WordPressآموزش

معرفی افزونه WP Rocket و ویژگی های آن

اگر به سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس خود با افزونه ذخیره سازی فکر کرده اید، افزونه WP Rocket نامی است که احتمالاً با آن روبرو شده اید. این افزونه ای است که با تلاش بسیار اندک نتایج بسیار خوبی را ارائه می دهد.

اگر می خواهید وب سایت وردپرس خود را سرعت بخشید، نصب افزونه ذخیره سازی یکی از بهترین راه ها برای بهبود زمان بارگذاری آن است. کوتاه کردن حتی چند میلی ثانیه زمان بارگذاری، می تواند تأثیر مثبتی بر نرخ تبدیل و رتبه بندی موتور های جستجو داشته باشد. اما آیا افزونه WP Rocket، یک افزونه ذخیره سازی مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ذخیره سازی وردپرس چیست؟

اگر شنیده اید که افزونه WP Rocket می تواند وب سایت وردپرس شما را سرعت ببخشد، اما مطمئن نیستید که چگونه، این بخش را مطالعه کنید.

به طور خلاصه، هر بار که شخصی از صفحه ای در وب سایت شما بازدید می کند، داده های زیادی بین سرور، نرم افزار وردپرس و پایگاه داده وردپرس، به صورت پی در پی منتقل می شود تا به صورت پویا صفحه وب مورد درخواست کاربر ایجاد شود. همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، این امر سرعت را کاهش می دهد، مخصوصاً اگر از میزبانی کم هزینه استفاده می کنید.

برای سرعت بخشیدن به امور، می توان از “ذخیره سازی”، مانند افزونه WP Rocket، برای ایجاد نسخه ایستا از سایت شما و محتوای آن، استفاده کرد. هر بار که شخصی از سایت بازدید می کند، محتوای استاتیک نمایش داده می شود، نه اینکه به صورت پویا تولید شود. از آنجا که برای نمایش نسخه ثابت محتوا زمان کمتری لازم است، کاربران باید زمان کمتری را برای بارگذاری، صبر کنند.

به غیر از افزایش سرعت سایت، کاربران نباید تفاوت دیگری بین محتوای پویا و محتوای استاتیک ذخیره شده مشاهده کنند. در صورت ایجاد هرگونه تغییر در وب سایت، مانند انتشار محتوای جدید یا ویرایش طرح، بهترین افزونه های ذخیره سازی به طور خودکار، فایل های ذخیره شده را تازه می کنند تا از به روز بودن نسخه های استاتیک محتوا اطمینان حاصل شود.

چگونه می توان “ذخیره سازی” را در وب سایت وردپرس، فعال کرد؟

در مورد استفاده از ذخیره سازی در وب سایت وردپرس خود، دو گزینه اصلی وجود دارد. یکی انتخاب میزبان وب است که این ویژگی را به عنوان بخشی از برنامه های میزبانی خود ارائه می دهد و گزینه دوم، نصب افزونه ذخیره سازی. بسته به انتخاب میزبان وب، ممکن است بتوانید از افزونه ذخیره سازی انتخابی خود در کنار فناوری ذخیره سازی داخلی، برای حداکثر سرعت سایت استفاده کنید.

ذخیره سازی یک راه محبوب و اثبات شده برای افزایش سریع وردپرس است، اما آیا افزونه WP Rocket گزینه مناسبی برای سایت شما است؟

WP Rocket چیست؟

افزونه ذخیره سازی WP Rocket.

WP Rocket، یک افزونه است که امکان ذخیره سازی در وب سایت های وردپرس را با هدف بهبود زمان بارگذاری آن ها فراهم می کند. WP Rocket علاوه بر ذخیره سازی، دارای ویژگی های دیگری است که می تواند وب سایت ها را سرعت بخشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

در حالی که برخی از افزونه های ذخیره سازی وردپرس، به صورت رایگان وجود دارد، WP Rocket یک گزینه پولی است. با این حال، در پایان این مقاله خواهید دانست که آیا ارزش سرمایه گذاری در WP Rocket وجود دارد یا خیر؟

بهترین ویژگی های افزونه WP Rocket

وقتی نوبت به انتخاب افزونه ذخیره سازی برای وب سایت وردپرس شما می رسد، احتمالاً عامل تعیین کننده این است که آیا زمان بارگذاری سایت شما را کاهش می دهد یا خیر.

راحتی در استفاده

WP Rocket، طوری ساخته شده است که ذخیره سازی را تا حد ممکن بی خطا کند. بنابراین هر کس بدون در نظر گرفتن توانایی های فنی خود می تواند سرعت وب سایت وردپرس خود را افزایش دهد. در عین حال، WP Rocket همچنین با ارائه گزینه ها و تنظیمات کافی، به کاربران قدرتمند توجه می کند تا ذخیره سازی در وب سایت آن ها دقیقاً به همان شکلی که می خواهند انجام شود.

یکی از راه هایی که WP Rocket فعال سازی و مدیریت ذخیره سازی را برای وب سایت های وردپرس را ساده می کند، داشبورد کاربر پسند آن است. علاوه بر این، به محض فعال شدن افزونه، برای بهبود زمان بارگذاری، ذخیره سازی سایت شما شروع می شود.

اگر نگران این هستید که آیا مهارت های فنی برای افزایش سرعت وب سایت وردپرس خود با افزونه ذخیره سازی را دارید، به شرطی که بتوانید افزونه ای را نصب و فعال کنید، می توانید بهینه سازی سایت خود را با WP Rocket شروع کنید.

داشبورد افزونه ذخیره سازی WP Rocket.

هنگام بررسی تنظیمات و گزینه های WP Rocket، متوجه خواهید شد که علاوه بر همراه داشتن متن مفید، لینک هایی نیز وجود دارند که محتوای پشتیبانی مربوطه را در پنل دستیار بازشو، نمایش می دهند. بدین صورت، فهمیدن اینکه آیا استفاده از ویژگی ها یا تنظیمات خاص WP Rocket برای سایت شما مناسب است، ساده است.

از آنجا که پشتیبانی برتر، یکی دیگر از ویژگی هایی است که WP Rocket را از دیگر افزونه های ذخیره سازی رایگان وردپرس جدا می کند، خوب است بدانید که به جای مراجعه به وب سایت افزونه، می توانید از داخل داشبورد وردپرس خود به بخش پشتیبانی، درخواست کمک ارسال کنید.

سازگاری CDN

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) برای توزیع فایل های وب سایت شما در سراسر جهان یکی دیگر از راه های موثر برای افزایش سرعت وب سایت شما است. به همین دلیل، خوب است که بدانیم WP Rocket با اکثر ارائه دهندگان CDN سازگار است.

بنابراین، چه از سرویس CDN که به عنوان بخشی از برنامه میزبانی شما استفاده می شود استفاده می کنید و چه به طور مستقل با CDN ثبت نام کرده اید، باید بتوانید آن را با با افزونه WP Rocket ادغام کنید تا عملکرد سایت خود را حتی بیشتر بهبود دهید.

بهینه سازی رسانه ها

از آنجا که فایل های تصویری بزرگ می توانند سرعت وب سایت شما را کاهش دهند، WP Rocket دارای برخی از ویژگی ها برای کمک به این مشکل احتمالی است.

در مرحله اول، این افزونه شامل یک ویژگی اختیاری LazyLoading است که بارگذاری و نمایش تصاویر و فیلم ها را تا زمانی که کاربر به موقعیت خود در صفحه حرکت نکرده است، به تاخیر بیندازد. این برخلاف بارگذاری خودکار همه فایل های رسانه ای، به محض نمایش صفحه در مرورگر است.

ویژگی اختیاری LazyLoading در افزونه WP Rocket.

با WP Rocket، شما می توانید ایموجی ها را در سیستم کاربران بارگذاری کنید، به جای اینکه آن ها را از WordPress.org بارگیری کنید. تیم WP Rocket همچنین Imagify را ایجاد کرده است، یک افزونه بهینه سازی تصویر با یک برنامه رایگان که می تواند تصاویر وب سایت شما را فشرده کرده تا اندازه فایل ها را کاهش داده و زمان بارگذاری را بهبود بخشد.

بهینه سازی پایگاه داده

با گذشت زمان، پایگاه داده وردپرس شما رشد می کند و احتمال کند شدن وب سایت شما وجود دارد. برای مقابله با این مشکل، افزونه WP Rocket دارای برخی از ویژگی های بهینه سازی پایگاه داده است، از جمله توانایی پاک کردن تجدید نظر های پست قدیمی، پیش نویس ها و پست های حذف شده و همچنین نظراتی که حذف شده یا به عنوان هرزنامه علامت گذاری شده اند.

قابلیت بهینه سازی پایگاه داده در افزونهWP Rocket.

علاوه بر بهینه سازی جداول پایگاه داده، WP Rocket همچنین می تواند طوری برنامه ریزی شود که به طور خودکار پایگاه داده را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه پاکسازی کند. در حالی که ابزار های اختصاصی بهینه سازی در پایگاه داده وردپرس وجود دارد، اما اجازه می دهد WP Rocket از این امر مراقبت کند که امیدوار تر و کارآمد تر از نصب افزونه اضافی است.

کاهش حجم

همانطور که WP Rocket می تواند به کاهش حجم فایل های تصویری کمک کند، می تواند حجم سایر فایل ها، از جمله فایل های جاوا اسکریپت، CSS و HTML را نیز کاهش دهد. از طریق ویژگی کوچک سازی اختیاری، افزونه WP Rocket می تواند فضای خالی، نظرات، خطوط و کاراکتر های اضافی را از فایل های تشکیل دهنده وب سایت شما حذف کند.

هنگامی که حجم این فایل ها کاهش یافت، باید پهنای باند کمتری مصرف کنند و در صورت درخواست، سریعتر بارگیری شوند و در کنار ذخیره سازی، راه دیگری را برای بهبود سرعت وب سایت به شما ارائه می دهند.

تشخیص و دسترسی به موبایل

با دسترسی بیشتر کاربران اینترنتی به وب سایت های تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه، خوب است که بدانید افزونه WP Rocket می تواند سایت شما را برای این بخش از مخاطبان شما بهینه کند.

از طریق تنظیمات، شما می توانید حافظه پنهان را برای دستگاه های تلفن همراه فعال کنید و همچنین فایل های حافظه پنهان جداگانه را برای دستگاه های تلفن همراه ایجاد کنید تا به سرعت بارگذاری برای کاربران تلفن های هوشمند و رایانه، کمک کند.

نتیجه گیری

استفاده از افزونه WP Rocket نه تنها آسان است، بلکه می تواند سرعت وب سایت های وردپرس را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد. در حالی که افزونه های دیگر ذخیره سازی وردپرس وجود دارد، برای کسانی که به دنبال راه حلی برای سرعت بخشیدن به وب سایت خود هستند، WP Rocket قطعاً ارزش سرمایه گذاری دارد.

WP Rocket علاوه بر فاکتور plug-and-play، دارای اسناد مفید زیادی از جمله راهنما های ویدئویی است که در بهبود زمان بارگذاری بیشتر وب سایت شما کمک می کند. با استفاده از ویژگی های ذخیره سازی اضافی و بهینه سازی افزونه، می توانید نتایج بهتری از WP Rocket به دست آورید. دسترسی به پشتیبانی ایمیل پاسخگو دلیل دیگری برای در نظر گرفتن یک افزونه پولی مانند WP Rocket نسبت به گزینه های رایگان است.

منبع: winningwp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا