خدمات SSL

curve
خدمات دامنه ممتاز سرور

ممتاز سرور ارائه دهنده خدمات SSL

واژه SSL مخفف Secure Sockets Layer است و به طور خلاصه این فناوری استاندارد برای ایمن نگه داشتن اتصال شما به اینترنت و حفاظت از هرگونه اطلاعات حساسی است که بین دو سیستم رد و بدل می شود. SSL مجرمانی را که قصد دریافت یا تغییر هرگونه اطلاعات منتقل شده از طرف شما، از جمله اطلاعات شخصی را دارند، متوقف می کند.
SSL از الگوریتم های رمزگذاری برای ترکیب کردن داده ها در حین انتقال استفاده می کند و از خواندن آن توسط هکر ها هنگام ارسال جلوگیری می کند. این اطلاعات می تواند هر چیز حساس یا شخصی شامل شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات مالی، نام و آدرس باشد. برای مشاغل آنلاین یا وب سایت هایی که پرداخت با کارت اعتباری یا نقدی را قبول می کنند، یا انتقال اطلاعات شخصی یا حساس مانند نام و آدرس را شامل می شوند، یک گواهی SSL برای امنیت وب سایت ضروری است. زیرا روشی اساسی برای اطمینان از ایمن بودن سایت ها و محافظت از اطلاعات مشتریان است.

اطمینان از داشتن گواهینامه SSL

گواهینامه SSL در سمت سرور نصب می شود اما نشانه های تصویری در مرورگر وجود دارد که می تواند به کاربران بگوید آیا آن سایت توسط SSL محافظت می شود یا نه. در مرحله اول اگر SSL در سایتی وجود داشته باشد، کاربران https: را در ابتدای آدرس وب به جای http: مشاهده می کنند. بسته به اینکه چه درجه اعتبار سنجی به کسب و کار داده می شود، ممکن است اتصال ایمن با وجود یک نماد قفل یا یک سیگنال نوار آدرس سبز نشان داده شود.


گواهی SSL چگونه کار می کند؟

در اصل وقتی گواهی SSL را روی سرور خود نصب می کنید و یک مرورگر به آن متصل می شود، وجود گواهی SSL باعث ایجاد پروتکل SSL می شود که اطلاعات منتقل شده بین سرور و مرورگر را رمزگذاری می کند. SSL مستقیماً در بالای پروتکل کنترل انتقال (TCP) عمل می کند و به طور موثر به عنوان یک لایه ایمنی کار می کند. این لایه در حالی که هنوز یک اتصال امن را فراهم می کند، اجازه می دهد تا لایه های پروتکل بالاتر بدون تغییر باقی بمانند. بنابراین در زیر لایه SSL، سایر لایه های پروتکل قادر به عملکرد طبیعی هستند.


انواع گواهینامه SSL

سه نوع اصلی گواهینامه SSL وجود دارد که عبارتند از اعتبار سنجی گسترده (EV SSL)، سازمان معتبر (OV SSL) و دامنه معتبر (DV SSL). سطح رمزگذاری برای هر گواهینامه یکسان است، آنچه متفاوت است مراحل آزمون و تصدیق مورد نیاز برای دریافت گواهینامه است.


گواهینامه SSL اعتبار سنجی گسترده (EV)

با استفاده از EV SSL سازمان صدور گواهینامه حق متقاضی را برای استفاده از یک نام دامنه خاص بررسی می کند. این سطح از گواهینامه SSL دارای بالاترین سطح اعتبار است. تمام مراحل مورد نیاز برای CA قبل از صدور گواهینامه در اینجا مشخص شده است:

  • تأیید وجود حقوقی، فیزیکی و عملیاتی موجودیت
  • تأیید اینکه هویت نهاد با سوابق رسمی مطابقت دارد
  • تأیید اینکه نهاد حق انحصاری استفاده از دامنه مشخص شده در گواهی EV SSL را دارد
  • تأیید اینکه به نهاد برای صدور گواهینامه EV SSL به درستی مجوز داده است

اعتبار سنجی گسترده EV شامل بررسی پیشینه کامل سازمان است. CA اطمینان حاصل خواهد کرد که سازمان وجود دارد و به طور قانونی به عنوان یک تجارت ثبت شده است، که آن ها واقعاً در آدرسی که لیست کرده اند وجود دارند . این سطح اعتبار طولانی ترین و بیشترین هزینه را دارد، اما گواهینامه SSL اعتبار سنجی بیشتر از انواع دیگر گواهینامه SSL قابل اعتماد است. در نتیجه این گواهینامه ها برای آدرس وب سایت لازم است تا نوار URL مرورگر را سبز کند. این نوار سبز بالاترین میزان اعتماد را برای کاربران نشان می دهد.
شرکت های بزرگ، موسسات مالی و فروشگاه های تجارت الکترونیکی باید گواهی اعتبار سنجی گسترده را دریافت کنند. این امر به ویژه اگر سایتی یا برنامه ای از داده های حساس مشتری مانند گذرواژه، شماره کارت اعتباری یا نام و آدرس استفاده می کند، بسیار مهم است.


گواهینامه SSL اعتبار سنجی دامنه (DV)

گواهی های SSL تأیید دامنه (DV) سریع ترین، آسان ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای دریافت رمزگذاری استاندارد صنعت را ارائه می دهند. این نوع اعتبار سنجی نیاز به اثبات مالکیت دامنه امن دارد و معمولاً ظرف چند دقیقه صادر می شود. گواهی های DV پس از نصب، شاخص های اعتماد را مانند نماد قفل و رشته https: قبل از دامنه وب سایت در مرورگر ها نشان می دهند. این گواهینامه SSL:

  • اعتبار یک دامنه را تأیید می کند
  • https و نماد قفل را در مرورگرها فعال می کند
  • در عرض چند دقیقه انجام می شود

وب سایت های امروزی دارای چندین لایه صفحه، دامنه و زیر دامنه هستند. انواع مختلفی گواهی برای وب سایت های مدرن امروزی طراحی شده است که نوع تأیید اعتبار را با مجموعه ویژگی ها برای ایمن سازی محیط های وب منحصر به فرد اعمال می کنند.


گواهی SSL اعتبارسنجی سازمانی (OV)

گواهینامه های SSL اعتبار سنجی سازمانی (OV) نسبت به DV یک قدم بالاتر است. برای دریافت یک گواهینامه OV، سازمان باید ثابت کند که دامنه مورد نظر خود را برای تأمین امنیت تأیید کرده و تضمین می کند که این یک تجارت قانونی ثبت شده است. این موارد فقط برای یک سازمان ثبت شده و نه افراد، صادر می شود و باعث می شود این نوع گواهینامه ها برای وب سایت های با چهره عمومی بیشتر مناسب باشند.
چرا خدمات SSL ممتاز سرور را انتخاب کنیم؟

responsive

ارائه گواهی معتبر

مجموعه ممتاز سرور گواهینامه های SSL را از معتبرترین مراکز ارائه این گواهینامه نظیر Certum ارائه می کند.

پشتیبانی

پشتیبانی ویژه

تیم پشتیبانی ما هر لحظه آماده کمک به شماست و به منظور ثبت، انتقال و تمدید دامنه از ابتدا تا انتها در کنار شما خواهد بود و در کوتاهترین زمان ممکن سرویس موردنظر شما را پیکربندی و آماده می کند.

سرور

قیمت مناسب

با استفاده از خدمات مجموعه ممتاز سرور بهترین قیمت ثبت، انتقال و تمدید دامنه را تجربه کنید.

support-icon