HostingServer

VPS شما چقدر به رم نیاز دارد؟

اگر می خواهید یک طرح میزبانی VPS برای وب سایت خود خریداری کنید، احتمالاً از خود می پرسید که واقعاً به چه میزان رم نیاز دارید. در ممتازسرور، ما سه برنامه میزبانی VPS مختلف با مقدار مختلف رم شامل 2 گیگابایت، 4 GB و 8 GB ارائه می دهیم. اینکه برنامه میزبانی VPS شما به چه میزان رم نیاز دارد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد وب سایت هایی که در VPS خود اجرا می کنید، میزان بازدید وب سایت ها، تعداد پلاگین هایی که استفاده می کنید و موارد دیگر.

اگرچه پاسخی متناسب با سؤال خود پیدا نخواهید کرد، اما بسته به کاری که می خواهید انجام دهید، چند راهنمای اساسی برای میزان رم مورد نیاز VPS شما وجود دارد. این مقاله با توجه به نحوه تصمیم شما برای استفاده از VPS خود، نگاه دقیق تری به شما در انتخاب برنامه میزبانی VPS مناسب کمک می کند.

رم چیست و چرا در برنامه VPS خود به مقدار مناسب نیاز دارید؟

قبل از تصمیم گیری درباره اینکه قصد خرید VPS از ممتاز سرور را دارید یا نه، مهم است که درک بهتری از رم داشته باشید و اینکه چرا به مقدار مناسب نیاز دارید. RAM مخفف Random Access Memory است. رم حافظه موقتی است که رایانه شما برای تعیین عملکرد سیستم شما نیاز دارد. این مکانی است که رایانه شما به طور کوتاه مدت داده ها را در آن ذخیره می کند و به شما امکان می دهد به سرعت به اطلاعات رایانه خود دسترسی پیدا کنید. روی VPS نیز همین کار را می کند. VPS شما هر بار که فرایند جدیدی شروع می شود از رم استفاده می کند. تمام نرم افزار های موجود در وب سایت شما برای اجرای کارآمد به برخی از این RAM نیاز دارند.

اگر رم بیش از حد داشته باشید، وب سایت ها و سیستم های شما به طور کارآمد کار می کنند، اما باید بیش از حد مورد نیاز خود برای آن هزینه پرداخت کنید. شما همیشه می توانید میزان استفاده از رم VPS خود را بررسی کرده و برنامه خود را تنزل دهید.

VPS شما برای مدیریت وب سایت و سرور به چه مقدار رم نیاز دارد؟

اگر می خواهید وب سایت یا سرور خود را از طریق برنامه میزبانی VPS مدیریت کنید، 1 GB تا 2 GB رم باید برای نیاز های شما کافی باشد. اگر وب سایت شما نسبتاً سبک باشد و قصد دریافت ترافیک از حدود یک میلیون کاربر در ماه را داشته باشید، یک برنامه عالی است. اگر وب سایت شما سبک است و بازدید زیادی ندارید، یک برنامه میزبانی مشترک یا VPS گزینه ارزان تر و در عین حال مؤثر است.

چه مقدار رم برای وبلاگ نویسی در وردپرس نیاز دارید؟

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) است و میزان رم مورد نیاز برای میزبانی سایت یا وبلاگ وردپرس به نیاز شما بستگی دارد. اگر از یک وب سایت یا وبلاگ وردپرس اصلی، کوچک یا منفرد استفاده می کنید، احتمالاً فقط به حدود 256 مگابایت رم نیاز دارید. در این حالت، یک سرویس هاست اشتراکی کار می کند. حتی اگر قصد نصب وردپرس روی سرور خود را دارید، یک طرح میزبانی مشترک احتمالاً کافی است.

اگر قصد دارید سایت وردپرس خود را با عناصر منبع باز زیادی از جمله پلاگین ها، کد کوتاه و صفحه ساز ها بسازید و این عناصر به دسترسی روت نیاز دارند، به رم بیشتری احتیاج دارید و یک پلن هاست VPS اساسی بهتر است. برای یک وبلاگ وردپرس که از افزونه ها، کد کوتاه یا صفحه ساز استفاده می کند، میزان بازدید زیادی دریافت می کند و عملکرد های مختلفی را انجام می دهد، برنامه ای تا 2 گیگابایت را در نظر بگیرید.

برای ساخت فروشگاه تجارت الکترونیکی روی VPS به چه میزان رم نیاز دارید؟

اگر قصد دارید روزانه پرداخت آنلاین انجام دهید، بلافاصله نیاز شما به امنیت بهتر افزایش می یابد. اگر در حال ساخت یک فروشگاه اینترنتی هستید، انتخاب یک برنامه میزبانی VPS نسبت به یک برنامه میزبانی مشترک ایده بهتری است. برای راه اندازی مؤثر فروشگاه اینترنتی یک سرور نیاز دارید. خواه خود را بسازید و هم از پلتفرمی مانند Magento استفاده کنید، حداقل 2 گیگابایت حافظه رم می خواهید.

اگر وب سایت شما میلیون ها بازدید دارد و تعداد زیادی تراکنش انجام می دهید، بهتر است طرحی با حداقل 4 گیگابایت رم انتخاب کنید. اگر به تازگی فروشگاه تجارت الکترونیک خود را شروع کرده اید و میزان بازدید شما کم است، برنامه میزبانی VPS مکانی عالی برای شروع است. با افزایش بازدید و شروع خرید بیشتر توسط مصرف کنندگان، ممکن است متوجه کم شدن سرعت سایت شوید. این نشانه ای است که شما برای رسیدگی به افزایش ترافیک و معاملات نیاز به سریع برنامه میزبانی VPS با فضا و رم بیشتر دارید.

برای ذخیره عکس آنلاین در VPS خود به چه میزان رم نیاز دارید؟

یکی دیگر از کاربردهای عالی VPS ذخیره سازی تمام عکس های آنلاین شماست. در حالی که ذخیره سازی عکس آنلاین برای افراد روزمره یک ویژگی عالی است، اما برای عکاسان یک امر اساسی است. در حالی که می توانید تعداد زیادی عکس از طریق ابر ذخیره کنید، اما گاهی اوقات به دسترسی فوری و ایمن به عکس های خود احتیاج دارید.

توصیه می شود که یک کاربر متوسط ​​حدود 512 مگابایت رم داشته باشد. اگر عکاس مشتاق یا حرفه ای هستید، پس برنامه ای با رم 2 گیگابایتی را در نظر بگیرید.

چه مقدار رم برای یک سرور بازی در VPS نیاز دارید؟

اگر علاقه مند به Minecraft ،World of Warcraft یا یک انجمن محبوب آنلاین در زمینه بازی آنلاین هستید، با میزبانی سرور بازی خود در VPS، مزایای بیشتری خواهید داشت. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که برای اینکه بازی خود را بدون هیچ تأخیری ادامه دهید و اجرا کنید، به یک طرح VPS عالی با حداقل 3 گیگابایت تا 4 گیگابایت رم نیاز خواهید داشت.

در صورت استفاده از سرور بازی، توصیه می کنیم با برنامه میزبانی VPS با 4 گیگا بایت رم شروع کنید. اگر شروع به جذب بازیکنان بیشتری می کنید، ممکن است لازم باشد که به برنامه 8 گیگابایتی بروید، جایی که شما ساعت های نامحدود برای سرگرمی و سرعت خواهید داشت.

برای میزبانی وب سایت های دیگر به چه میزان رم نیاز دارید؟

اگر قصد ایجاد وب سایت برای مشتری ها و میزبانی از آن ها را در برنامه میزبانی VPS خود دارید، به رم بیشتری نسبت به میزبانی یک سایت واحد نیاز خواهید داشت. از آنجایی که شما برای سایر مشتریان میزبان وب سایتی هستید و هرگز نمی دانید سرعت سایت های آن ها چقدر افزایش می یابد، بهتر است فضای زیادی برای خود محیا کنید. اگر قصد میزبانی وب سایت های دیگران را دارید، ما برنامه میزبانی VPS با 8 گیگابایت رم را پیشنهاد می کنیم.

برای میزبانی VPN خصوصی به چه میزان رم نیاز دارید؟

یکی از بزرگترین مزایای طرح میزبانی VPS نسبت به برنامه میزبانی مشترک، امنیت بیشتر است. اگر حریم خصوصی یکی از نگرانی های اصلی شما است، پس ممکن است شما علاقه مند باشید VPN خصوصی را در VPS خود میزبانی کنید. به عبارت دیگر، هنگامی که VPN خصوصی دارید، می توانید به Wi-Fi عمومی متصل شوید (به عنوان مثال کافی شاپ، فرودگاه، کشور دیگر و غیره) اما حریم خصوصی یک اتصال ایمن را حفظ کنید.

اگر از یک VPN خصوصی برای استفاده شخصی میزبانی می کنید، فقط به حدود 1 گیگابایت رم نیاز دارید. برای این، برنامه ای با 2 گیگابایت رم کافی است. اگر دستگاه های دیگری به VPN خصوصی خود اضافه کنید، به رم بیشتری احتیاج خواهید داشت. بسته به تعداد دستگاهی که قصد استفاده از آن را دارید، ممکن است لازم باشد که به طرح 4 گیگاباتی یا 8 گیگابایتی ارتقا پیدا کنید.

امروز با یک برنامه میزبانی VPS از ممتاز سرور شروع کنید!

سرور vps ممتاز سرور

اگر به دنبال یک برنامه میزبانی هستید که امنیت بیشتری و رم بیشتری ارائه دهد، برنامه میزبانی VPS از ممتاز سرور راهی برای انجام این کار است. از اطلاعات بالا به عنوان راهنما برای میزان RAM مورد نیاز خود و بهترین برنامه برای نیاز های خود استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا