Programming

زبان PHP چیست و چه نقشی در توسعه وب دارد؟

شرکت های مدرنی در حال تغییر دیجیتالی خود در عصر جدید هستند، به استراتژی های تجاری معاصر نیاز دارند، بنابراین گرچه رسانه های اجتماعی راهی عالی برای جلب توجه به نام تجاری شما است، شما بدون یک وب سایت با رمزگذاری حرفه ای قادر به ایجاد اعتماد نخواهید بود. تجارت های الکترونیکی بیشتر از هر زمان دیگری توسعه خود را با توسعه دهندگان تخصصی وب منعقد می کنند تا اطمینان حاصل شود که ناوبری و عملکرد وب سایت آن ها برای استاندارد صنعت به روز است. در حال حاضر، در حالی که چندین فن آوری در بازار موجود است، بیشتر توسعه دهندگان وب برای یک تجربه کد زنی در دسترس و ساده تر، به ویژگی های مفید زبان PHP اعتماد می کنند. بیایید زبان PHP و نقش آن در توسعه وب را مورد بررسی قرار دهیم.

زبان PHP چیست؟

PHP از نظر برخی متخصصان یک زبان برنامه نویسی و از نظر برخی دیگر زبان اسکریپتینگ سمت سرور است. php برای توسعه وب سایت های ایستا، وب سایت های پویا یا برنامه های وب استفاده می شود. PHP مخفف Hypertext Pre-processor است که پیشتر مخفف Personal Home Pages بود. چند مورد قبل از شروع به بحث وجود دارد که باید از آن ها آگاهی داشته باشید.

 • اسکریپت های PHP فقط در سروری که PHP نصب کرده است قابل تفسیر هستند.
 • رایانه های کلاینت که به اسکریپت های PHP دسترسی دارند فقط به یک مرورگر وب نیاز دارند.
 • یک فایل PHP شامل تگ های PHP است و با پسوند “.php” پایان می یابد.

شما واضح است که در مورد تعدادی از زبان های برنامه نویسی در آنجا شنیده اید. شاید از خود بپرسید که چرا ما می خواهیم از زبان PHP برای برنامه نویسی وب استفاده کنیم. در زیر برخی از دلایل قانع کننده آورده شده است.

 • زبان PHP منبع باز و رایگان است.
 • منحنی یادگیری کوتاه در مقایسه با زبان های دیگر مانند JSP ،ASP و …
 • اکثر سرور های میزبان وب برخلاف زبان های دیگر مانند ASP که به IIS نیاز دارند، به طور پیش فرض از PHP پشتیبانی می کنند. این باعث می شود PHP به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل شود.
 • PHP به طور منظم به روز می شود تا از آخرین روند تکنولوژی برخوردار است.
 • مزیت دیگری که با PHP می گیرید این است که زبان نوشتاری سمت سرور است. این بدان معناست که شما فقط باید آن را بر روی سرور نصب کنید و رایانه های مشتری که از منابع سرور درخواست منابع می کنند نیازی به نصب PHP ندارند فقط یک مرورگر وب کافی است.
 • PHP کار دستی با MySQL را پشتیبانی می کند. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از PHP با سایر سیستم های مدیریت پایگاه داده استفاده کنید. هنوز می توانید از PHP باPostgres ،Oracle ،MS SQL Server ،ODBC و … استفاده کنید.
 • PHP کراس پلتفرم است. این بدان معنی است که می توانید برنامه خود را روی تعداد زیادی سیستم عامل مختلف مانند ویندوز، لینوکس، Mac و … مستقر کنید.

PHP چگونه کار می کند؟

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که به مشتری امکان می دهد از پردازشی که در سرور اتفاق می افتد، خروجی دریافت کند. از آنجا که این پردازش با استفاده از منابع سرور به اتمام می رسد، در هنگام ارسال درخواست، به لطف برنامه نویسی PHP ،HTML را به مرورگر می فرستد.

درخواست های وب نرمال در مقابل درخواست های وب PHP

بیایید چرخه درخواست وب درخواست های عادی و PHP را مقایسه کنیم:

درخواست های عادی وب: هنگامی که مشتری یک صفحه HTML را درخواست می کند، درخواست Welcome.html انجام می شود، سپس درخواست قرار می گیرد و به سرور ارسال می شود. از آنجا پاسخ welcome.html می رسد و سپس مستقیماً به مشتری می رسد.

درخواست های وب PHP: در مقایسه، هنگامی که مشتری درخواست صفحه PHP می کند، درخواست Welcome.php انجام می شود و به موتور جستجوی PHP ارسال می شود. پاسخ سپس به عنوان خروجی از سرور ارسال می شود و سپس مستقیماً برای مشتری ارسال می شود.

چرا زبان PHP یک انتخاب برتر برای توسعه دهندگان است؟

یک توسعه دهنده PHP وظیفه نوشتن منطق برنامه وب در سمت سرور را دارد. در حالی که آن ها معمولاً back-end را توسعه می دهند، برنامه را با وب سرویس های دیگر (اغلب شخص ثالث) متصل می کنند. آن ها همچنین با ادغام کار خود از توسعه دهندگان جلویی پشتیبانی می کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که PHP در دنیای توسعه وب بسیار گسترده است و دارای جامعه وسیعی از توسعه دهندگان، انجمن ها و مزایا است.

 • محتوای پویا: PHP استفاده پویا تر از کد است. به عنوان مثال، وقتی Welcome / html را وارد می کنید، همیشه پاسخ “Welcome!” را دریافت خواهید کرد، اما در صورت درخواست Welcome.php، بسته به زمان روز، ممکن است “Good Morning!” دریافت کنید. این نشان می دهد که PHP محتوای کدگذاری شده پویا تر را تولید می کند.
 • آسان برای یادگیری: PHP در مقایسه با زبان محبوب دیگری مانند Java یکی از آسان ترین و متداول ترین زبان های توسعه وب به حساب می آید.
 • منبع باز و رایگان: اجزای زبان PHP رایگان است، بنابراین تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که چند توسعه دهنده وب را استخدام کنید تا پروژه های شما با کمترین هزینه انجام شود.
 • استقرار آسان: بسیاری از شرکت های میزبان مایل به ارائه سرور برای شرکت هایی هستند که با استفاده از PHP کار می کنند.
 • قابل اطمینان: زبان وب نسبتاً کارآمد است زیرا دارای کد مقیاس پذیر است.
 • پردازش سریع: PHP از فضای حافظه خود استفاده می کند و به طور خودکار زمان بارگیری را برای سرور کاهش می دهد. این امکان برای پردازش سریع تر را فراهم می کند که برای وب سایت های دارای بازدید بالا بسیار مفید است.
 • امن: به دلیل لایه های گسترده حفاظت از امنیت شناخته شده است.
 • کاربر پسند: یادگیری PHP نه تنها آسان است بلکه با سادگی بالا در ریشه عملکرد آن نیز آسان است.
 • ادغام آسان: نیازی به کدگذاری مجدد یا توسعه مجدد نیست زیرا هماهنگی PHP با همه نرم افزار های شرکت آسان است.

توسعه دهندگان وب ترجیح می دهند از PHP برای لیست بی پایان مزایای مختلف استفاده کنند و دلایل بسیاری برای این کار دارند. امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا لزوم استفاده و یادگیری زبان PHP را درک کرده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا