Hosting

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست و چه استراتژی هایی دارد؟

استفاده از ایمیل در بازاریابی برای ارتقاء فروش محصولات و ارائه خدمات یک کسب و کار و همچنین بیشتر کردن وفاداری مشتری، بسیار مفید است. بازاریابی ایمیلی شکلی از بازاریابی است که می تواند مشتریان لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف ها و سایر خدمات کسب و کارتان آگاه کند. همچنین می تواند به مخاطبان شما در مورد ارزش برند شما خبر دهد یا آن ها را بین خرید ها درگیر کند. در این پست قصد داریم در مورد ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی صحبت کنیم و برخی از استراتژی های آن را نیز به شما معرفی می کنیم.

هنگامی که می خواهید برند خود را رشد دهید یا کالا های خود را بفروشید، بازاریابی ایمیلی یکی از محبوب ترین و مؤثرترین ابزار های موجود برای کمپین های بازاریابی است. در این مقاله درباره اینکه چگونه ایمیل مارکتینگ و استفاده از ایمیل‌ های تبلیغاتی می‌تواند به شما در رشد کسب‌ و کارتان کمک کند، بحث می‌ کنیم و نکاتی را به شما نشان می دهیم تا بتوانید یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق را ایجاد و هدایت کنید.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یک کانال بازاریابی قدرتمند است، نوعی بازاریابی مستقیم و همچنین بازاریابی دیجیتال، که از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب و کار شما استفاده می کند. این کار می تواند در روش های اتوماسیون، به آگاهی مشتریان شما در مورد آخرین موارد یا پیشنهادات شما کمک کند. همچنین می تواند نقش محوری در استراتژی بازاریابی شما با آگاهی از برند، ایجاد روابط یا درگیر نگه داشتن مشتریان بین خرید از طریق راه های مختلف ایمیل های بازاریابی داشته باشد.

مزایای ایمیل مارکتینگ

ایمیل به یک ابزار بازاریابی محبوب برای مشاغل تبدیل شده است تا حدی به این دلیل که کاربر را مجبور به انجام نوعی اقدام می کند. یک ایمیل تا زمانی که خوانده، حذف یا بایگانی شود در صندوق ورودی می‌ ماند. اما ایمیل نیز یکی از مقرون به صرفه ترین ابزار های موجود برای تبلیغات است. در واقع، یک تحقیق در سال 2015 توسط انجمن بازاریابی مستقیم (DMA) بریتانیایی نشان داد که به ازای هر 1 دلار هزینه شده، ایمیل میانگین بازگشت سرمایه (ROI) 38 دلار دارد.

ایمیل مارکتینگ می تواند به شما کمک کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و در عین حال ترافیک را به وبلاگ، شبکه های اجتماعی یا هر جای دیگری که دوست دارید مردم از آن بازدید کنند، هدایت می کند. حتی می‌ توانید ایمیل‌ های خود را تقسیم‌ بندی کنید و کاربران را بر اساس جمعیت‌ شناسی هدف قرار دهید، بنابراین فقط پیام‌ ها را برای افرادی ارسال می‌ کنید که می‌ خواهند بیشتر ببینند.

استراتژی ایمیل مارکتینگ چیست؟

با توجه به اینکه به ازای هر 1 دلاری که برای ایمیل مارکتینگ خرج می شود، یک کسب و کار حداقل 40 دلار درآمد کسب می کند، بازاریابان به طور فزاینده ای این رویکرد بازاریابی را اجرا می کنند. با این وجود، توجه به این نکته مهم است که استراتژی‌ های بازاریابی ضعیف ممکن است شکست بخورند و در نتیجه بازگشت سرمایه (ROI) را به ارمغان نمی‌ آورند. یک استراتژی ایمیل مارکتینگ خوب، برنامه ریزی شده و با اهداف توضیح داده می شود و همچنین یک نقشه راه ساده و قابل درک نیز دارد.

چرا داشتن یک استراتژی ایمیل مارکتینگ ضروری است؟

یک استراتژی ایمیل مارکتینگ به چند دلیل برای کسب و کار حیاتی است. مهم ترین و شاخص ترین آن ها به شرح زیر است:

یک طرح تجاری محسوب می شود

وجود یک استراتژی ایمیل مارکتینگ به بازاریابان این امکان را می دهد که فرآیند تبلیغات ایمیلی خود را زود تر پیش بینی و تعیین کنند. یک طرح تجاری دقیق حساب شده مانند ایمیل مارکتینگ هماهنگی را هنگام اجرای یک کمپین ایمیل مارکتینگ تضمین می کنند.

با یک استراتژی ایمیل مارکتینگ، یک شرکت می تواند اقدام به ارسال تبلیغات مبتنی بر زمان یا ایمیل های غیر تبلیغاتی را برنامه ریزی کند. تبلیغات مبتنی بر زمان، ایمیل‌ هایی هستند که حاوی پیام‌ هایی برنامه ریزی شده هستند که گیرندگان را وادار می‌ کند تا اقدامی انجام دهند، به عنوان مثال، خرید یک محصول تخفیف‌ خورده، ثبت‌ نام در کلاس جدید یا رزرو قرار ملاقات و موارد مشابه. برای این تبلیغات، بازاریابان باید یک سری ایمیل تبلیغاتی کوتاه سه قسمتی را برنامه ریزی کنند که شامل یک اعلامیه (ترجیحاً دو هفته قبل)، یک یادآوری (1 هفته مانده به رویداد) و آخرین فرصت (1 یا 2 روز قبل از رویداد) باشد.

نتایج خود را با آن بسنجید

استراتژی های ایمیل مارکتینگ تمام اهدافی که کسب و کار ها قصد دستیابی به آن را دارند بیان می کند. یک شرکت باید از ابتدا اهداف بازاریابی خود را داشته باشد تا هنگام اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی به آن ها جهت بدهد. به غیر از این، استراتژی های بازاریابی ایمیلی، بازاریابان را قادر می سازد تا اثربخشی کمپین های ایمیل مارکتینگ خود را ارزیابی کنند.

بهترین تاکتیک ها را انتخاب می کنید

در این زمینه، تاکتیک ها به نکات و ترفند هایی اشاره دارد که یک بازاریاب برای پیشبرد استراتژی خود و در نتیجه دستیابی به اهداف تعیین شده از آن ها استفاده می کند. یک نمونه از یک تاکتیک می تواند «شروع یک برنامه برای سبد خرید های رها شده برای کاهش تعداد فروش از دست رفته» باشد.

ایمیل مارکتینگ چه استراتژی هایی دارد؟

ایمیل مارکتینگ چه استراتژی هایی دارد؟

با مشتری صمیمی شوید، اما مرزهای خود را داشته باشید

شکی نیست که شخصی سازی ایمیل یک تاکتیک عالی است که ثابت شده است مزایای شگفت انگیزی در کمپین های ایمیل مارکتینگ شما دارد. بر اساس گزارش Invesp، در مقایسه با ایمیل های تبلیغاتی شخصی‌ سازی‌ نشده، ایمیل های شخصی سازی شده 41 درصد نرخ کلیک بالاتری دارند. مزایای صمیمی شدن با مشتری حتی بیشتر از این است. یک تحقیق اپسون مشخص می‌ کند که 80 درصد مشتریان بیشتر از برندی خرید می‌ کنند که تجربه‌ ای شخصی‌ سازی شده را ارائه می‌ کند.

موضوع ایمیل خود را کوتاه نگه دارید

47 درصد از مخاطبان ایمیل ها را فقط بر اساس موضوع باز می کنند و آن هایی که شخصی سازی شده اند 22 درصد بیشتر احتمال دارد باز شوند. این نشان می دهد که موضوع برای موفقیت کمپین ایمیل مارکتینگ بسیار مهم است. آمار نشان می‌دهد که فقط محتوای ایمیل نیست که باید به آن توجه داشته باشید، بلکه تعداد کاراکتر های استفاده شده نیز مهم است. در واقع، موضوع ایمیل هایی با 6 تا 10 کلمه، آن هایی هستند که بالاترین نرخ باز شدن را دارند. آمار دیگری نیز نشان می دهد که موضوعاتی با احساس فوریت یا انحصار، نرخ باز شدن 22 درصدی بالاتری را ارائه می دهند.

زمان مناسب برای ارسال ایمیل را انتخاب کنید

زمان بندی همه چیز در مورد میزان موفقیت کمپین های ایمیل مارکتینگ شما است. شما مطمئناً به دنبال بهبود نرخ باز شدن و کلیک هستید، بنابراین عاقلانه تر این است که روی عنصر زمان تمرکز کنید. یک دلیل دیگر این است که کاربران وفادار ممکن است بخواهند با محتوای شما درگیر شوند (به اشتراک گذاری با دوستان یا در رسانه های اجتماعی و غیره). با در نظر گرفتن این موضوع، شما باید از تمام ابزار هایی که می توانید برای تعیین بهترین زمان برای آن ها استفاده کنید.

هدایای تیلیغاتی

هدایای تبلیغاتی نه تنها تعداد مشترکین را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند، بلکه می توانند درآمد شما را نیز افزایش دهند. ممکن است در مورد اینکه چرا باید چیزی را به صورت رایگان تقدیم کنید شک داشته باشید، اما این نوع محتوای تبلیغاتی همان چیزی است که بسیاری از مشترکین آن را دوست دارند و مایلند در ازای آن آدرس ایمیل خود را به شما بدهند.

ایمیل های مناسب برای موبایل ارسال کنید

تصور کنید ایمیلی ارسال می کنید که بسیار خوب به نظر می رسد. اما لحظه ای که آن را روی گوشی خود باز می کنید، تصاویر نشان داده نمی شوند و طراحی بد به نظر می رسد. در نتیجه، مشترکین شما قادر به تعامل نیستند. این وضعیت می تواند به طور جدی بر موفقیت کمپین شما تأثیر بگذارد.

مشترکین خود را تقسیم بندی کنید

تقسیم بندی لیست های ایمیل باعث می شود بتوانید به طور مستقیم و هوشمندانه تر با کاربران خود در ایمیل ها صحبت کنید. این کار اطلاعات درست را در لحظه مناسب به مشترکین می دهد. اگر درست این کار را انجام دهید، نتیجه آن قطعی خواهد بود. Optimove در تحقیقات خود در مورد مزایای تقسیم بندی مشترکین برای کمپین های بازاریابی متوجه شد که هر چه گروه کوچکتر باشد، دامنه نتایج ممکن کمپین بزرگتر است.

تعامل مجدد با مشتریان غیرفعال

اگر برای ارسال اطلاعات جذاب و مرتبط سخت کار نکنید، تقریباً هر سال یک چهارم از مشترکین خود را از دست خواهید داد. قدیمی شدن لیست ایمیل اجتناب ناپذیر است، اما می توانید تا حدی از آن جلوگیری کنید. بنابراین، چگونه مشترکین خود را فعال نگه می دارید، یا به عبارت دیگر، چگونه مشترکین غیرفعال را دوباره فعال می کنید؟

کمپین‌ های ایمیل مارکتینگ با هدف تعامل مجدد، که به عنوان کمپین‌ های بازگشتی نیز شناخته می‌ شوند، شامل اقداماتی از جمله ارسال یک سری ایمیل‌ ها به منظور تعامل مشترکین غیرفعال با شما هستند.

امیدواریم از این پست لذت برده باشید، همچنین برای دریافت تجهیزات ایمیل سازمانی و راه اندازی سرور ایمیل و کمپین ایمیل مارکتینگ خود، به پست مربوطه مراجعه کنید.

منبع: alite-international

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا