خدمات دامنه

curve
خدمات دامنه ممتاز سرور

ممتاز سرور ارائه دهنده خدمات دامنه

هر کسب و کار، سازمان یا فردی که می خواهد در اینترنت حضور داشته باشد، باید یک نام دامنه انتخاب کند. ترکیبی از نام دامنه، وب سایت و آدرس های ایمیل، هویت منحصر به فرد شما را بصورت آنلاین تشکیل می دهد. این به نوبه خود به کسب و کار شما کمک می کند تا ظاهر حرفه ای داشته باشید، آگاهی مخاطبان از برند تجاری شما را افزایش می دهد، اعتبار ایجاد می کند و از علائم تجاری و حق کپی رایت شما محافظت کند.

انواع نام دامنه

دامنه سطح بالا (TLD) به پسوند یا آخرین قسمت نام دامنه اشاره دارد. یک لیست محدود از پسوند های از پیش تعریف شده وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • .com : برای تجارت (رایج ترین TLD)
 • .org : سازمان ها (معمولاً غیرانتفاعی)
 • .gov : آژانس های دولتی
 • .edu : موسسات آموزشی
 • .net : سازمان های شبکه ای

دامنه های سطح بالا به دو دسته گسترده طبقه بندی می شوند: دامنه های سطح بالا عمومی (gTLD ها) و دامنه های سطح بالا ملی (TCTL ها). دامنه سطح بالا عمومی (gTLDs) یک نام دامنه است که کلاس دامنه مربوط به آن را مشخص می کند (.com ، .org ، .edu و غیره). دامنه سطح بالا ملی (ccTLD) یک پسوند دامنه دو حرفی مانند .uk یا .fr است که به یک کشور، موقعیت جغرافیایی یا سرزمین اختصاص داده شده است. nTLDs به نام دامنه های سطح بالا و جدیدی اطلاق می شود که به سازمان ها و خدمات برند ها اختصاص دارد، زیرا سفارشی تر، انعطاف پذیرتر و مرتبط تر هستند. نمونه هایی از nTLD شامل .app, .voyage, .cool و غیره است.


انتقال دامنه چگونه است؟

اگر از نام دامنه ای که انتخاب کردید، راضی نبودید و بازخورد خوبی دریافت نکردید، همیشه قادر به تعویض و انتقال دامنه وب سایت خود هستید. هنگامی که شما درخواست انتقال نام دامنه را دارید، این اولین اقدام در زنجیره ای از حوادث مربوط به انتقال دامنه است:

 • شما درخواست انتقال یا ثبت جدید را می دهید.
 • ثبت کننده جدید برای تأیید انتقال دامنه شما، ایمیلی را به مخاطب اداری موجود در پایگاه داده WHOIS می فرستد.
 • مخاطب اداری درخواست انتقال را تأیید می کند و کد AUTH دامنه را ارائه می دهد. برای اطمینان از تأیید درخواست، بهتر است قبل از درخواست انتقال دامنه، اطمینان حاصل کنید که به عنوان مخاطب اداری در لیست قرار گرفته اید و کد باز کردن قفل را از ثبت کننده فعلی خود دریافت کنید. اگر تأیید ظرف پنج روز دریافت نشود، درخواست انتقال ناموفق است و شما باید درخواست را دوباره انجام دهید.
 • ثبت کننده جدید به سازمانی که پسوند TLD (دامنه سطح بالا) را مدیریت می کند، ایمیل ارسال می کند.
 • اگر دلیلی برای آزاد نشدن دامنه ای که درخواست کرده اید، وجود نداشته باشد، سازمان مدیریت برای تأیید انتشار آن دامنه، ایمیلی به ثبت کننده قدیمی ارسال می کند. در این مرحله اگر ظرف پنج روز پاسخی دریافت نشود، دامنه به طور پیش فرض به ثبت کننده جدید می رسد.
 • ثبت کننده جدید شما ایمیلی به شما ارسال می کند و به شما اطلاع می دهد که انتقال انجام شده است. در بیشتر موارد، اطلاعات DNS به عنوان بخشی از فرآیند از ثبت کننده قدیمی به ثبت کننده جدید کپی می شود، اما اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است لازم باشد که وارد صفحه کنترل حساب ثبت کننده جدید خود شوید و اطلاعات DNS را به صورت دستی وارد کنید.


تفاوت دامنه و زیر دامنه چیست؟

دامنه (به عنوان مثال ، momtazserver.com) آدرس اینترنتی است که شما از یک شرکت ثبت دامنه خریداری می کنید. زیر دامنه (به عنوان مثال ، blog.momtazserver.com) زیر مجموعه دامنه ای است که می تواند توسط مالک دامنه ایجاد شود.چرا خدمات دامنه ممتاز سرور را انتخاب کنیم؟

responsive

ثبت با اطلاعات شما

مجموعه ممتاز سرور دامنه ها را با نام شما ثبت می کند و اطلاعات شما بدون مشکلاتی نظیر تحریم در مراکز ثبت قرار می گیرد..

پشتیبانی

پشتیبانی ویژه

تیم پشتیبانی ما هر لحظه آماده کمک به شماست و به منظور ثبت، انتقال و تمدید دامنه از ابتدا تا انتها در کنار شما خواهد بود و در کوتاهترین زمان ممکن سرویس موردنظر شما را پیکربندی و آماده می کند.

سرور

قیمت مناسب

با استفاده از خدمات مجموعه ممتاز سرور بهترین قیمت ثبت، انتقال و تمدید دامنه را تجربه کنید.

support-icon