آموزش

تاثیر هاست بر سئو چگونه است؟

ما در این مقاله با نام “تاثیر هاست بر سئو چگونه است؟” در تلاشیم تا به شما در این زمینه کمک کنیم. در ابتدا سئو سایت را برای شما توضیح می دهیم تا به طور کلی با آن آشنا شوید و در ادامه هاست و سرور را برای شما بیان می کنیم. در آخرهم رابطه واثر دو بر هم را برای شما بازگو می کنیم.

سئو سایت

SEO که مخفف Search Engine Optimization است، به معنای بهینه سازی موتور های جستجو می باشد. شما با سئو می توانید در رتبه های برتر و بالاتر موتورهای جستجو نمایش داده شوید. سئو دارای قواعد و قوانینی است که با رعایت کردن این قوانین، تجربه و سپری کردن  مدت زمانی می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند.

تاثیر هاست بر سئو
تاثیر هاست بر سئو

هاست

هاست به معنای میزبان می باشد و به یک محیط مجازی که در آن وب سایت ما بر روی سرورهای آن قرار دارد گفته می شود. بر روی یک سرور تعداد وب سایت های مختلفی می تواند وجود داشته باشد که تعداد آن بستگی به قدرت پردازنده، فضای سرور، رم و میزان استفاده هر وب سایت از این منابع بستگی دارد.

سئو سایت این روزها بسیار پر اهمیت تلقی می شود و به عبارتی به شما کمک می کند تا در رتبه های اول نمایش و سرچ گوگل نشان داده شوید. مسلما گوگل برای این موضوع مواردی را در نظر دارد که کارشناسان سئو با رعایت این موارد می توانند به نتیجه دلخواه برسند. یکی از این موارد که برای گوگل اهمیت زیادی دارد این است که وب سایت شما بر روی چه هاست و سروری قرار دارد. درقسمت سرورها اولین نکته ای که برای گوگل بسیار با اهمیت است، سرعت سرور می باشد. این موضوع از اینجا نشات می گیرد که خزنده و ربات های گوگل روزانه سایت های مختلفی را بررسی کرده و به تمام نقاط سایت سر می زنند بنابراین سرعت بسیار تاثیرگذار است و می تواند به گوگل کمک کند.

تاثیر هاست بر سئو
تاثیر هاست بر سئو

موقعیت هاست

در مقایسه هاست ایرانی و خارجی می توان به این نکته اشاره کرد که اگر سایت شما روی هاست ایرانی است، سریع تر از هاست های خارجی باز می شود. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که شما فقط از داخل ایران وب سایت خود را سرچ کنید. اگرشما این وب سایت را از خارج از کشور سرچ کند با سرعت پایین بالا آمدن وب سایت خود، مواجه می شوید. از آنجا که خرنده های گوگل در خارج از کشور هستند، اگر شما از هاست خارجی استفاده کنید به خرنده های گوگل نزدیک تر بوده و بر روی سئو شما تاثیر گذار است.

تاثیر هاست بر سئو
تاثیر هاست بر سئو

نحوه کد نویسی

یکی از موارد دیگری که بر روی سرعت سایت بسیار تاثیر گذار است نحوه برنامه نویسی وب سایت شما می باشد، به عبارتی سایت شما بعد از سرچ نباید مشغله زیادی برای بالا آمدن داشته باشد. برنامه نویسانی که دارای تبحر در این زمینه ها هستند، می توانند به شما در این موضوع کمک کنند. به عبارتی حذف کد های اضافه می تواند به سرعت سایت شما کمک کند.

آپ تایم هاست

یکی از مسائل مهم در انتخاب هاست این است که دچار قطعی نشود. و باید شرکتی که این هاست را ارئه می دهد این مسئله را تضمین کند. بسیاری از وب سایت ها که از این هاست ها استفاده می کنند، در بسیاری از مواقع قطع و وصل می شوند که این مسئله بر روی سئو سایت شما می تواند بسیار تاثیر گدار باشد. البته در کنار این هاست ها که دچار قطعی می شوند، هاست هایی نیز وجود دارند که بسیار خوب عمل کرده و دچار قعطی های جزئی می شوند. این موضوع آنجا اهمیت پیدا می کند که خرنده های گوگل در طول روز به وب سایت شما سر می زند و در صورتی که با این error  مواجه شوند، رتبه سایت شما پایین می آید.

IP سرور با هاست

این نکته بسیار اهمیت داشته و از طرفی هم برای سئو تاثیر گذار است و هم ممکن است امنیت وب سایت شما را به خطر بیندازد. هنگام خرید هاست باید توجه داشته باشید، هاستی که شما خریداری کرده اید اشتراکی است یا از سرور اختصاصی می باشد که این دو موضوع با هم تفاوت دارند. Shared hosting ، وب سایت های مختلف را بر روی یک سرور با IP یکسان قرار می دهد که یکی از معایب مهم این هاست ها این است که اگر وب سایت های دیگر دچار اسپم شود، وب سایت شما نیز تحت تاثیرآن ها قرار گرفته و آلوده می شود و این نگرانی وجود دارد که IP  سیستم شما در Black list  گوگل قرار بگیرد. اما سرورهای اختصاصی مخصوص یک یا چند وب سایت مرتبط با هم می باشد.

امنیت وب سایت و سرور

امنیت وب سایت به صورت مستقیم در سئو سایت اثری ندارد اما شما می توانید با تغییر برخی از تنظیمات هاست خود، امنیت وب سایت خود را تامین کنید. رعایت همین موارد کوچک اما مهم باعث می شود شما را دردسر های احتمالی نجات دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا