CMSWordPressآموزشخطاهای مختلف

آموزش حل مشکل عدم اعمال ویرایش در صفحه های وردپرس

در این مقاله قصد داریم به حل مشکل عدم اعمال ویرایش ها در صفحه های وردپرس بپردازیم. لطفا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که کلا نتوانید چیزی را در وردپرس ویرایش کنید یا این که ویرایش های شما در صفحه اول وردپرس اعمال نشود، اما ویرایش ها را در صفحه وردپرس به درستی مشاهده نمایید. ما در این مقاله در مورد هر دو این مشکلات راه حل هایی را به شما ارائه خواهیم داد.

عدم اعمال تغییرات در وردپرس

این مشکل می تواند دلایل و راه حل های بسیاری داشته باشد:

Cache

یکی از دلایل عمده عدم اعمال تغییرات در وردپرس می تواند کش شدن صفحه شما باشد. زمانی که شما یک سایت را برای بار اول باز می کنید معمولا زمان بیشتری نسبت به دفعات بعدی آن طول می کشد و سایت به صورت کامل لود می شود. در واقع مرورگر یکسری اطلاعات را روی کامپیوتر شما ذخیره می کند و این باعث می شود که در دفعات بعدی که به همان وب سایت مراجعه می کنید، اطلاعات از کامپیوتر شخصی شما reload شود. همین امر باعث سریعتر شدن بارگزاری وب سایت در دفعات بعدی می شود. به مجموع این عملیات Cache مرورگر گفته می شود که باعث می شود.

عدم اعمال ویرایش ها در صفحه وردپرس

در واقع Cache اطلاعاتی را که معمولا در هربار بروزرسانی، آپدیت نمی شوند را ذخیره می کند مانند استایل ها. کش علاوه بر این که در مرورگر انجام می شود، در هاست شما نیز، ذخیره می شود. اما مشکلی که ممکن است پیش بیاید این است که اگر تغییری در بخش های cache شده ایجاد شود، هنگامی که وب سایت را باز می کنید برای شما نمایش داده نمی شود.

راه حل:

برای کش می توانید تاریخ انقضا تعریف کنید. به همین دلیل است که معمولا در بسیاری از موارد پیش می آید که تغییراتتان را بعد از یک روز برایتان نمایش می دهد.

برای حل این مشکل، باید کش مرورگر را تخلیه کنید. معمولا توصیه می شود چند بار از کلید CTRL+F5 استفاده نمایید. همچنین می توانید از Refresh نیز استفاده نمایید. علاوه بر این می توانید پوشه Cache را از داخل هاستتان حذف نمایید. همچنین در مرورگر گوگل کروم می توانید از مسیر setting > history >clear history کش را به صورت کامل از بین ببرید.

مشکل اعمال تغییرات در بک گراند و عدم اعمال آن ها روی پیش نمایش وب سایت

اگر مطمئن شدید که مشکل شما از Cache شدن نمی باشد، این مشکل می تواند به دلیل اختلال بین افزونه های شما پیش بیاید، معمولا هنگامی که 4 و یا 5 برگه ساز همزمان فعال روی وردپرس خود داشته باشید، این مشکل برای شما پیش می آید که با حذف یکی از آن ها می توانید به راحتی از شر این مشکل، خلاص شوید.

امیدوارم از مطالعه مقاله حل مشکل عدم اعمال ویرایش ها در صفحه های وردپرس نهایت استفاده را برده باشید.😉

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا