Security

دلایل اهمیت امنیت در وب سایت

ما در این مقاله با نام ” دلایل اهمیت امنیت در وب سایت ” برای شما دلایلی که امنیت سایت را برای ما پر اهمیت می کند، را برای شما بیان می کنیم. در ان دوره که همه روزه افراد زیادی از اینترنت استفاده می کنند. امنیت برای همه افراد مهم است. امنیت در فضای اینترنت از نگهداری از نام کاربری یا مشخصات فردی ساده تا رمز عبور حساب بانکی و حفاظت یک وب سایت هر روزه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که با افزایش کاربران اینترنت، تعداد افرادی که از این فضا سواستفاد می کنند هم افزایش یافته است، به همین علت است که امنیت و حفاظت بیشتر معنی پیدا می کند. امنیت که یکی از تخصصی ترین رشته های این روزهاست کمک می کند تا بتوانیم این امنیتی را که از آن حرف می زنیم برای ما تامین شود.

علاوه بر این موضوع که افادی متخصص دانش امنیت را به طور کامل بررسی می کنند افراد عادی که با کامپیوتر سر و کار دارند هم باید این دانش را در خود تقویت کنند. شما به عنوان کسی که سایتی را راه اندازی کرده اید باید به اطلاعات و مواردی که در سایت خود قرار داده اید توجه کنید و از اطلاعات محرمانه خود محافظت کنید. افراد مختلفی هستند که می خواهند به زور وارد وب سایت های شما شود و از اطلاعات شما سواستفاده کنند یا بد افزار هایی را از طریق وب سایت شما پخش کنند.

امنیت وب سایت

بد افزارها

یکی از مواردی که می تواند امنیت وب سایت شما را بله خطر بیندازد بد افزارها هستند. این بد افزار ها نرم افزار هایی مخرب هستند و بدون اینکه صاحب وب سایت متوجه شود به سایت و کامپیوتر آن متصل می شود.

بد افزارهای مختلفی طراحی می شود که هرکدام برای هدفی مشخص طراحی شده اند. چند نمونه از بدافزار ها را برای شما بیان می کنیم. مثلا : Spyware ها برای دزدیدن اطلاعات حساس و Adware ها برای نمایش اجباری آگهی های تبلیغات، Ransomware برای اخاذی، Zombie برای ارسال هرز نامه ها، Trojan horses برای تخریب، پاک کردن، تغییر دادن اطلاعات یا حتی کپی اطلاعات استفاده می شوند.

برخی تصور می کنند که تنها وب سایت های دولتی و شرکت های بزرگ ورد حمله قرار می گیرند. وب سایت شرکت های مختلف ممکن است مورد حمله قرار بگیرند و این حمله برای وب سایت هایی که با مشتریان ارتباط دارند، باعث می شود اعتماد مشتریان از دست برود و به دنبال وب سایت های امن تر بروند.

چند نکته مهم !!

هکرها به دنبال نقاط آسیب پذیر در یک شبکه می گردند. یکی از مهم ترین نکاتی که طراحان وب سایت باید رعایت کنند این است که اپلیکیشن ها و پلاگین های خود را مرتب به روز کنند، به این دلیل که هکرها از کد های قدیمی و تاریخ گذشته برای نصب بد افزار ها استفاده می کنند.

 

یکی دیگر ازعواملی که سبب نفوذ کد های مخرب به وب سایت ما می شود، نرم افزار های رایگانی هستند که می توانند در کد های خود، کدهایی مخرب داشته باشند. و اکنیت وب سایت مارا به خطر بیندازند.

برخی از این نرم افزار ها به این گونه عمل می کنند که از شما می خواهند آنتی ویروس خود را خاموش کرده تا راه اندازی شود، درصورتی که این کار باعث می شود تا آن بد افزار به راحتی عمل کند.

یکی از مهم ترین عواملی که در قبل به آن اشاره کرده بودیم این است که، مشتریان باید از امنیت وب سایت مطمئن شوند زیرا اطلاعات خود را وارد این سایت می کنند و اگر این وب سایت نا امن باشد، مشتریان به دنبال وب سایتی های دیگری که امنیت بالاتری دارند می روند.

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای یک وب سایت بیفتد این است که سایت وارد لیست سیاه موتور های جستجو شود. این به این معنی است که موتور های جستجو وب سایت شما را نشان نمی دهند و در واقع وب سایت شما بدون کاربرد می شود که در واقع دراینترنت گم می شود.

معرفی چند روش برای امنیت وب سایت ها

نکات مهم برای امنیت گفته شد، حال به بررسی راه های موجود برای حفظ این امنیت می پردازیم.

یکی از آسان ترین و مهم ترین روش ها وجود یک آنتی ویروس قوی بر روی سیستم های شما می باشد. یکی از وظایف آنتی ویروس این است که سیستم شما را در برابر دانلودی که می کنید، محافظت می کند. در واقع آنتی ویروس ها همیشه مراقب لینک هایی که دانلود می کنید، هستند. یکی از بهترین آنتی ویروس هایی که می توان آن ها را نام برد، Norton و یا McAfee است.  

یکی دیگر از مواردی که می توانید برای امنیت وب سات خود استفاده کنید این است که، رمز عبوری مناسب و سخت برای ورود به وب سایت خود انتخاب کنید.

اگر با  WordPres یا Joomla سایت خود را طراحی کرده اید، باید همواره آن ها را به روز کنید تا بتوانید بهتر و بیشتر از وب سایت خود محافظت کنید.

مورد دیگری که می توان برای محافظت کردن از وب سایت استفاده کرد گواهینامه های SSL است. این قفل نشانه یک امکان ایمنی برای رمز گذاری لینک هاست تا این اطمینان حاصل شود که تمامی ارتباط ها بین مرورگر کاربر و وب سایت کاملا محافظت شده و امن می باشد.

درنهایت این نکته را مد نظر داشته باشید که هکرها هیچ گاه آرام نمی نشینند و همواره به دنبال روش های مختلف هستند. این روزها که وب سایت ها و تولید نرم افزار های مختلف طرفداران بسیاری پیدا کرده است، امنیت وب سایت نیز اهمیت زیادی پیدا می کند. بنابراین باید امنیت وب سایت های خود را تامین کنیم تا بتوانیم یک وب سایت خوب و قابل اعتماد داشته باشیم.  

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا