WordPressآموزش

المنتور (Elementor) افزونه صفحه ساز: آیا به اندازه تعریف هایش کاربردی است؟

مطمئن نیستید که المنتور (Elementor) این پلاگین صفحه ساز مناسب وب سایت شماست؟ در این بررسی، به شما نشان خواهیم داد که این ابزار چه چیز هایی را شامل می شود، تمام موارد مثبت و منفی آن را لیست کرده و به شما کمک می کند تا در مورد استفاده یا عدم استفاده از آن تصمیم بگیرید.

در اینجا همه مواردی است که باید در مورد پلاگین Elementor page builder برای وردپرس بدانید.

طریقه نصب افزونه های وردپرس

به طور خلاصه:

المنتور (Elementor) یک افزونه سازنده صفحه کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) برای وردپرس است. این به معنای دو چیز است:

 • Elementor به شما امکان می دهد در مقایسه با الگوهای استاندارد پست / صفحه که با قالب وردپرس شما ارائه می شوند، پست ها و صفحاتی با ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید.
 • شما برای کار در پست ها و صفحات خود یک رابط 100٪ جداگانه دریافت می کنید – عمده کارهای شما در ویرایشگر بلوک استاندارد همراه با وردپرس اتفاق نمی افتد.
 • این به مهارت رمزگذاری HTML / CSS / PHP / نیاز ندارد – همه کارها را می توان از طریق یک رابط کاربر دستی انجام داد.
 • در قسمت Frontend وب سایت شما کار می کند، به این معنی که نتایج کار شما را بلافاصله به روش واقعی “آنچه می بینید-چیست-می گیرید” به شما نشان می دهد.
 • شما می توانید از آن برای ایجاد هر طرح بندی محتوایی یا صفحه آرایی که می توانید تصور کنید استفاده کنید – صرف نظر از اینکه قالب وردپرس فعلی شما اجازه می دهد انجام دهید یا خیر.
 • و مهمتر از همه، با تمام قالب های وردپرس کار می کند، بنابراین می توانید طراحی فعلی خود را حفظ کنید و تمام موارد خوبی را که المنتور ارائه می دهد، همچنان دریافت کنید.

اگر همه را جمع کنیم، مزیت اصلی استفاده از Elementor این است که شما می توانید صفحه آرایی / طرح های چشمگیری ایجاد کنید، حتی اگر حرفه ای نیستید و هیچ تجربه ساخت سایت ندارید.

این امر به ویژه درصورتی که بودجه محدودی داشته باشید و نمی خواهید کسی را برای کمک به شما در زمینه سایت استخدام کنید بسیار مهم است.

ادیت با المنتور

به نظر می رسد این اصل DIY بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. در زمان نگارش این مقاله، بیش از 5 میلیون وب سایت وردپرس Elementor را نصب و فعال کرده اند. این یک عدد سرسام آور است و فقط نشان می دهد که المنتور واقعا وب را طوفانی کرده است.

بیایید به یکی از جالب ترین ویژگی های Elementor نگاهی بیندازیم:

 • بیش از 90 عنصر / ماژول محتوایی برای انتخاب وجود دارد – تصاویر، عنوان ها، دکمه ها، کاروسل ها، شمارنده ها، ستون های پیشرفت، توصیفات و موارد دیگر.
 • اکثر کارها با کشیدن و رها کردن کار می کنند – شما می توانید هر عنصری را بردارید و آن را به سادگی با کشیدن آن روی صفحه منتقل کنید.
 • “آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید” – که بدان معنی است نسخه صفحه ای که در رابط Elementor مشاهده می کنید دقیقاً همان چیزی است که بازدیدکنندگان شما مشاهده می کنند (برخلاف کار با HTML و CSS، روش قدیمی).
 • این صفحات همه از نظر تلفن همراه پاسخگو و سئو دوستانه هستند.
 • کتابخانه ای از الگوهای صفحه از قبل ساخته شده وجود دارد که می تواند وارد و اصلاح شود. در زمان نگارش این مقاله، 150 نسخه به اضافه رایگان و 300 به علاوه الگوهای حرفه ای در دسترس بود. علاوه بر این، می توانید الگوهای خود را ذخیره کنید.
 • اگر از نسخه Pro Elementor استفاده می کنید، می توانید از ویژگی Theme Builder استفاده کنید که به شما امکان می دهد عناصر اصلی طرح زمینه خود را تغییر دهید، مانند عنوان، پاورقی، الگوی تک پست یا بایگانی وبلاگ خود.
 • سرانجام، یک ماژول کاملاً جدید WooCommerce Builder نیز وجود دارد. این شبیه قالب است، اما این یکی به شما امکان می دهد تمام صفحات WooCommerce پیش فرض خود را از جمله صفحه محصول یا بایگانی محصول خود را دوباره طراحی کنید.
ادیت با المنتور

عناصر محتوای موجود شامل عناوین، تصاویر، پاراگراف های متنی، فیلم ها، دکمه ها، تقسیم کننده ها، فاصله ها، آیکون ها، گالری تصاویر و کاروسل ها، شمارنده ها، توصیفات، آیکون های شبکه های اجتماعی، کد کوتاه و موارد دیگر است. همچنین، می توانید از هر ابزارک موجود در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

ایکون های طراحی

جدا از آن، المنتور به شما امکان دسترسی به تنظیمات نمایش را می دهد. اینجا جایی است که می توانید پس زمینه ها، حاشیه ها و رنگ های پیش فرض، قلم ها و غیره را تغییر دهید.

علاوه بر این، یک سابقه ویرایش کامل وجود دارد، به این معنی که می توانید به نسخه قبلی صفحه برگردید (در صورتی که چیزی را بهم ریخته اید و نمی دانید چگونه آن را برطرف کنید).

آخرین گزینه، Elementor به شما امکان کنترل کامل را برای نمایش در دسکتاپ، تبلت و موبایل می دهد.

رسپانسیو بودن

💰 هزینه المنتور

رایگان است

خوب، برای اینکه این بررسی به صورت واقعی حفظ شود، احتمالاً باید ذکر کنم که نسخه Pro نیز در دسترس است. اما واقعاً نیازی به آن ندارید تا مثلاً از 90٪ جذابیت Elementor لذت ببرید – صادقانه!

افزونه اصلی از طریق مخزن رسمی وردپرس در دسترس است. هیچ هزینه مخفی یا ثبت نام مورد نیاز وجود ندارد. فقط کار میکنه!

🛠 استفاده از المنتور

بیایید وارد بخش عملی تر بررسی خود شویم. در اینجا نحوه شروع کار با Elementor آورده شده است:

زیر عنصر، Elementor یک افزونه وردپرس است – البته کمی پیشرفته تر. برای شروع کار، ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید. استاندارد است – درست مثل هر پلاگین دیگر در وردپرس.

پس از آن، یک پنل تنظیمات وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از آن بازدید کنید، اما اجباری نیست. می توانید مستقیماً به صفحات وردپرس خود بروید و یک صفحه جدید ایجاد کنید. بلافاصله گزینه “ویرایش با Elementor” را مشاهده خواهید کرد.

انتخاب المنتور برای ادیت

پس از کلیک بر روی این دکمه اصلی، رابط کاربری Elementor را مشاهده خواهید کرد. آنچه در اینجا است:

گزینه های طراحی المنتور
 1. صفحه اصلی اینجاست که می توانید بلوک های محتوای خود را قرار داده و آن ها را تنظیم کنید.
 2. عناصر محتوایی که در دسترس هستند.
 3. در اینجا می توانید به تنظیمات Elementor (رنگ ها، قلم ها و غیره) دسترسی پیدا کنید.
 4. اینگونه است که برای دیدن عناصر محتوا برمی گردید.
 5. تنظیمات کلی صفحه ای که در آن کار می کنید.
 6. تاریخچه ویرایش صفحه.
 7. تغییر دستگاه (دسکتاپ، تبلت، تلفن همراه).
 8. تغییرات پیش نمایش.
 9. صفحه را منتشر کنید.

برای ساختن یک صفحه اساسی با Elementor، ابتدا باید سلسله مراتب ساختار صفحه را که استفاده می کند درک کنید:

 • یک صفحه می تواند دارای هر تعداد بخش در آن باشد.
 • هر بخش می تواند یک یا چند ستون داشته باشد.
 • هر ستون می تواند یک یا چند عنصر محتوایی را در خود جای دهد.
 • در آخر، هر عنصر محتوا را می توان به صورت جداگانه طراحی کرد.

بنابراین، ما باید:

صفحه ← بخش ها ← ستون ها ← محتوا ← ظاهر طراحی شده

برای شروع، می توانید یک الگوی آماده اضافه کنید یا یک قسمت خالی داشته باشید:

کشیدن ویجت ها در المنتور

در بخش جدید، می توانید ستون های جدید اضافه کنید و سپس با کشیدن و رها کردن بلوک های خاص از نوار کناری، این ستون ها را با محتوا پر کنید. و البته، می توانید بخش ها را با کشیدن و رها کردن نیز مرتب کنید.

پس از ایجاد بلوک محتوا، می توانید روی آن کلیک کنید تا جزئیات خوب موجود در آن و همچنین نحوه ارائه آن تنظیم شود. سه زبانه اصلی برای آن در دسترس است: محتوا، سبک و پیشرفته.

تب های المنتور

دقیقاً به همین ترتیب، یک به یک، می توانید با بلوک های محتوای جداگانه کار کنید تا زمانی که کل صفحه را آماده کنید.

به طور کلی، استفاده از Elementor بسیار آسان و کاملاً شهودی است. هنگامی که سلسله مراتب صفحه / ساختار را درک کردید و با تمام عناصر محتوا آشنا شدید، کار با صفحات بسیار جالب خواهد بود. به خصوص هنگامی که شروع به استفاده از برخی از ویژگی های پیشرفته تر می کنید، به عنوان مثال:

 • آزمایش با شاخص Z از عناصر (برای جلو بردن چیزها در مقابل قرار دادن آن ها در پشت)
 • حالت سفارشی کردن عناصر (تغییر شکل ظاهری آن ها براساس موقعیت مکان نما)
 • تنظیم انتقال بین بخش ها، مانند این موارد:
استفاده از المنتور برای ساخت صفحه

🎨 قالب های پیش ساخته

تمام توانایی های طراحی Elementor بسیار چشمگیر است، اما اگر استخوان طراحی در بدن خود ندارید چه می کنید؟ پس می توانید از یکی از بسیاری از الگوهای پیش ساخته Elementor استفاده کنید.

و وقتی می گویم “بسیاری”، منظور من واقعاً بسیاری است. 150 قالب در نسخه رایگان و 300 قالب در Pro وجود دارد.

اگر این کافی نباشد، مجموعه هایی از عناصر Elementor Kits را نیز دریافت خواهید کرد – مجموعه ای از الگوها که همه از همان طراحی زیبا پیروی می کنند و به شما امکان می دهند یک وب سایت کامل و سازگار تهیه کنید.

کتابخانه قالب های از پیش ساخته شده المنتور

این کتابخانه شامل انواع صفحات مشترک برای اهداف مختلف است. در مورد صفحات، صفحات تماس، صفحات اصلی، صفحات فرود (همچنین برای انواع مختلف مانند هتل، رستوران و غیره)، نمونه کارها، صفحات تیم و بسیاری موارد دیگر انتخاب خوبی خواهید داشت.

🙄المنتور مناسب چه کسانی هست؟

Elementor ساده ترین درک سازندگان صفحه است و همچنین یکی از مواردی است که بیشترین امکانات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

اساساً، این بهترین راه حل DIY برای افرادی است که می خواهند به تنهایی و بدون داشتن مهارت مهارت کدگذاری، دانش HTML یا CSS ، طراحی عالی صفحه ایجاد کنند.

اگر احساس کنید با آنچه ویرایشگر بلوک پیش فرض در وردپرس به شما اجازه می دهد محدود شده اید، Elementor نیز مفید خواهد بود. اگر می خواهید محتوای خود را در جایی که می خواهید قرار دهید، ستون ها را تراز کنید یا تصاویر را به روشی خاص اضافه کنید، سپس Elementor به شما کمک می کند همه این کارها را انجام دهید.

در پایان، Elementor برای افرادی است که می خواهند صفحات زیبایی را برای وب سایت های خود طراحی کنند بدون اینکه واقعاً طراح باشند.

نتیجه گیری بررسی المنتور

حتی اگر در طول سال ها بازار سازندگان صفحات رشد زیادی کرده است، دو رقیب اصلی Elementor هنوز یکسان هستند – این ها Beaver Builder و Divi Builder هستند. بنابراین، برای بسیاری از افراد، انتخاب بین یک سازنده صفحه به تصمیم گیری میان Elementor ، Beaver و Divi بستگی دارد.

و به حق! هر سه ابزار عالی هستند. آن ها لیگ برتر مطلق سازندگان صفحه هستند. با این حال، در عین حال، هیچ کس در همه کارها بهتر از دیگران نیست. در نهایت، اینکه از Elementor ، Beaver یا Divi استفاده می کنید به اولویت شخصی و نوع ویژگی هایی که برای شما مهم هستند، به علاوه چگونگی دوست داشتن این ویژگی ها (از نظر UI و غیره) برمی گردد.

هنوز هم یک چیز وجود دارد که المنتور را به طور قابل توجهی از دیگران جلوتر می اندازد. قیمت آن است.

اگرچه نسخه Pro Elementor در دسترس است، شما صادقانه 90٪ از جذابیت پلاگین را به صورت رایگان دریافت می کنید. بیور و دیوی چنین چیزی به شما نمی دهند. این باعث می شود Elementor بهترین گزینه اول برای هر کسی باشد که به دنبال یک افزونه صفحه ساز است.

منبع: winningwp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا