WordPressآموزش

نمایش آمار بازدید در وب سایت وردپرسی

پیگیری تعداد بازدیدکنندگان وب سایت در سایت شما می تواند به شما کمک کند تا بینشی برای رشد کسب و کار خود کسب کنید. شما می توانید مخاطبان خود را بهتر درک کنید، از چه مطالبی در وب سایت شما بیشتر بازدید می کنند، چگونه به سایت شما رسیدند و چگونه از آن استفاده می کنند. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه نمایش آمار بازدید در وب سایت وردپرسی را مشاهده کنید.

چرا باید آمار بازدید در وب سایت را ردیابی کنیم؟

ردیابی ترافیک وب سایت یکی از مهمترین شاخص های عملکرد وب سایت شما است. بازدید کنندگان بیشتر به معنای فرصت های بیشتر برای تبدیل آن ها به مشترک و مشتری است.

همچنین باز کردن دیدگاه های امیدوار کننده ای است که ممکن است از دست داده باشید.

به عنوان مثال، می توانید بفهمید که بازدید کنندگان شما از کدام کشور یا شهر هستند. این موضوع می تواند به شما در ارائه محتوای شخصی کمک کند یا اینکه بفهمید وب سایت خود را به چه زبان هایی ترجمه کنید.

می توانید ببینید که کدام پست وبلاگ، بازدید زیادی را به خود جلب می کند و سپس سعی کنید موضوعات مشابهی را برای کمک به کاربران خود ارائه دهید.

یکی دیگر از مزایای ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت شما این است که می توانید کشف کنید از کدام منبع برای یافتن وب سایت شما استفاده کرده اند.

به عنوان مثال، آیا کاربران در Google جستجو کردند و سپس در صفحه وب شما قرار گرفتند یا ممکن است لینک نام تجاری شما را در سایت یا سیستم عامل دیگری پیدا کنند.

از این طریق می توانید تلاش های بازاریابی و سرمایه گذاری خود را روی کانال هایی متمرکز کنید. بنابراین، با ما همراه باشید با چگونگی نمایش آمار بازدید در وب سایت وردپرسی در Google Analytics.

تنظیم Google Analytics برای ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت

Google Analytics قدرتمندترین نرم افزار آمار بازدید در وب سایت وردپرسی در بازار است. به شما این امکان را می دهد که ببینید که چه تعداد بازدید کننده دارید و هنگام بازدید از وب سایت شما چه کاری انجام می دهند.

ابتدا باید برای یک حساب Google Analytics ثبت نام کنید. برای ثبت نام می توانید از هر حساب Google یا Gmail استفاده کنید.

ثبت نام در Google Analytics برای آمار بازدید در وب سایت وردپرسی

در مرحله بعدی، از شما خواسته می شود نام حساب را ارائه دهید.

ثبت نام در گوگل آنالیتیس بخش ورود نام اکانت

پس از آن، Google Analytics از شما می خواهد یک بستر را انتخاب کند. شما باید وب را در اینجا انتخاب کنید.

انتخال بخش وب سایت

در مرحله بعدی، شما باید نام وب سایت، URL، کشور و منطقه زمانی خود را ارائه دهید.

وارد کردن جزییات

پس از آن، برای ادامه بر روی دکمه create کلیک کنید.

سرانجام، کد رهگیری Google Analytics به شما ارائه می شود تا در وب سایت خود کپی و جایگذاری کنید.

چندین روش مختلف برای نصب Google Analytics در سایت وردپرسی شما وجود دارد.

با این حال، ساده ترین راه از طریق MonsterInsights است. بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است. می توانید از آن برای اتصال Google Analytics به سایت خود بدون نیاز به ویرایش کد استفاده کنید.

توجه: نسخه رایگان پلاگین MonsterInsights نسخ ای عالی برای شروع مبتدیان است.

پس از فعال شدن، به صفحه خوش آمد گویی منتقل می شوید و همچنین یک منوی جدید با عنوان “Insights” در بخش ادمین مشاهده خواهید کرد.

در صفحه خوش آمد گویی، بر روی دکمه ای که می گوید “Launch the Wizard!” کلیک کنید.

کلیک کردن بر روی دکمه Launch the Wizard!

در مرحله بعد، شما باید دسته ای را انتخاب کنید که وب سایت شما را به بهترین وجه توصیف کند. می توانید از طریق یک وب سایت تجاری، ناشر (وبلاگ) یا تجارت الکترونیکی انتخاب کنید. پس از انتخاب دسته، روی دکمه “Save and Continue” کلیک کنید.

انتخاب یک دسته از وب سایت شما

اکنون MonsterInsights از شما می خواهد که license key را وارد کنید. می توانید کلید را در قسمت حساب MonsterInsights در زیر زبانه بارگیری ها پیدا کنید. کلید را کپی کرده و در wizard بچسبانید. سپس MonsterInsights کلید را تأیید می کند.

سپس باید حساب Google Analytics خود را متصل کنید. برای انجام این کار، بر روی دکمه “Connect MonsterInsights” کلیک کنید.

وارد کردن license key

اکنون، یک حساب Google را انتخاب کنید یا به سیستم حساب دیگری وارد شوید که هنگام ثبت نام در Google Analytics از آن استفاده کرده اید.

بخش وارد کردن حساب گوگل

در صفحه بعدی، از شما خواسته می شود به MonsterInsights اجازه دسترسی به حساب Google خود را بدهید. برای ادامه روی دکمه “Allow” در پایین کلیک کنید.

اجازه دادن برای دسترسی به حساب گوگل

اکنون وب سایتی را که می خواهید ردیابی کنید از فهرست انتخاب کنید. پس از انجام این کار، برای ادامه بر روی دکمه “Complete Connection” کلیک کنید.

وب سایت خود را انتخاب کنید

اکنون MonsterInsights وب سایت شما را با Google Analytics متصل می کند. برای به پایان رساندن مراحل نصب، این افزونه از شما می خواهد برخی از تنظیمات توصیه شده را انتخاب کنید.

می توانید قالب های پرونده ای را که می خواهید ردیابی کنید، تنظیم کنید، affiliate link tracking را تنظیم کنید، بررسی کنید چه کسی می تواند گزارش ها را ببیند و گزینه های دریافت به روزرسانی خودکار را فعال کنید. پس از پیکربندی تنظیمات، روی دکمه “Save and continue” کلیک کنید.

ادامه تنظیمات

در صفحه بعدی، از شما خواسته می شود که برخی از افزودنی ها را نصب کنید. اکنون می توانید از این مرحله صرف نظر کنید و بر روی دکمه “Save and continue” کلیک کنید.

بعضی از افزونه های اضافی

در مرحله آخر، بخش wizard به شما خواهد گفت که شما آماده استفاده از MonsterInsights هستید. روی “Finish Setup & Exit Wizard” کلیک کنید.

بخش پایانی تنظیمات

اکنون آماده استفاده از MonsterInsights و مشاهده گزارشات ترافیک وب سایت خود در وردپرس هستید.

مشاهده آمار بازدید در وب سایت وردپرسی

برای مشاهده بازدید کنندگان وب سایت، می توانید از گزارش های مختلف MonsterInsights استفاده کنید. آن ها به شما کمک می کنند تا در وقت خود صرفه جویی کنید، زیرا مجبور نیستید از طریق Google Analytics پیمایش کنید و سعی کنید داده هایی را پیدا کنید که برای تجارت شما مهم هستند.

نکته: گزارش ها براساس برنامه MonsterInsights که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود.

با ما همراه باشید تا به هر گزارش و نحوه استفاده از آن برای ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت نگاهی بیندازیم.

برای شروع، به صفحه Insights » Reports از بخش ادمین وردپرس بروید. در اینجا، اولین گزارشی که مشاهده خواهید کرد، گزارش اجمالی(Overview report) است.

می توانید دامنه تاریخ را انتخاب کرده و سپس تعداد کل جلسات و بازدید از صفحه وب سایت خود را به همراه میانگین مدت زمان جلسه(average session duration) و نرخ پرش(bounce rate) مشاهده کنید.

این گزارش همچنین به شما نشان می دهد که بازدید کنندگان شما از کدام دستگاه برای بازدید از سایت شما استفاده می کنند. این موضوع می تواند به شما کمک کند وب سایت خود را برای دستگاه های مختلف بهینه کنید و مطمئن شوید که یک قالب وردپرس پاسخگو دارید.

همچنین به شما جزئیات بازدیدکنندگان جدید و بازگشتی را می دهد.

نمایش امار بازدیدکنندگان سایت

اگر به پایین پیمایش کنید، گزارشات بیشتری را مشاهده خواهید کرد که به شما کمک می کند ببینید بازدید کنندگان شما از کجا می آیند.

گزارش کشورهای برتر منطقه ای را نشان می دهد که بیشترین میزان ترافیک شما از آنجاست. برای دستیابی به استراتژی های مختلف بر اساس موقعیت جغرافیایی می توانید از این داده ها استفاده کنید.

سپس، گزارش ارجاعات برتر است، که وب سایت هایی را نشان می دهد که به سایت شما ترافیک ارسال می کنند. با استفاده از این اطلاعات، می توانید مشارکت ایجاد کنید، فرصت های ارسال مهمان را پیدا کنید، یا وب سایت های مشابهی برای تبلیغ پست ها و محصولات خود پیدا کنید.

گزارش کشور های برتر منطقه و نمایش وب سایت هایی که به سایت ترافیک ارسال می کنند

آخرین گزارشی که می توانید در بخش نمای کلی مشاهده کنید، Top Posts / Pages است. صفحات فرود و پست های وبلاگ هستند که بیشترین بازدید کننده وب سایت را به خود جلب می کنند.

نمایش برترین صفحات سایت

گزارش ناشران (Publishers Report)

در مرحله بعدی، می توانید از فهرست بر روی گزینه Publishers کلیک کنید و اطلاعات بیشتری درباره بازدیدکنندگان خود کسب کنید.

این گزارش آمار بیشتری درباره صفحات فرود محبوب شما همراه با تعداد بازدیدهایی که از آن ها دریافت می کنید، میانگین مدت زمان و نرخ پرش به شما نشان می دهد.

می توانید با استفاده از این اطلاعات موضوعات محتوایی بیشتری بیابید و میزان بازدید وب خود را افزایش دهید.

همچنین به شما می گوید که کدام پیوندهای خروجی و پیوندهای وابسته بیشترین کلیک را دارند. اگر محتوای قابل بارگیری ارائه می دهید، می توانید نوع پرونده بیشترین بارگیری را پیگیری کنید.

گزارش مهم دیگری که می توانید برای ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت خود مشاهده کنید، مشاهده اطلاعات جمعیتی است. MonsterInsights سن و جنسیت بازدید کنندگان شما را نشان می دهد.

با این اطلاعات می توانید کارهای زیادی انجام دهید. به عنوان مثال، این موضوع می تواند به شما کمک کند مخاطبان مناسب برای هدف گذاری مجدد تبلیغات در فیس بوک را تعیین کنید. روش دیگر استفاده از داده ها ایجاد محتوا برای گروه های سنی خاص و جنسیت است.

نمایش سن و جنسیت

گزارشات (Search Console)

MonstrInsights می تواند به شما کمک کند از طریق گزارش Search Console، کدام عبارت جستجو را برای پیدا کردن وب سایت شما در Google وارد کنید.

این گزارش داده های مربوط به 50 اصطلاح برتر جستجوی Google را به همراه تعداد کلیک، تعداد نمایش، CTR (نرخ کلیک) و موقعیت متوسط آن ها نشان می دهد.

گزارشات search console

شما می توانید با بهینه سازی وب سایت برای کلمات کلیدی مشابه، بازدید وب سایت را افزایش داده و رتبه بندی اصطلاحات جستجو را که در 10 نتیجه برتر جستجو در Google نیستند، بهبود ببخشید.

گزارش تجارت الکترونیکی (Ecommerce Report)

اگر یک فروشگاه آنلاین (تجارت الکترونیک) دارید، MonsterInsights می تواند به شما کمک کند عملکرد آن را ردیابی کنید. گزارش تجارت الکترونیکی پیشرفته به شما نمای کلی از نرخ تبدیل، تعداد معاملات، درآمد و میانگین ارزش سفارش فروشگاه آنلاین شما را می دهد.

حتی محبوب ترین محصولاتی را نشان می دهد که فروش زیادی دارند. با این وجود، برای ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت خود، می توانید به گزارش منابع تبدیل برتر بروید.

این ها وب سایت های ارجاعی هستند که بازدیدکننده بسیار بالایی را به سایت شما ارسال می کنند. شما می توانید در تبلیغ فروشگاه و محصولات خود به چنین وب سایت هایی سرمایه گذاری کنید تا بازدید و فروش را افزایش دهید.

نمایش سایت با ترافیک بالا

گزارش ابعاد (Dimensions Report)

MonsterInsights به شما امکان می دهد با استفاده از ابعاد سفارشی، اطلاعات بیشتری درباره بازدیدکنندگان خود ردیابی کنید. این گزارشات به طور پیش فرض در Google Analytics در دسترس نیستند و به شما امکان می دهند تعاملات سفارشی را در وب سایت خود ردیابی کنید.

به عنوان مثال، می توانید ردیابی دسته های محبوب، برچسب ها، انواع پست ها، نویسندگان، کلمات کلیدی تمرکز و موارد دیگر را تنظیم کنید. به شما کمک می کند بازدیدکنندگان خود را در وب سایت خود ببینید.

بخش گزارش دسته های خاص

گزارشات Real-Time

آخرین گزارشی که می توانید برای آمار بازدید در وب سایت وردپرسی خود در وردپرس مشاهده کنید، گزارشات Real-Time است.

این بخش نشان می دهد که در حال حاضر تعداد زیادی از افراد در سایت شما فعال هستند و تعداد واقعی بازدید شما را به شما نشان می دهد

گزارشات Real-Time

همچنین می توانید با استفاده از گزارشات Real-Time، موقعیت جغرافیایی، صفحات برتر و منابع ترافیکی ارجاع برتر را که در هر زمان بازدید کنندگان وب سایت را هدایت می کنند، مشاهده کنید.

با استفاده از این گزارش ها، می توانید بازدیدکنندگان وب سایت خود را به راحتی ردیابی کرده و استراتژی هایی برای رشد تجارت خود ایجاد کنید.

موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا