آن می شود. هم چنین کمک می کند تا وب سایت شما برای پایشگرهای گوگل قابل مشاهده باشد.
  • بهینه سازی و سئو صفحات: این دسته شامل روش هایی می شود که موجب بهینه سازی صفحات سایت و در نتیجه افزایش اعتبار و رتبه آنها در نتایج جستجو می گردد.
  • لینک سازی: این دسته شامل استراتژی هایی برای کسب بک لینک می شود که برای افزایش اعتبار دامنه ضروری هستند.
  • شبکه های اجتماعی: بازاریابی در شبکه های اجتماعی موجب افزایش رنک سایت به صورت مستقیم نمی شود، اما می تواند تاثیر فراوانی بر روی فاکتورهای فرعی افزایش رتبه سایت داشته باشد.
  • استراتژی های تصحیح کننده: این دسته شامل تاکتیک هایی است که موجب رفع مشکلات استراتژی های موجود می گردد.

عوامل موثر در افزایش رتبه سایت در گوگل

رعایت استاندارد در طراحی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در طراحی سایت و مدیریت باید به آن ها توجه کنید رعایت استاندارد های طراحی سایت و رعایت اصول بهینه سازی سایت (سئو) است. با توجه به نکات و ابزار در گارانتی نمودن افزایش صفحات و در نتیجه افزایش سایت در موتورهای جستجو می باشد.

دقت در نوشتن برچسب های متا

اگر سایت با استفاده از سیستم مدریت یا همان نرم افزار طراحی سایت استفاده انجام شده باشد. در هر قسمت که دارای محتوای متن و تصویر است باید دارای برچسب های موضوعی، عنوان و متا تک باشد، که باید جداسازی از طریق (، ;) یا حتی واژه حداکثر 20 تا 30 کلمه وارد شود و البته وارد کردن عنوان متا تک ها دارای اصول خاصی است.

کلمات کلیدی هوشمندانه

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث می شود رتبه و بازدید سایت شما افزایش یاید استفاده از یک کلید واژه خوب است. شما باید در هنگام انتخاب کلید واژه سایت خود بسیار دقت کنید و کلید واژه ای را انتخاب کنید که در تمام مقطع به دنبال کنندگان زیادی داشته باشد. تنها انتخاب یک کلید واژه خوب برای افزایش سایت شما در گوگل کافی نیست شما هر چقدر هم که بازدید کننده داشته باشید اگر سایت شما به خوبی سئو نشده باشد، هیج فایده ای برای شما ندارد.

افزایش رتبه سایت

توضیحات متا کاربردی

توضیحات متا یکی از عواملی است که باعث می شود، کاربران بیشتری از سایت شما بازدید کنند. این توضیحات باید به صورت توضیح کلی از محتویات سایت شما باشد که کاربران با خواندن این توضیحات متا از هدف و نوشته های سایت شما با خبر شود. شما اگر بتوانید یک متای خوب برای سایت خود انتخاب کنید، سایت شما بازید کنندگان بیشتری جلب خود می کند؛ بنابراین سبب می شود که رتبه سایت شما هم در گوگل افزایش پیدا کند. یکی از بهترین راهکار ها برای پیدا کردن کلید واژه برتر استفاده ای ابزار گوگل ترند است.

لینک های داخلی و خارجی

لینک داخلی یکی از راهکارهای خیلی کاربردی برای بازدید بیشتر کاربران از صفحات وب شما است. شما می توانید با استفاده از لینک های داخلی مربوط به محتویات سایت خود بازدید کنندگانی که به دنبال موضوعات مشابه هستند را در سایت خود نگه دارید. با لینک دادن مقاله های دیگر شما بازدید از تمام صفحات سایت شما افزایش می یابد.

لینک خارجی یکی از مهم ترین بخش های سئو سایت در وردپرس است. لینک خارجی به عنوان یک راه برای رسیدن به منبع اطلاعات است، با استفاده از لینک خارجی هم می توانید مسائلی را که به طور کامل توضیح نداده اید را به یک منبع معتبر متصل کنید.

لینک خارجی و داخلی مهم ترین بخش سئو است که اهمیت زیادی برای سرویس های گوگل دارد اگر شما در سایت خود از لینک ها استفاده نکنید، یک نمره منفی برای شما در نظر می گیرند و استفاده به جا و درست از لینک ها باعث می شود تا گوگل نمره بهتری به شما بدهد.

افزایش رتبه سایت

جمع بندی و نکات کلیدی

همان طور که متوجه شدید، بالا بردن رتبه سایت در گوگل چندان کار سختی هم نیست؛ فقط کافی است که همان کارهایی که به مرور انجام می دهید را طبق یک اصول و قواعد خاص انجام دهید. این بهترین روش برای سئویی تمیز و ماندگار است.

اگر توجه کرده باشید؛ تمام موارد عنوان شده به تولید محتوا ختم می شود. همانطور که قبلا هم اشاره کردم آینده سئو به محتوا مربوط می شود. اگر بتوانید محتوایی عالی برای مخاطبان تان تولید کنید قطعا برنده خواهید بود.

برای داشتن یک رتبه خوب در گوگل شما باید محتوای سئو خوبی داشته باشید که اولین و مهم ترین نکته برای وب سایت است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا