CMSWordPressآموزش

3 نکته کلیدی برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای (CMS) محبوب، قدرتمند و کاربر پسند است. اگر برای مدتی است که از آن استفاده می کنید، با اصول روزانه آن راحت هستید. هرچند برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس هنوز آماده نیستید.

خوشبختانه WordPress انجمن پشتیبانی گسترده ای دارد که مجموعه ای از منابع آموزشی و مطالبی را که می توانید به آن ها وارد شوید را ارائه می دهد.

زمانی که با انواع سیستم عامل های آنلاین یادگیری جفت می شود، به شما کمک می کند تا اطلاعات و مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس را کسب کنید.

در این مطلب، قرار است در مورد این موضوع صحبت کنیم که برای تبدیل شدن به یک متخصص در وردپرس نیاز به چه نکاتی است. سپس در ادامه 3 نکته کلیدی برای تبدیل شدن به یک کاربر حرفه ای وردپرس را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه می دهیم.

اطلاعاتی که برای یک متخصص وردپرس شدن نیاز دارید

تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس اعتماد به نفس بیشتری به شما برای مدیریت وب سایت تان می دهد. با بالا بردن مهارت های وردپرس تان، تجربه های بیشتری را در رابطه با کنترل سایت تان به دست می آورید و حتی ممکن است پروژه هایی را شروع کنید.

هرچند وردپرس یک پلتفرم گسترده است. یاد گرفتن همه اطلاعات موجود در آن (چه رسد به اینکه بخواهید یک متخصص شوید) درباره همه موضوعات مربوط به وردپرس تقریبا غیر ممکن است. به این دلیل، “متخصص” یک اصطلاح نسبی است که تعاریف و معانی متعددی دارد.

اغلب این عبارت برای این معنی استفاده می شود که شما در یک مورد خاص اطلاعات زیادی دارید یا در مورد چند چیز آگاهی دارید، مانند:

  • طراحی وب
  • وب سایت، پلاگین (افزونه) و توسعه محتوا
  • سئو، سرعت و امنیت
  • نگهداری و بهینه سازی بانک اطلاعاتی
  • هاستینگ و ثبت دامنه

برای تبدیل شدن به یک کاربر حرفه ای وردپرس، مهم است که حداقل یک درک اولیه از کاربرد CMS و نحوه عملکرد آن در پشت صحنه داشته باشید. این شامل دانستن PHP که زبان برنامه نویسی وردپرس است مانند HTML ،CSS و JavaScript می باشد.

فراتر از کد گذاری، همچنین توصیه می شود که اطلاعاتی درباره فایل های اصلی و طراحی پوشه ها، آشنایی با انواع پست های داخلی و سفارشی و درک قوی ای از پلاگین ها و تم ها (themes) داشته باشید.

هیچ کلاس آنلاین انحصاری ای برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس وجود ندارد. هرچند، راه های مختلفی برای رسیدن به آن هست، به طور جمعی، منجر به درک جامع تر و مجموعه مهارت های قابل اجرا خواهد شد.

3 نکته کلیدی برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس WordPress

اکنون درمورد آنچه که یک متخصص وردپرس نیاز است که بداند بحث می کنیم، زمان کار رسیده است. بیایید نگاهی به این 3 نکته کلیدی برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس بیاندازیم.

1.مناطقی که در آن دانش کمتری از وردپرس دارید را شناسایی کنید.

یکی از بهترین چیز ها درباره یادگیری وردپرس این است که منابع مختلف بسیار زیاد، فرم ها و پلتفرم های یادگیری زیادی وجود دارند که دانش لازم را برای یادیگری به شما می دهند. البته با توجه به فروانی منابع اطلاعاتی مختلف بهتر است که توجه خود را متمرکز تر کنید.

این کار به شما کمک می کند تا تجربه یادیگری تان موثرتر و کارآمد تر شود. همان طور که قبلا گفته شد، وردپرس یک سیستم عامل بسیار گسترده است و هیچ محدودیتی در یادیگری آن وجود ندارد.

برای اینکه بفهمید بهتر است بر روی چه موضوعاتی تمرکز کنید، ابتدا باید بدانید که در چه زمینه هایی اطلاع ندارید. سریع ترین راه برای این کار این است که در نظر بگیرید کدام وظیفه یا سرویس را به هاستینگ خود یا متخصص وردپرس محول کرده اید. سپس می توانید لیستی از وظایفی که می خواهید یاد بگیرید را آماده کنید.

همچنین می توانید با مراجعه به WordPress Support documentation توجه خود را برای یادگیری متمرکز تر کنید.

یادگیری وردپرس

جستجو در عنوان های مختلف می تواند به ایده گرفتن شما کمک کند و ایده های جدیدی را برای دانستن چیز هایی که می خواهید ایجاد می کند.

برای مثال ممکن است بخواهید که درباره چگونگی حفظ و به روزرسانی سایت اطلاعاتی را یاد بگیرید. آن ها ممکن است هر چیزی باشند، لیستی از مهارت های معنی دار را که می خواهید فرا بگیرید تهیه کنید، این کار به شما کمک می کند تا کمبود های اطلاعاتی تان نسبت به وردپرس را پر کنید.

2. پلتفرم های یادیگری آنلاین

امروزه در دنیای دیجیتال، پلتفرم های یادگیری آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای یادگیری و بالا بردن مهارت های خود استفاده کنید تا به یک متخصص وردپرس تبدیل شوید. اینکه کدام پلتفرم به درد شما می خورد بسته به این دارد که چه مهارت هایی را می خواهید یاد بگیرید.

یکی از انتخاب های محبوبی که اطلاعات زیادی را درمورد وردپرس به شما می دهد Udemy است:

Udemy

این سرویس درس هایی با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد که همه چیز را از پایه در مورد وردپرس و توسعه پلاگین ها پوشش می دهد.

اگر Udemy مناسب شما نیست، جایگزین های دیگری برای آن وجود دارد. به شما پیشنهاد می کنیم که برترین پلتفرم های یادیگری آنلاین را بررسی کنید و ببینید که کدام مناسب نیاز ها و بودجه شماست.

3. در مجامع WordPress شرکت کنید

یکی از بهترین راه های یادگیری، انجام دادن کار است. هرچند که بعضی از منابع آنلاین که برای یادیگری استفاده می کنید شامل شبیه ساز ها، امتحانات و … هستند. شما می توانید با شرکت در پروژه های واقعی آن ها را گسترش داده و تکمیل کنید.

وردپرس یک سیستم عامل open-source است که همیشه به دنبال مشارکت کنندگان و شرکت کنندگانی است تا به آن ها کمک کند.

چه بخواهید که در آزمایش کردن یک پلاگین شرکت کنید، به طراحی دسترسی داشته باشید یا به طور کلی چیز دیگری، فرصت های زیادی وجود دارد تا با شرکت در موقعیت های وردپرسی مختلف در دنیای واقعی به آن ها دسترسی پیدا کنید.

برای مثال، می توانید با چک کردن Make WordPress وظایف پروژه هایی را براساس علاقه مندی خودتان پیدا کنید:

Make WordPress

انجمن وردپرس مملو از متخصصان آگاه و مفید است. وارد شدن به این انجمن یکی از راه های مفید ساختن ارتباطات و پیدا کردن فرصت هایی برای مرتب کردن دانش ها و مهارت هاست.

نتیجه گیری

وردپرس یک پلتفرم کاربرپسند است که برای مبتدیان، ساختن و مدیریت وب سایت از طریق آن بسیار ساده است. البته اگر بخواهید که فراتر بروید و به یک متخصص وردپرس تبدیل شوید، نیاز است تا زمانی را صرف یادگیری کنید.

خوشبختانه، وارد شدن یه انجمن وردپرس و استفاده از پلتفرم های آنلاین یادگیری کمک می کند تا سریع تر پیش بروید. در این پست، درباره سه نکته کلیدی درمورد تبدیل شدن به متخصص وردپرس صحبت کردیم:

  1. زمینه هایی که در وردپرس در آن ها اطلاعاتی ندارید را پیدا کنید، سپس می دانید که باید بیشتر بر روی چه موضوعی تمرکز کنید.
  2. استفاده از پلتفرم های آنلاین برای پیدا کردن دوره های آنلاین به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری را درمورد زمینه های مورد نظر خود پیدا کنید.
  3. در انجمن وردپرس وارد شوید، در پروژه هایی که تجربه های شما را بیشتر می کنند همکاری و مشارکت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا