CMSWordPressآموزش

آموزش نحوه نصب ووکامرس در وردپرس

قبل از اینکه ما نحوه فرآیند نصب پلاگین WooCommerce در وب سایت وردپرسی را شروع کنیم، مطمئن شوید که این افزونه را از WordPress.org یا از وب سایت ووکامرس دانلود کرده اید. پس از دانلود، باید مراحل نصب آن را شروع کنید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد: از پنل مدیریت وردپرس و یا از طریق FTP.

1- نحوه نصب ووکامرس از پنل مدیریت وردپرس

در منوی سمت راست، نشانگر خود را در Plugins قرار دهید و سپس بر روی Add New کلیک کنید.

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

در صفحه Add Plugin ،Upload Plugin را انتخاب کنید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

حالا Choose File را انتخاب کرده و در پنجره ظاهر شده به فایل woocommerce.zip در کامپیوتر خود بروید، سپس بر روی Open کلیک کنید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

هنگامی که مراحل بالا را انجام دادید، دکمه Install Now را بزنید و روند نصب شروع می شود. تا زمانی که نصب می شود، صبر کنید. سپس همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، روی فعال کردن پلاگین کلیک کنید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

2- نحوه نصب ووکامرس از طریق FTP

این روش بسیار کاربر پسند نیست (هرچند که در ابتدا به نظر نمی رسد، ولی پیچیده است). برای این روش، شما باید یک ابزار FTP مانندFilezilla-All Platform ،FireFTP -all Platform : Cyberduck-Mac Only ،WinSCP-Windows Only یا هر ابزار دیگه ای که می شناسید، استفاده کنید. با استفاده از این روش نصب، در همان ابتدا نیاز به unzip کردن فایل woocommerce.zip دانلود شده بر روی هارد دیسک خود را دارید. هنگامی که فایل را unzip کردید باید پوشه “woocommerce” را ببینید.

اکنون، به سرویس گیرنده FTP خودتان بروید و به حساب FTP خود وصل شوید. معمولا ابزارهای FTP دو قسمت یا دو پنجره دارند که یکی از آنها درایو محلی شما است و دیگری سرور شما است. به پوشه نصب وردپرس در سرور بروید و سپس به پوشه wp-content /plugins بروید. پس از آن، به پوشه woocommerce در هارد دیسک خود بروید، کل پوشه را انتخاب کنید و آن را به سرور در مسیر drag ،wp-content /plugins کنید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

منتظر بمانید تا فرآیند آپلود انجام شود. سپس به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و به بخش پلاگین ها بروید. اکنون باید افزونه WooCommerce با تمام پلاگین های دیگر فهرست شود (اگر نه، احتمالا آن را به پوشه اشتباه آپلود کرده اید). اکنون، ووکامرس را انتخاب کنید و روی Activate کلیک کنید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

مهم نیست نحوه نصب ووکامرس در وردپرس خود را از روش یک یا دو پیش رفتید، در هر دو حالت باید پلاگین با موفقیت نصب شده باشد. در حال حاضر، هنگامی که افزونه نصب شده است، باید آن را از طریق wizard فعال کنید. تولید کنندگان پلاگین WooCommerce، یک راهنمای بسیار سریع نصب را برای ووکامرس راه اندازی کردند که شما را در راه اندازی اولیه راهنمایی می کند. سعی شده است این راهنما موارد را به خوبی توضیح دهد که به راحتی قابل درک باشد. با این حال، اگر شما بخشی را اشتباه تنظیم کنید، مشکل بزرگی پیش نمی آید، زیرا همه تنظیمات می توانند از طریق “تنظیمات استاندارد WooCommerce” ویرایش شوند.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

تصویر بالا، صفحه خوش آمدگویی است که در آن ممکن است تصمیم به اجرای راه اندازی و تنظیمات را بگیرید و یا تنظیمات را ترک کنید و بعدا از طریق “تنظیمات استاندارد WooCommerce” این مراحل را انجام دهید. ما Let’s Go را انتخاب می کنیم و به صفحه بعدی تنظیمات میرویم.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

این صفحه به ما اطلاع می دهد که صفحاتی را ایجاد می کند که برای عملکرد WooCommerce ضروری است. فقط روی Continue کلیک کنید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

وقتی صفحات WooCommerce ایجاد شدند، در این مرحله شما می توانید موقعیت مکانی فروشگاه خود، واحد پولی که می خواهید استفاده کنید، و وزن و ابعاد محصول را تنظیم کنید. باز هم می توانید یا این تنظیمات را در اینجا انجام دهید و یا بعدا در تنظیمات WooCommerce تنظیم کنید. اگر موارد را تکمیل کردید، روی Continue کلیک کنید تا تنظیم شود.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

این صفحه به شما اجازه می دهد تا حمل و نقل و مالیات را تنظیم کنید. اگر قصد شما برای استفاده از WooCommerce فروش اقلامی است که نیاز به حمل و نقل ندارند مانند بلیط و …، می توانید کادر” Basic Shipping Setup” را انتخاب کنید و اگر قصد دارید مالیات برای فروش این اقلام بپردازید، می توانید کادر “Basic Tax Setup” را تیک بزنید. البته همه ی این موارد بعدا در بخش “تنظیمات استاندارد WooCommerce” قابل تغییر هستند.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

اگر قصد استفاده از استاندارد پی پال را دارید، می توانید آدرس ایمیل PayPal خود را در “PayPal Email Address” وارد کنید. همچنین اگر می خواهید اجازه پرداخت با چک، پرداخت در محل و کارت به کارت کردن را بدهید، کادرهای مربوطه را تیک بزنید. با این حال، اگر قصد ندارید از هیچ کدام از روش های ارائه شده در اینجا استفاده نکنید، “Skip this step”را انتخاب کنید و بعدا تنظیمات را انجام دهید.

 

نحوه نصب ووکامرس وردپرس

 

این مرحله نهایی است که نشان می دهد در حال حاضر فروشگاه اینترنتی شما آماده استفاده است تا محصول خود را برای اولین بار ایجاد کنید. همچنین دارای لینک برای تنظیم WooCommerce و پایگاه داده است. سمت راست دکمه، لینک برای بازگشت به داشبورد وردپرس است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا