Linuxآموزش

معرفی corn jobs

در این مقاله قصد داریم corn jobs را به شما معرفی کنیم و ویژگی های آن را برایتان بازگوکنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با آن آشنا شوید.

cron jobs قابلیتی از سیستم عامل لینوکس است که یک script یا command را به صورت اتوماتیک برنامه ریزی می کند که در تاریخ و ساعت مشخصی اجرا شود.

corn jobs چیست؟

در واقع corn به عنوان یک دستور و cornjobs به عنوان برنامه ای مشخص شده برای اجرا می باشد که از طریق corn ایجاد می شود. این قابلیت، قابلیتی مفید برای انجام دادن امور و وظایف تکراری و کار هایی که باید در زمان مشخصی به صورت مرتب اجرا شوند، می باشد.

مثلا شما می خواهید به صورت زمان بندی شده و مرتب در اول هر ماه یکسری از فایل ها را از روی سیستم حذف شوند یا یک سری آنالیز ها انجام شود. شما می توانید با استفاده از corn jobs ها این کار را انجام دهید.

معرفی corn jobs

بسیاری از برنامه ها مانند برنامه Drupal وجود دارند که در هنگام نصب از شما سوال می پرسند که corn jobs را روی سیستمتان ست کنند یا خیر؟ این به این دلیل است که بسیاری از برنامه ها باید در زمان مشخصی اجرا شوند تا به بهبود عملکرد آن ها کمک شود. می توانید با قبول کردن پیغام corn jobs ها، آن ها را روی سیستم تان ست کنید.

وظیفه اصلی corn gobs ها تغییر در فایل ها و یا دیتابیس ها می باشد. اما شما به طور مثال می توانید با استفاده از corn jobs ها، در ایجاد و فرستادن نوتیفیکیشن ارسال ایمیل ها نیز، استفاده کنید.

معمولا corn jobs از سه المان تشکیل می شود که شامل المان های زیر می باشد.

  • script که قرار است در آینده یا حال، اجرا شود.
  • command یا دستوری که script را به صورت مکرر اجرا می کند. (این بخش معمولا در کنترل پنل تنظیم می گردد.)
  • action یا output ای که در اثر script گفته شده، خارج می شود.

لازم به ذکر است، این مطلب درست است که شما با استفاده از corn jobs ها می توانید کار های بسیاری انجام دهید اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کار کردن با corn jobs ها نیاز به دانش فنی استفاده از سیستم عامل لینوکس را دارد و هر شخصی به راحتی نمی تواند از آن ها استفاده کند. پس این نکته را در نظر بگیرید اگر شما کاربر مبتدی هستید، ابتدا باید در مورد دستورات لینوکس، اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس، به پیاده سازی آن ها بپردازید.

امید وارم از خواندن مقاله معرفی corn jobs نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید در کارهای خود، نهایت بهره بری را از آن داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا