Seo

سئو تصاویر

تصاویر برای سئو مهم هستند. یک مطالعه جدید درمورد سئو تصاویر که به تفصیل از 1 میلیون نتایج جستجوی Google تجزیه و تحلیل کرده است، نتیجه گرفته است که صفحات وب با حداقل یک تصویر رتبه بندی بهتری نسبت به محتوای بدون عکس دارند. تصاویر مطالب شما را جالب تر می کنند و این بدان معنی است که بازدید کنندگان احتمالاً مقاله شما را می خوانند. جای تعجب نیست که محتوای دارای تصاویر مربوطه 94 درصد بیشتر از محتوا با تصاویر بی ربط، رتبه بهتری در نتایج جستجو گوگل دارند.

این یک روش آسان دیگر برای اجرای سئو شما با دادن سیگنال های مناسب به موتورهای جستجو در مورد محتوای شما از طریق انجام سئو تصاویر است.

نحوه بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو

عناصر مختلفی برای بهینه سازی سئو هنگام استفاده از تصاویر در محتوای شما وجود دارد. در زیر می بینیم که چگونه سئو تصاویر خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

نام پرونده را بهینه کنید

نام تصویر اولین چیزی است که باید بررسی کنید، قبل از آنکه حتی در وب سایت خود بارگذاری کنید. نام فایل ها باید مناسب باشد و تصویر را به طور دقیق توصیف کند. به عبارت دیگر، نام پرونده باید با حداقل تعداد کلمات ممکن تصویر را توصیف کند.

اندازه پرونده تصویر را بهینه کنید

تصاویر بزرگ برای بارگذاری بیشتر طول می کشد و این می تواند بر تجربه کاربر خصوصاً برای کاربران تلفن همراه تأثیر بگذارد و پس از ورود به سایت شما زمانی که بارگیری زیاد طول بکشد از آن سریع خارج شود. یک روش خوب استفاده از ابزارهای بهینه سازی تصویر است که می تواند بدون از دست دادن کیفیت، اندازه پرونده یک تصویر را کاهش دهد.

متن Alt را بهینه کنید

متن Alt مهمترین عنصر برای جستجوگرها در تصویر است. خزنده های موتور جستجو در درک آنچه در مورد تصویری است چندان خوب نیستند و اگرچه هر ساله در تشخیص تصویر بهتر می شوند، اما همچنان به کمک ALT Text احتیاج دارند.

چرا ALT Text مهم است؟

از متن Alt برای توصیف محتوای یک تصویر به ربات ها و همچنین به عنوان راهنما برای افرادی که نمی توانند تصویر را به خوبی ببینند. هنگام نوشتن متن ALT تصاویر، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • در متن alt خود از خط تیره استفاده نکنید. به طور عادی بنویسید و سعی کنید با چند کلمه توصیف کنید که تصویر چیست.
  • از کلمات کلیدی استفاده کنید که به محتوای صفحه مربوط است اما بیش از حد از آن استفاده نکنید.متن alt خود را کوتاه و برجسته نگه دارید.

عنوان را بهینه کنید

علاوه بر متن ALT، موتورهای جستجو می توانند از عنوان تصویر و زیرنویس برای درک بهتر موضوع تصویر شما استفاده کنند، بنابراین لازم است این مقادیر را برای آنها تهیه کنید.

بهینه قرار دادن تصویر

یکی از موارد مهم در سئو تصاویر، قرار دادن صحیح تصاویر در سایت است. می توانید تصاویر خود را در هر جایی که می خواهید در صفحه قرار دهید اما اگر می خواهید یک تصویر خاص توسط موتورهای جستجو به عنوان یک تصویر مهم از محتوای شما در نظر گرفته، سپس باید متن مورد نظر خود را با متن alt، عنوان تصویر و عنوان اضافه کنید.

بهینه قرار دادن تصویر

متن مهم را در داخل تصویر اضافه نکنید

از گذاشتن متن در تصویری که برای خواندن کاربران مهم است، خودداری کنید. خواندن متن با استفاده از موتورهای جستجو و کاربران دشوار است. برای توصیف تصویری که کاربران از زیرنویس استفاده می کنند و موتورهای جستجوگر از ALT Text استفاده می کنند.

اضافه کردن داده های ساخت یافته

طرحواره ها به موتورهای جستجو کمک می کنند محتوای یک صفحه را بهتر بشناسند. در صورت تصویر، می توانید با اضافه کردن نشانه گذاری داده های ساختاری مربوطه در صفحات خود، طرحواره تصویر را پیاده سازی کنید. سپس Google می تواند تصاویر شما را به عنوان نتایج غنی نمایش داده و ترافیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت کند.

از نقشه سایت تصویر استفاده کنید

برای اهداف جستجوگرها در تصویر می توانید نقشه سایت خود را غنی تر کنید تا اطلاعات خود را در مورد تصاویر ارائه دهید یا از یک نقشه سایت اختصاصی تصویر استفاده کنید

سایت مپ

 از داشتن تصاویر متنی خودداری کنید

فراموش نکنید که موتورهای جستجو نمی توانند متن را اگر در یک تصویر جاسازی شده باشد بخوانند، بنابراین برای حداکثر سئو از داشتن صفحات پر از تصاویر متنی خودداری کنید.

نتیجه گیری

سئو تصاویر اهمیت زیادی برای یک سیایت دارد و همچنین برای جالب تر شدن و خواندن راحت تر مطالب شما بسیار مهم هستند. از تجربه ما، بسیاری از افراد هنگام استفاده از تصاویر در محتوای خود بهینه سازی سئو تصاویر را انجام نمی دهند و این یک اشتباه سئو است که باید از آن جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا