آموزش

معرفی شرکت CISCO

در این مقاله قصد داریم به معرفی شرکت CISCO و پیشینه شرکت بپردازیم و اندکی از گذشته آن ها را برایتان شرح دهیم. برای یافتن این اطلاعات در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی CISCO

1.CISCO SYSTEMS INC پیشرو در سراسر جهان برای شبکه های اینترنتی است. این شرکت در سال 1984 توسط دو دانشمند کامپیوتر از دانشگاه استنفورد به دنبال راهی آسانتر برای اتصال انواع مختلف سیستمهای رایانه ای تاسیس شد.

2. سیسکو اولین سیستم محصول خود را در سال 1986 ارسال کرد و هم اکنون یک شرکت چند ملیتی است و بیش از 35000 کارمند در بیش از 115 کشور جهان دارند. امروزه راه حل های CISCO پایه های شبکه برای ارائه دهندگان خدمات، مشتریان کوچک و متوسط ​​و شرکت های تجاری است که شامل شرکت ها، سازمان های دولتی، خدمات و مؤسسات آموزشی است.

3.راه حل های شبکه سیسکو، دستگاه های محاسباتی و شبکه های رایانه ای را به هم متصل می کند و به افراد امکان می دهد بدون در نظر گرفتن تفاوت در زمان، مکان یا نوع سیستم رایانه ای، به ویرایش اطلاعات یا انتقال اطلاعات بپردازند.

4.اگر کسی بتواند ادعای “میراث” را در صنعت جوانی به عنوان، “شبکه جهانی” داشته باشد، آن شرکت CISCO است. نه تنها 85 درصد از ترافیک اینترنت از طریق سیستم های سیسکو تردد می کند، بلکه ما از اینترنت نیز استفاده می کنیم تا تجارت آنلاین خودمان را انجام دهیم، از سفارشات محصول و مدیریت موجودی گرفته تا ارتباطات کارمندان و هزینه های سفر.

اولین محصول CIsco

بنابراین وقتی فرصت های شغلی خود را کشف می کنید، از ابتدا شروع کنید. سیسکو سامانه اینترنت را بنا نهاد، بنابراین ما دقیقاً می دانیم که برای کسب و کار شما در اینترنت چه چیزی لازم است. از تجربه و دانش ما بهره ببرید تا اینترنت به طور مؤثر برای تجارتتان کار کند.

درباره شرکت سیسکو

سیسکو با اثبات این که اتفاقات شگفت انگیز می تواند هنگام اتصال به شما رخ دهد، به استفاده از فرصت های فردا کمک می کند. بخشی جدایی ناپذیر از DNA ما ایجاد مشارکت های پایدار با مشتری، همکاری با یکدیگر برای شناسایی نیازهای مشتریان و ارائه راه حل هایی است که باعث موفقیت آنها می شود.

Cisco Systems، Inc. یک کنگلومرا با تکنولوژی چند ملیتی آمریکایی است که مقر آن در سن خوزه، کالیفرنیا، در مرکز دره سیلیکون است. سیسکو سخت افزارهای شبکه، تجهیزات ارتباط از راه دور و سایر خدمات و محصولات با فناوری پیشرفته را به توسعه، تولید و فروش می کشاند. سیسکو از طریق شرکتهای تابعه فراوان خود، مانند OpenDNS ،WebEx ،Jabber و Jasper، در بازارهای فنی خاص مانند اینترنت اشیاء (IoT)، امنیت دامنه و مدیریت انرژی تخصص دارد. سیسکو در کالیفرنیا قرار دارد.
سهام سیسکو در تاریخ 8 ژوئن 2009 به میانگین صنعتی داو جونز اضافه شد و همچنین در فهرست S&P 500، شاخص راسل 1000، شاخص NASDAQ-100 و شاخص رشد راسل 1000 نیز درج شده است.

اولین محصول CIsco

isco Systems در دسامبر سال 1984 توسط سندی لرنر، مدیر تأسیسات رایانه دانشکده کارشناسی ارشد دانشگاه استنفورد تاسیس شد. لرنر با همسرش لئونارد بوساک که مسئول رایانه های دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد بود، همکاری کرد.

معرفی اولین محصول شرکت Cisco

محصول اولیه سیسکو ریشه در فناوری دانشگاه استنفورد دارد. در اوایل دهه 1980 دانشجویان و کارمندان در استنفورد؛ از جمله بوساک، از فناوری موجود در دانشگاه برای پیوند دادن کلیه سیستمهای رایانه ای مدرسه برای مکالمه با یکدیگر استفاده می کرد، جعبه ای را ایجاد می کرد که به عنوان روتر چند تروتوکول به نام “جعبه آبی” عمل می کرد. با توجه به معماری اساسی و توانایی مقیاس خوب آن، اختراع به خوبی طراحی شده دیگر کلید موفقیت اولیه سیسکو شد.

در سال 1985، کارك بوساك و استنفورد كرک لوگید پروژه ای را برای برقراری ارتباط رسمی از دانشگاه استنفورد شروع كردند. آنها علی رغم ادعاهای دیگر مبنی بر این که وی اجازه فروش تجاری باکس را رد کرده بود، نرم افزار یاگر را در آنچه که پایه و اساس COS IOS شد، تطبیق داد.

در 11 ژوئیه 1986، بوساک و لوژید مجبور شدند از استنفورد استعفا دهند و دانشگاه در نظر داشت که شکایت های جنایی علیه سیسکو و بنیانگذاران آن را به دلیل سرقت نرم افزار، طراحی سخت افزار و سایر ویژگی های فکری خود ارائه دهند.

معرفی شرکت CISCO

در سال 1987، استنفورد مجوز نرم افزار روتر و دو برد کامپیوتر را به سیسکو ارائه داد. علاوه بر بوساک، لرنر، لوژید، گرگ ساتز (برنامه نویس) و ریچارد تروایانو (که فروش خود را انجام می داد) تیم اولیه سیسکو را کامل کردند. اولین مدیرعامل این شرکت بیل گریوز بود که از سال 1987 تا 1988 این سمت را به دست آورد. در سال 1988، جان مورگرید به عنوان مدیر عامل منصوب شد. علاوه بر بوساک، لرنر، لوژید، گرگ ساتز (برنامه نویس) و ریچارد تروایانو (که فروش را نیز انجام می داد) تیم اولیه سیسکو را کامل کردند.

در 16 فوریه 1990، سیسکو سیستم با سرمایه 224 میلیون دلار در بازار عمومی رفت و در بورس NASDAQ ثبت شد.

سیسکو یک شرکت بسیار قدرتمند می باشد و در مقاله معرفی شرکت cisco باید به برخی از افتخارات آن نیز، اشاره کنیم. برخی از افتخارات آن به شرح زیر است:

 • یکی از بهترین مکانهای کاری برای زنان.
 • در لیست فقط 100 شرکت (2019) توسط Forbes.
 • بهترین مکانهای کار در فناوری (2019) توسط مکانهای عالی برای کار.
 • مکانهای دارای رتبه برتر برای تعادل کار / زندگی (2019) توسط True.
 • بهترین مکانهای کاری لهستان (2019) با 500+ کارمند و مکان عالی برای کار!
 • در 70 شرکت برتر برای کار در منطقه خلیج (2019) توسط مکان بزرگ برای کار و ثروت.
 • بهترین مکان های کار برای هزاره ها در ایالات متحده (2019) توسط موسسه مکان بزرگ برای کار!
 • بهترین شرکت هایی که مدیر عاملان از تنوع جنسیتی (2019) توسط Fairygodboss پشتیبانی می کنند.
 • در بهترین مکانهای کاری آسیا (2019) توسط سازمان مکان بزرگ برای کار، از شماره 5 در سال گذشته!
 • سیسکو هنگ کنگ به عنوان یکی از بهترین شرکت های سال 2017 که در هنگ کنگ کار می کرد، تأیید شد.
 • سیسکو سنگاپور برای سومین سال متوالی در رتبه دوم در مکانهای عالی برای کار بهترین مکانهای کاری سنگاپور قرار گرفت!
 • LinkedIn شرکتهای برتر (2019) در ایالات متحده توسط LinkedIn، که موردعلاقه ترین مکان های کاری را جشن می گیرد.
 • برای 22 مین سال پیاپی به لیست Fortune 100 Best Places to Work به شماره 6 رسید! این یک امتیاز 42 امتیازی از رده بندی در سال 2018 است. سیسکو از زمان شروع رتبه بندی هر سال به این لیست معرفی شده است.

مواردی که ذکر شد تنها بخش کوچکی از افتخارات این شرکت بزرگ می باشد. امروزه اکثر زیر ساخت های شبکه کشور عزیزمان ایران، مطعلق به این شرکت می باشد. امیدوارم از خواندن مقاله معرفی شرکت CISCO لذت برده باشید. در صورت وجود هرگونه سوال، می توانید با مشاوران آنلاین ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا