آموزش

امنیت سایت در هاست اشتراکی

احتمالا با مفهوم هاست اشتراکی آشنایی دارید. زمانی که یک سایت به عنوان قسمتی از یک هاست اشتراکی اجرا می شود، برای محافظت و ایجاد امنیت سایت در مقابل هکرها و کاربران سرور که مسئولیتی ندارند یکسری اقدامات باید انجام شود.

در ادامه اقداماتی برای محافظت از سایت را شرح می دهیم، با ما همراه باشید..

پشتیبان گیری از سایت بطور منظم

شاید فراهم کننده هاست متعهد شده باشد که از سایت و اطلاعات همیشه پشتیبان تهیه می کند اما با این حال برای اطمینان بیشتر خودتان هم این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید همیشه از اطلاعاتی که فکر می کنید مهم و ضروری هستند یک بک آپ داشته باشید.

امنیت سایت در هاست اشتراکی
پشتیبان گیری از سایت کاری ضروری است.

مرتب سازی سایت

به دنبال فایل هایی باشید که بلا استفاده هستند. حساب ایمیلی که از آن استفاده نمی شود، اکانت های FTP و نرم افزارهایی که کاربرد ندارند باید از روی سرور بطور کامل حذف شوند.

 زمانی که فایل های بلا استفاده زیاد باشند، مدت زمان پشتیبان گیری بیشتر شده و در نقطه ی مقابل، زمانی که فایل های غیر ضروری روی سایت کمتر باشد مدیریت راحت تر خواهد بود.

محافظت از پسوردها

در صورتی که از حساب های کاربری FTP یا SSH استفاده می کنید سعی کنید برای هر حساب کاربری، رمز عبور منحصر به فرد در نظر بگیرید. اگر همه ی رمز عبور ها شبیه هم باشند، در صورتی که یک هکر موفق شود به یکی از آن ها دسترسی پیدا کند، این امکان برایش فراهم می شود که به سرعت به کل سایت آسیب برساند.

امنیت سایت در هاست اشتراکی
برای هرحساب کاربری رمز عبور منحصر به فرد درنظر بگیرید.

برای تعریف یک رمز عبور خوب، بهتر است عبارتی را انتخاب کنید که در آن از حروف، سمبل  ها و اعداد استفاده شده باشد. و بهتر است بطور مداوم هر چند وقت یکبار رمز عبور را ویرایش کنید.

به روز رسانی کردن نرم افزار های کاربردی

به روز رسانی به شما کمک می کند از سایتتان در هاست اشتراکی محافظت کنید بطوریکه مانع از سوء استفاده ی هکرها از آسیب پذیری اینترنتی می شود. برنامه ها و نرم فزار هایی که روی سایت قرار دارد به محض این که به روز رسانی جدیدی از نرم افزار یا انتشار های مربوط به امنیت آن منتشر شد باید سریعا به روز شوند.

محافظت از رایانه ی خود

 محافظت از کامپیوتر شخصی در مقابل بد افزار ها، جاسوس ها، مخرب ها و هکر ها امری ضروری است. مطمئن شوید که از آنتی ویروس های قابل اعتماد و امن استفاده می کنید، و مواقعی که نیاز به استفاده از اینترنت ندارید بهتر است disconnect شوید تا از حمله ی هکرها از این روش جلوگیری نمایید.

ممکن است برنامه های FTP در رایانه های محافظت نشده خیلی راحت در اختیار هکر ها قرار بگیرند. ویروس ها و بد افزار هایی مخصوص این کار طراحی و تولید شده اند که می توانند از طریق سوء استفاده از برنامه ی FTP به همه ی فایل های سایت دسترسی داشته باشند.

ذخیره کردن اطلاعات حساس به صورت آفلاین

هکر ها بدون اینکه صاحب سایت مطلع باشد به رایانه ی فرد دسترسی پیدا کرده. هکر ها اگر به اطلاعات  و داده های حساس، همچنین رمز عبور ها دسترسی داشته باشند به راحتی می توانند از اطلاعات بانکی، فایل های خصوصی و مواردی که حتی ممکن است امنیتی بوده و به صورت آنلاین ذخیره شده اند سوء استفاده نمایند.

در نتیجه بهتر است همه ی رمز های عبور و اطلاعات حساس به طور آفلاین ذخیره شوند.

استفاده از پایگاه داده

از پایگاه داده ها جهت ذخیره سازی و محافظت از اطلاعات حساس و شخصی می توان استفاده کرد. در اغلب نرم افزار های کاربردی، پایگاه داده ها به صورت خودکار مورد استفاده قرار می گیرند.

با این شرایط بازهم بعضی از نرم افزار های کاربردی مواردی را برای استفاده از هارد دیسک یا پایگاه ارائه می کنند تا ذخیره سازی اطلاعات و داده ها در آن محیط صورت گیرد.

امنیت سایت در هاست اشتراکی
بهتر است برای ذخیره سازی اطلاعات از پایگاه داده استفاده شود.

بنابراین بهتر است اطلاعات حساس و حیاتی در فایلی که روی سایت قرار دارد ذخیره نشود. اگر امکان پذیر است از پایگاه داده برای افزودن لایه ی امنیت به سایتی که در هاست اشتراکی میزبانی می شود، استفاده نمود.

برای اطلاع از قیمت های هاست اشتراکی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا