اخبار

معرفی Sonic Wall

در این مقاله قصد داریم شما را با شرکت Sonic Wall آشنا کنیم. در ادامه برای آشنایی با این شرکت بزرگ و قدرتمند با ما همراه باشید.

معرفی Sonic Wall

شرکت Sonic Wall در واقع یک شرکت خصوصی است که مقر اصلی آن جایی است که اکثر شرکت های IT قرار دارند، در محله Silicon Valley قرار دارد. Sonic Wall یک شرکت تابع Dell می باشد. Sonic Wall طیف وسیعی از لوازم اینترنتی را می فروشد که در درجه اول به امنیت شبکه و کنترل محتوا متمرکز است. از این موارد می توان به ضد هرزنامه، UTM و فایروال اشاره کرد.

شرکت SonicWALL محصولات امنیتی شبکه و محافظت از داده را تولید می کند. این شرکت فایروال، کلاس سازمانی، بی سیم ایمن، امنیت ابر و تجهیزات عملکردی را طراحی می کند و توسعه می دهد. SonicWALL به شرکت های کوچک و بزرگ در بخش های آموزش، دولت، مراقبت های بهداشتی، ارتباطات از راه دور، خرده فروشی و هتل ها در سراسر جهان خدمات می دهد.ِِ Dell در سال 2012 SonicWall را به دست آورد اما تجارت را به همراه نرم افزار Quest به عنوان بخشی از ادغام بزرگتر Dell EMC واگذار کرد.

معرفی Sonic Wall

تاریخچه شرکت سونیک وال

در سال 1991، برادران Sekekanth Ravi و Sudhakar Ravi این شرکت را با نام Sonic Systems برای توسعه کارت های اترنت و سریع اترنت، توپی و پل برای بازار اپل تأسیس کردند.

در اواخر دهه 1990، این شرکت یک محصول امنیتی را منتشر کرد که ابتدا با نام Interpol و بعداً با نام تجاری SonicWALL، یک وسیله سخت افزاری اختصاصی با فایروال و نرم افزار VPN در نظر گرفته شده برای بازار تجارت های کوچک بود. با سرعت بخشیدن به فروش تجهیزات امنیتی، این شرکت از تجارت شبکه های افزودنی اپل خارج شد و منحصراً به عنوان یک شرکت امنیتی شبکه مجدداً مورد استفاده مجدد قرار گرفت.

در اواخر سال 1999، این شرکت نام خود را از Sonic Systems به SonicWALL ،Inc تغییر داد تا نمایندگی از تغییر به یک شرکت امنیتی شبکه باشد و در نوامبر 1999 SonicWall با نماد SNWL روانه بازار شد.

در 13 مارس 2012، دل اعلام كرد كه آنها برای دستیابی به SonicWall توافق نهایی را امضا كرده اند.

در سال 2001، SonicWall برای مدیریت بیشتر دستگاه های VPN، نرم افزار سیستم مدیریت جهانی (GMS) خود را به روز کرد.

متیو تی. مدییروس (سابقاً از اعضای فیلیپس) در مارس 2003 مدیرعامل این شرکت بزرگ شد. SonicWall تعدادی شرکت را در طی سالها به دست آورد و خط تولید خود را در این فرآیند گسترش داد.

تاریخچه Sonic Wall

در سال 2005، SonicWall مالکیت enKoo را اعلام کرد.

در سال 2007، SonicWall مالکیت شرکت Aventail را اعلام کرد.

در 23 ژوئیه 2010 ، SonicWall اعلام کرد که ادغام خود را با شرکت های وابسته به یک گروه سرمایه گذار به سرپرستی Thoma Bravo ، LLC ، که شامل برنامه بازنشستگی معلمان انتاریو است از طریق بخش سرمایه گذار خصوصی خود ، سرمایه خصوصی معلمان ، انجام داده است. پس از حذف SonicWall از NASDAQ حذف شد.

در 13 مارس 2012، USA Today اعلام كرد كه Dell قصد خود را برای دستیابی به SonicWall اعلام كرده است، كه در آن زمان 130 اختراع ثبت شده و 950 كارمند داشت. مالکیت دل از SonicWall در تاریخ 9 مه 2012 رسمی شد.

در تاریخ 20 ژوئن 2016، شرکت Dell SonicWall (بخشی از نرم افزار Dell) خود را به شرکت خصوصی سهام فرانسیسکو پارتنرز و مدیریت الیوت فروخت.

اگرچه اکنون SonicWall از دل جدا است، اما این دو رابطه مداوم دارند. کانر گفت Dell EMC به عنوان شریک کانال محصولات و خدمات SonicWall عمل خواهد کرد. وی اضافه کرد که SonicWall هم اکنون برنامه کانال خود را با نام Secure First را راه اندازی کرده است، زیرا این شرکت تازه استقلال رویکرد کانال اول را در پیش گرفته است.

SonicWall همچنین به اینترنت اشیاء (IoT) علاقه دارد. کانر گفته است که، در حالی که SonicWall هیچ علاقه ای به سمت مصرف کننده IoT ندارد، در سمت تجاری، جایی که دستگاه ها به شبکه وصل می شوند، یک فرصت واقعی وجود دارد، لوازم جانبی سخت افزاری SonicWall می تواند به امنیت شبکه ها در برابر خطرات احتمالی ناشی از تهدیدات IoT کمک کند.

تاریخچه Sonic Wall2

نمونه کارها سخت افزاری SonicWall همچنین شامل فایروال های نسل بعدی (SuperMassive (NGFWs است که می توانند تا 40G bps از فایروال را در یک دستگاه واحد مقیاس کنند. در انتهای دیگر طیف سری TZ است، یک دستگاه مدیریت تهدید یکپارچه (UTM) که در بخش کوچک و متوسط ​​تجارت (SMB) هدف قرار گرفته است.

کانر: “من نمی خواهم مراکز داده فوق العاده سطح بالا را تعقیب کنم، قدرت ما در شبکه های بزرگ توزیع شده در دانشگاه است. SuperMassive نمایشنامه ها را در آن منطقه بازی می کند، اما نمی بینید که ما سعی می کنیم در مراکز داده بسیار سطح بالا با Juniper ،Cisco یا Palo Alto رقابت کنیم.”

قدرت SonicWall بیشتر در وسط مراکز داده و همچنین در جستجوی نقاط انتهایی در دانشگاه ها خواهد بود.

به طور کلی، فشار بزرگی که کانر در دوران پس از Dell هدایت SonicWall را به عهده دارد، دوباره تقویت شرکت به عنوان نیرویی در بازار امنیت شبکه است.

امیدوارم با خواندن مقاله معرفی Sonic Wall با این شرکت بزرگ آشنایی لازم را پیدا کرده باشید. تیم قدرتمند ممتاز سرور متنظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان می باشد.😉

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا