آموزش

معرفی Personally Identifiable Financial Information (PIFI)

در این مقاله قصد داریم به معرفی (Personally Identifiable Financial Information (PIFI و تمامی ویژگی مربوط به آن بپردازیم. لطفا برای آشنایی با این مبحث و ویژگی های مخصوص به آن در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی اطلاعات مالی قابل شناسایی شخصی (PIFI)

اطلاعات مالی قابل شناسایی شخصی (PIFI) هر اطلاعاتی است که مصرف کننده در اختیار یک موسسه مالی قرار می دهد که در دسترس عموم نمی باشد و هر نوع اطلاعات شناسایی شخصی (PII) است که به امور مالی آن شخص مرتبط است. شماره کارت اعتباری نمونه بارز PIFI است.

برخی از استراتژی هایی که سازمان شما برای کمک به مبارزه با شکاف مهارت های امنیت سایبری اجرا کرده است چیست؟ مایک چاپل، مدیر ارشد فناوری اطلاعات دانشگاه نوتردام توضیح می دهد که چگونه پردازش ورود به سیستم، هوش تهدید و مدیریت چرخه عمر حساب می تواند به کاهش کمبود حرفهای واجد شرایط کمک کند و تیمها باهوش تر عمل کنند.

معرفی Personally Identifiable Financial Information (PIFI)

PIFI جستجو، شناسایی و اعتبارسنجی اطلاعات مالی شخص را از طریق یک پایگاه داده تخصصی و یا سیستم امکان پذیر می کند. PIFI ممکن است اطلاعاتی مانند نام یک فرد، اطلاعات تماس، شماره حساب بانکی، شماره کارت اعتباری، شماره تأمین اجتماعی و غیره را در بر بگیرد.

PIFI معمولاً شامل داده های خصوصی و محرمانه است که فقط برای افراد مجاز قابل مشاهده است. این اصطلاح عمدتا در یک محیط عملیاتی اعمال می شود که امنیت، حفظ حریم خصوصی و صحت اطلاعات مالی هدف اصلی آن است. داده های ذخیره شده در PIFI برای مجموعه ای از برنامه های مختلف و یا خدمات تجاری استفاده می شود. به عنوان مثال، یک سایت تجارت الکترونیکی آنلاین ممکن است با بانک مصرف کننده تماس گرفته و از PIFI سرور این بانک برای شناسایی و اعتبار کارت اعتباری خریدار استفاده کند.

معرفی Personally Identifiable Financial Information (PIFI)

براساس قانون Gramm-Leach-Bliley، مؤسسات مالی باید مشتریان خود را نسبت به سیاستها و شیوه های حفظ حریم خصوصی هشدار دهند و از افشای اطلاعات شخصی غیر عمومی در مورد مصرف کنندگان به اشخاص ثالث بدون رضایت مصرف کنندگان جلوگیری کنند. موسسات مالی همچنین باید استانداردهای مناسبی را برای محافظت از PIFI تعیین کنند.

امیدوارم از مقاله (Personally Identifiable Financial Information (PIFI نهایت استفاده را برده باشید و به طور کامل با PIFI آشنا شد باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا