Web Designآموزش

بهترین افزونه های تایپوگرافی وردپرس برای بهبود طراحی

آیا به دنبال یک افزونه تایپوگرافی وردپرس برای بهبود طراحی خود هستید؟ انتخاب فونت شما نقش اساسی در طراحی وب شما دارد. بهبود تایپوگرافی وب سایت شما، خواندن سایت شما را آسان تر می کند و تجربه بهتری را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. در این مقاله، برخی از بهترین افزونه‌ های تایپوگرافی وردپرس را که می‌ توانید در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید، بررسی می کنیم.

چرا تایپوگرافی برای سایت وردپرسی شما مهم است؟

تایپوگرافی وب سایت شما بخش بسیار مهمی از طراحی کلی شما است. انتخاب فونت‌ های زیبا و خوانا باعث افزایش تعامل وب‌ سایت شما و افزایش زمان سشن های کاربران در سایت شما می‌ شود. بسیاری از بهترین قالب های وردپرس با دسترسی به فونت های گوگل ارائه می شوند و به شما امکان می دهند تایپوگرافی را مطابق با نیاز های خود تغییر دهید.

همچنین تنظیماتی در ویرایشگر پست و صفحه تعبیه شده است که به شما کنترل بیشتری بر فونت‌ ها و طرح‌ بندی‌ ها می‌ دهد. با این حال، کار های بیشتری وجود دارد که می‌ توانید با تایپوگرافی انجام دهید، مانند اضافه کردن زیرنویس، استفاده از دراپ‌ نویس، گنجاندن پاورقی، اجازه دادن به کاربران برای تغییر اندازه فونت‌ ها و موارد دیگر.

با انتخاب افزونه های مناسب وردپرس، می توانید تایپوگرافی وب سایت وردپرسی خود را بدون نوشتن هیچ کدی بهبود ببخشید. با این حال، اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین افزونه های تایپوگرافی وردپرس که می توانید در وب سایت خود امتحان کنید، بیندازیم.

Easy Google Fonts

Easy Google Fonts - افزونه تایپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Easy Google Fonts به شما امکان می دهد از کتابخانه ای با بیش از 1300 فونت گوگل در سایت وردپرس خود استفاده کنید. این افزونه با هر قالب وردپرس سازگار است و یک برگه «تایپوگرافی» را به سفارشی‌ کننده پوسته وردپرس شما اضافه می‌ کند.

با استفاده از تب تایپوگرافی، می‌ توانید فونت‌ ها را در حین مشاهده پیش‌ نمایش زنده، تغییر دهید. همچنین می توانید اندازه فونت را انتخاب کنید، رنگ ها را تغییر دهید، بک گراند اضافه کنید، و خیلی چیز های دیگر را نیز شخصی سازی کنید.

wp-Typography

wp-Typography - افزونه تایپوگرافی وردپرس

افزونه wp-Typography به شما کنترل بیشتری بر روی کاراکتر های خاص مانند خط تیره، بیضی، نماد های علامت تجاری، کسری و غیره نیز می دهد. این برنامه از 50 زبان مختلف پشتیبانی می کند و می تواند به ارائه یک تجربه خواندن بهتر برای بازدیدکنندگان شما کمک کند.

Advanced Editor Tools

Advanced Editor Tools - افزونه تایپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Advanced Editor Tools، کنترل بیشتری بر اندازه فونت و قالب بندی متن به شما می دهد. بلوک جدیدی به نام «پاراگراف کلاسیک» اضافه می‌ کند که به شما امکان تغییر فونت، رنگ، اضافه کردن جداول، فهرست‌ ها و موارد دیگر را می‌ دهد.

برای کسانی که از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می کنند، این افزونه ویژگی های ویرایش پیشرفته تری را به ویرایشگر پست و صفحه اضافه می کند.

Zeno Font Resizer

Zeno Font Resizer - افزونه تاپیوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Zeno Font Resizer، به بازدید کنندگان شما این امکان را می دهد که اندازه فونت وب سایت خود را با چند کلیک تغییر دهند. این می تواند تجربه کاربری شما را برای کسانی که متن بزرگتر را ترجیح می دهند بهبود بخشد.

این افزونه اضافه کردن گزینه تغییر اندازه فونت به نوار کناری وردپرس را آسان می کند. همچنین از jQuery استفاده می کند، بنابراین بازدیدکنندگان شما می توانند فونت را بدون بارگذاری مجدد صفحه تنظیم کنند.

Page Title Splitter

افزونه Page Title Splitter

افزونه تایپوگرافی Page Title Splitter، یک افزونه منحصر به فرد است که به شما امکان می دهد عناوین پست های طولانی تر را به دو خط تقسیم کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد از عناوین پست های طولانی تر و توصیفی تر استفاده کنید و در عین حال مطمئن شوید که هنوز قابل خواندن هستند.

این افزونه برای همه پست ها، صفحات و عناوین از ویژگی نوع پست سفارشی استفاده می کند. این به شما کنترل کاملی بر طرح بندی عنوان خود در دسکتاپ و موبایل می دهد.

Secondary Title

Secondary Title - افزونه تایپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Secondary Title یک افزونه ساده است که به شما امکان می دهد زیرنویس را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید. این مورد در وب سایت های محبوبی مانند Buzzfeed ،Medium ،Mashable و غیره رایج است. افزودن عناوین ثانویه یا زیرنویس ها به شما امکان می دهد عنوان خود را توضیح دهید و فرصت بهتری برای جذب خوانندگان و تشویق آن ها به خواندن مطالب فراهم می کند.

footnotes

footnotes - افزونه تایپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی footnotes به شما این امکان را می دهد که به راحتی پاورقی ها را در پست ها و صفحات وردپرس خود نمایش دهید تا سایت شما قابل اعتماد تر شود. پاورقی ها به شما امکان می دهند ارجاعاتی را به محتوای خود اضافه کنید و بهترین راه برای اضافه کردن نظرات، نشان دادن حقایق مهم، نکات و موارد دیگر هستند.

Text Hover

Text Hover - افزونه تایپوگرافی

افزونه تایپوگرافی Text Hover افزونه ای است که به شما امکان می دهد یک کادر هاور متنی به محتوای خود اضافه کنید و سایت خود را تعاملی تر کنید. باکس هاور می تواند هنگام نمایش عبارات، تعاریف، توضیحات، کلمات اختصاری و موارد دیگر مفید باشد. این کار به خوانندگان شما کمک می کند که هنگام خواندن مقالات شما اطلاعات بیشتری را به صورت تمیز تر دریافت کنند.

Custom Adobe Fonts

Custom Adobe Fonts - افزونه تایپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Custom Adobe Fonts به شما امکان می دهد فونت های محبوب Adobe (که قبلا Typekit نام داشت) را به وب سایت خود اضافه کنید. این افزونه با محبوب ترین صفحه ساز ها کار می کند، بنابراین شما یک کتابخانه فونت بزرگتر برای انتخاب در هنگام سفارشی سازی سایت خود دارید.

Font Awesome

Font Awesome -افزونه تاپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Font Awesome به شما امکان می دهد فونت های آیکون را به وب سایت خود اضافه کنید. فونت‌ های آیکون، پیکتوگرام‌ های ساده‌ ای هستند که می‌ توانید برای بهبود دکمه‌ ها، کادر های ویژگی، منو های پیمایش و موارد دیگر از آن ها استفاده کنید.

Use Any Font

Use Any Font - افزونه تایپ

افزونه تایپوگرافی Use Any Font به شما امکان می دهد فونت های سفارشی را در وردپرس آپلود کنید. اگر فونت های سفارشی دانلود شده ای در رایانه خود را داشته باشید که می خواهید استفاده کنید، این افزونه برای شما عالی است. همچنین می‌ توانید از فونت‌ های کتابخانه هایی استفاده کنید که بیش از 20000 فونت مختلف برای انتخاب دارند.

Styleguide

Styleguide - افزونه های تایپوگرافی وردپرس

افزونه تایپوگرافی Styleguide به شما امکان می‌دهد فونت‌ ها و رنگ‌ های قالب خود را در سفارشی‌ ساز قالب خود ویرایش کنید. این افزونه به شما امکان می دهد ظاهر فونت های خود را بدون نیاز به اضافه کردن CSS سفارشی به وب سایت خود تغییر دهید. همچنین با اکثر قالب های وردپرس سازگار است.

OMGF

OMGF - افزونه تایپوگرافی وردپرس

OMGF افزونه ای است که فونت های گوگل شما را بهینه می کند. این کار به شما امکان می دهد فونت های خود را به صورت محلی میزبانی کنید تا زمان بارگذاری را افزایش دهید. این افزونه در به حداقل رساندن درخواست‌های DNS کمک می‌ کند، تغییرات طرح‌ بندی را کاهش می‌ دهد و از کش مرورگر برای بهبود عملکرد استفاده می‌ کند. بسیار مناسب برای مبتدیان است و در پس زمینه اجرا می شود.

SeedProd

افزونه وردپرس SeedProd

افزونه SeedProd بهترین صفحه ساز وردپرس در بازار است که بیش از 1 میلیون سایت از آن استفاده می کنند. با استفاده از این افزونه می توانید صفحات سفارشی ایجاد کنید و کنترل کاملی بر ظاهر فونت های خود داشته باشید. حتی می توانید از ویژگی متن پویا برای ایجاد تیتر های متحرک برای جذب بازدید کنندگان خود استفاده کنید. به علاوه، شما به کل کتابخانه فونت های گوگل برای استفاده در وب سایت خود دسترسی دارید.

WP Rocket

WP Rocket - افزونه تایپوگپرافی وردپرس

افزونه WP Rocket بهترین افزونه کش وردپرس در بازار است. این افزونه برای مبتدیان بسیار مناسب است و به شما کمک می کند سرعت وردپرس را افزایش دهید. یک گزینه کش منحصر به فرد وجود دارد که فونت های گوگل شما را با یک کلیک بهینه می کند. اگر تست سرعت وب سایت را اجرا می کنید، این یکی از رایج ترین مشکلات سرعتی است که کاربران گزارش می کنند. ویژگی های این افزونه در بهینه سازی کد هایی که سایر افزونه های تایپوگرافی به وب سایت شما اضافه می کنند، مؤثر است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بهترین افزونه های تایپوگرافی وردپرس را برای وب سایت خود پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما از بهترین قالب های وردپرس برای مجله های خبری را بررسی کنید.

منبع: wpbeginner

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا