NetworkServerآموزش

تفاوت VPN و VPS چیست و استفاده از کدامیک برای ما بهتر است؟

سرورهای خصوصی مجازی (VPS) و شبکه های خصوصی مجازی (VPN) اگرچه هر دو امنیت بیشتری به وب سایت شما ارائه می دهند، اما در واقع این سرویس ها بسیار متفاوت هستند. تشخیص تفاوت های اصلی می تواند در انتخاب هر یک برای تجارت شما بسیار مفید باشد.

VPS، یک سرویس میزبانی است که در آن سرور حاوی وب سایت به محفظه های مجازی تقسیم می شود که از سرورهای اختصاصی پیروی می کنند. از طرف دیگر، VPN یک شبکه از سرورها می باشد که برای ایجاد یک اتصال اینترنتی خصوصی و ناشناس استفاده می شود. هر دو فناوری کاربردهای خود را دارند و برخی از مشاغل حتی ممکن است تصمیم بگیرند که آن ها را در کنار یکدیگر به کار ببرند.

در این پست، تفاوت های بین VPS و VPN را توضیح خواهیم داد. سپس خواهیم گفت که هر کدام برای چه نوع شغلی مفید است.

آشنایی با تکنولوژی vpn و vps

تفاوت های VPN و VPS

استفاده از ابزارهای مناسب باعث افزایش کارایی و امنیت شما می شود. با این وجود، دانستن اینکه برای پشتیبانی از وب سایت استفاده از کدام سرویس را باید در نظر بگیرید کمی مشکل است.

به عنوان مثال، یک VPS می تواند سرعت لازم را برای افزایش ترافیک در سایت شما فراهم کند. این نوع از خدمات میزبانی وب بدون افزایش هزینه سرور اختصاصی، عملکرد شما را افزایش می دهد.

VPS با تقسیم یک سرور فیزیکی واحد به چند بخش مجازی کار می کند. این امر باعث می شود چندین وب سایت بدون نیاز به اشتراک منابع در همان سرور فعالیت خود را ادامه دهند.

از طرف دیگ، VPN یک شبکه خصوصی و امن است که باعث افزایش بازدید شبکه عمومی شما می شود. به این ترتیب، اطلاعات حساس شما در برابر هکرها محافظت می شود. این سرویس برای مشاغلی که اطلاعات مهم زیادی دارند، مانند اطلاعات بانکی و ایمیل های محرمانه، مفید است.

VPN داده های شما را رمزگذاری می کند و به جای اینکه از مکان واقعی شما ارسال شود، از طریق شبکه خود مکان واقعی ارسال داده ها را مخفی می کند.

تفاوت های مثبت vps نسبت به vpn

تفاوت های vpn و vps

VPS می تواند یک راه حل قدرتمند برای بسیاری از مشاغل باشد. سرعت بیشتری را برای وب سایت شما با قیمت مناسب فراهم می کند و این یک راه حل “مقیاس پذیر” است. این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود ترافیک را بهبود ببخشید و با پیشرفت کار نیازهای منابع خود را افزایش دهید.

علاوه بر این، یک VPS کنترل بیشتری بر محیط سرور شما نسبت به VPN ارائه می دهد. بنابراین به شما امکان دسترسی به سرور اصلی را می دهد و می توانید سیستم عامل خود را انتخاب کنید. تمام این موارد VPS را به ابزاری با ارزش برای كسب و كارهایی كه دارای روش های خاص و ابزارهای برتر هستند، تبدیل می كند.

با این حال، یک VPS ممکن است برای هر شغلی مفید نباشد. به این دلیل که:

 • گرانتر از VPN است.
 • با اینکه دسترسی را برای ما بیشتر می کند، اما کنترل کاملی از سرور اختصاصی به شما نمی دهد.

در مورد VPN ها، این سرویس در نظر دارد که آیا شغل شما دارای اطلاعات مهم است یا خیر. داده های خصوصی شما را رمزگذاری می کند و در برابر هکرها محافظت می کند. این روش برای محافظت از اطلاعات پرداخت و حفظ محرمانه بودن مشتری بسیار مؤثر است. داشتن یک موقعیت مناسب در بازار می تواند به مشتریان در برخورد با تجارت شما کمک کند.

علاوه بر این، یک VPN حتی از طریق Wi-Fi عمومی از داده های شما محافظت می کند، که می تواند امنیت داده های شما را کاهش دهد. تمام اطلاعات شخصی، ماننده IP شما در VPN ناشناس است.

با این حال، VPN ماننده VPS ممکن است برای شغل شما مناسب نباشد. به این صورت که :

 • سرعت اتصال به اینترنت شما را کاهش می دهد.
 • روش هایی در مورد VPN وجود دارد، که ممکن است امنیت اطلاعات شما را کاهش دهد.
 • برخی از سایت های فروش VPN مطمئن نیستند، باید مراقب باشید از کدام مرکز خریداری می کنید.

بنابراین، VPS ها و VPN ها فناوری های بسیار متفاوتی هستند. هر دو امکاناتی برای ارائه دارند و اینکه شما تصمیم به استفاده از کدام یک را دارید، به نیازهای کسب و کار شما بستگی دارد.

چگونه راه حل مناسب برای تجارت خود را انتخاب کنیم

در مجموع، هر دو سرویس برای مشاغل بسیار ارزشمند است. VPS افزایش عملکرد وب سایت را بالا میبرد، در حالی که VPN امنیت اطلاعات شما را افزایش می دهد.

اگر تجارت شما در حال رشد است، ممکن است یک VPS برای شما مناسب باشد. این نوع میزبانی از سطح سفارشی سازی بالایی برخوردار است که برای کسانی که به استفاده از نرم افزار یا برنامه های خاص نیاز دارند، مناسب است. علاوه بر این، شما می توانید امور خود را تقریباً در همه کارها روی یک VPS در سرور اختصاصی، اما با هزینه کمتری انجام دهید.

از طرف دیگر، VPN برای کسانی که زیاد مسافرت می کنند، از راه دور کار می کنند یا جلسات مشتریان خود را را در مکان های عمومی می گذارند، بسیار مفید است. بدون توجه به اینکه مقصد شما کجاست، آدرس IP شما را پنهان می کند و شبکه امنی را برای شما فراهم می کند. برای هر شغلی که امنیت اطلاعات بسیار مهم است، بهتر است سرمایه گذاری خود را برای VPN انجام دهیم.

نتیجه

مقایسه VPS با VPN کمی شبیه مقایسه سیب و پرتقال است. هرکدام از آن ها در دنیای تجارت کاربردهای خود را دارند و بسیاری از شرکت های آنلاین تصمیم به استفاده از یک یا هر دو سرویس می کنند.

VPS گزینه میزبانی درجه یک برای مشاغل است که نیاز به سرعت در مقیاس و حفظ یک وب سایت با ترافیک مداوم بالا دارند. برای کسانی که از راه دور کار می کنند یا زیاد مسافرت می کنند، VPN نیز می تواند یک راه حل مفید باشد. در حقیقت، هر دو فناوری می توانند افزودنی های ارزشمندی در جعبه ابزار آنلاین شما باشند.

منبع: VPS vs. VPN: Which Is Right for Your Business

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. با خرید یک سرور مجازی ترید،
  می توانید در هرجایی و در کوتاه ترین زمان ممکن تریدهای خود
  را در بستر صرافی های مختلف انجام دهید؛ یک سرور مجازی
  ترید همیشه در دسترس است و امکان استفاده از آن درحالت های مختلف
  وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا