Seoآموزش

آشنایی با انواع سئو و ویژگی های هر کدام از آن ها

ما در این مقاله قصد داریم تا شما همراهان عزیز را با انواع سئو آشنا نماییم، انواع سئو که ما در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، عبارت است از: سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری.

سئو کلاه سفید چیست؟

انواع سئو

اصطلاح سئو ” کلاه سفید ” اشاره به تاکتیک هایی است که، مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی عمده از جمله گوگل است. به طور کلی، سئو کلاه سفید عبارت است از: هرشیوه ای که رتبه بندی جستجوی شما را در یک صفحه جستجو بهبود می بخشد.

به طور کلی، سئو کلاه سفید عبارت است از: هرشیوه ای که رتبه بندی جستجوی شما را در یک صفحه جستجو بهبود می بخشد. هدف سئو کلاه سفید افزایش کیفیت سایت برای کاربران و نیز ارائه اطلاعات لازم به موتور های جستجو برای شناساندن سایت و محتوای آن است.

کیفیت بالای سایت یعنی جستجوی بیشتر کاربران، ودر نتیجه آن افزایش رضایت کاربران از گوگل است.

نمونه هایی از تکنیک های مفید سئو کلاه سفید  که برای وب سایت ها اجرا می شود، عبارتند از :

 • ارائه محتوا و خدمات با کیفیت
 • ساخت سایت خود را به اسانی حرکت دهید.
 • استفاده از کلمات کلیدی و تگ های توصیفی
 • بارگذاری سریع سایت و دوستانه بودن تلفن همراه

موارد که در فوق ذکر شد توضیح مختصری از سئو کلاه سفید است که یکی از انواع سئو می باشد.

سئو کلاه سیاه چیست؟

انواع سئو

سئو کلاه سیاه عبارت است از:  استفاده از تاکتیک های غیر اخلاقی، در برابر راهنمایی های موتور جستجو، برای به دست آوردن رتبه بالاتر در نتایج جستجو. استفاده از این تاکتیک ها در نهایت منجر به مجازات از طرف موتور جستجو خواهد شد.

نمونه هایی از تکنیک های سئو کلاه سیاه که وب سایت ها برای افزایش رتبه خود استفاده می کنند شامل:

 • مخفی سازی
 • کلمات کلیدی نا مناسب
 • شبکه خصوصی وبلاگ
 • ایجاد محتوا با کیفیت پایین
انواع-سئو

برای وب سایت ها ظاهر شدن در نتایج جستجو امری ضروری مهم است زیرا، حیات کسب و کارشان به این قضیه بستگی دارد؛ اما برای این امر حیاتی  یک راه درست، و یک راه غلط وجود دارد.

ا، حیات کسب و کارشان به این قضیه بستگی دارد؛ اما برای این امر حیاتی  یک راه درست، و یک راه غلط وجود دارد.

به عبارتی، سئو کلاه سیاه کی یکی از انواع سئو می باشد سواستفاده از الگوریتم های گوگل است. یعنی به جای این که سعی کنید رتبه بندی خوبی در صفحات جستجو پیدا کنید؛ کلاه سیاه با ازاستفاده از تاکتیک مخرب شما را بدون تلاش به آن جا می رساند. استفاده مداوم از این تاکتیک ها به جا بهبود، به حضور شما در موتورهای جستجو آسیب می زند.

موتور های جستجو می خواهند تا کاربر یک جستجو عالی داشته باشد و اطمینان حاصل کنند که نتایج آن ها شامل هرزنامه نیست. آن ها این کار را به صورت خود کار از طریق الگوریتم ها انجام می دهند، که هدف تشخیص و جریمه کسانی است که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند.

الگوریتم های موتور جستجو در طول زمان پیچیده تر شده اند، به همین دلیل استفاده از سئو کلاه سیاه منجر به افزایش هزینه خواهد شد که باید از آن اجتناب کنید. توصیه تیم ما به شما عزیزان استفاده نکردن از این سئو کلاه سیاه است، زیرا استفاده از این تکنیک های مخرب است و عواقب آن جبران ناپذیر است .

مقایسه انواع سئو ها ، سئو کلاه سفید و کلاه سیاه:

انواع سئو
انواع-سئو

در سئو کلاه سیاه دستورالعمل های تعیین شده موتور های جستجو دستکاری می شوند تا وب سایت رتبه های بالا تری کسب کند، اما این حرکت می تواند منجر به پاک شدن کامل از نتایج جستجو و  در نتیجه کسب موقعیت پایین بشود. در حالی که سئو کلاه سفید، یک روش اخلاقی، بدون استفاده از تاکتیک های زیان آور کلاه سیاه برای ایجاد محتوای با کیفیت است که برای کاربر یک تجربه بسیار خوب خواهد بود.

سئو کلاه خاکستری:

چگونه بدون شکستن قوانین نتایج موتور جستجو را  بهبود ببخشیم؟

سئو خاکستری یک عمل جستجو گرانه است که برای وب سایت از کلاه سفید خطرناک تر است، اما ممکن است وب سایت شما را از موتورهای جستجو و سایت های وابسته به آن ممنوع کند. سئو کلاه خاکستری در رده سئو کلاه سیاه و سفید نیست و با آن ها تفاوت دارد.

یک تعریف از سئو کلاه خاکستری:

تغریف سئو کلاه خاکستری بسیار دشوار است، به گفته کارشناسان:  برخلاف تصورعموم سئو کلاه خاکستری بین سئو کلاه سفید و سیاه نیست بلکه تمرین تاکتیک ها و تکنیک هایی است که اگر موتور جستجو متوجه آن ها شود موجب جریمه وب سایت خواهد بود. افرادی که زیاد به قانون متعهد نیستند، اما در نظر خودشان نمی خواهند کار غیر قانونی انجام دهند از این تکنیک های کلاه خاکستری استفاده می کنند.

انواع سئو
انواع سئو

 نمونه هایی از تکنیک ها و ترفند های سئو کلاه خاکستری:

 • طراحی مجدد سایت
 • خرید دامنه (دامین)
 • استفاده از حساب های شبکه های اجتماعی جعلی
 • لینک گذاشتن در سایت ایمیل های خبری
 • و…. .

برای آشنایی بیشتر با سئو و دیجیتال مارکتینگ به ممتاز سئو مراجعه نمایید.

momtazseo.com

مقاله فوق توضیح مختصر و کوتاهی در باره سه نوع از انواع مختلف سئو می باشد، که امیدواریم راهنمای خوبی برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا