WordPress

بررسی موارد جدید در آپدیت وردپرس ورژن 5.6 (ویژگی ها و تصاویر)

وردپرس 5.6 در اوایل دسامبر 2020 منتشر شد و آخرین نسخه اصلی سال 2020 بود. این نسخه جدید شامل بسیاری از پیشرفت ها و ویژگی های جدید است. همچنین شامل یک تم جدید کاملاً پیش فرض وردپرس است. در این مقاله، موارد جدید در WordPress 5.6 را به اشتراک خواهیم گذاشت. می توانید این ویژگی را در به روزرسانی وب سایت های خود امتحان کنید.

وردپرس 5.6 یک نسخه مهم است و مگر اینکه در سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده باشید، باید به روزرسانی را به صورت دستی آغاز کنید. مهم: فراموش نکنید که قبل از شروع به روزرسانی، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید. با این اوصاف، همه موارد جدید در وردپرس 5.6 وجود دارد.

بیست و بیست و یک- تم جدید پیش فرض وردپرس 5.6

وردپرس به طور سنتی هر سال یک تم پیش فرض جدید را منتشر می کند که معمولاً پس از سال نامگذاری می شود. وردپرس 5.6 به عنوان تم پیش فرض جدید وردپرس با Twenty Twenty-One ارائه می شود. این تم جدید یک بوم برای ویرایشگر بلوک وردپرس و ویژگی های ویرایش سایت فراهم می کند. طراحی این قالب وردپرس به گونه ای ساده، دلپذیر از نظر زیبایی، بدون نظر، و طراوت طراحی شده است.

نمای کلی بیست و بیست و یک- تم جدید پیش فرض وردپرس 5.6

بیست و بیست و یک از رنگ زمینه سبز پاستلی و دو سایه خاکستری تیره برای متن استفاده می کند. این برنامه همچنین دارای رنگ هایی برای حالت تاریک است که با شخصی سازی موضوع می تواند فعال شود.

نمای دارک بیست و بیست و یک- تم جدید پیش فرض وردپرس 5.6

همچنین می توانید با انتخاب از بین چندین طرح رنگی پاستلی، رنگ زمینه را تغییر دهید یا رنگ های خود را انتخاب کنید. موضوع به طور خودکار رنگ متن را نیز تنظیم می کند.

نمای پاستلی بیست و بیست و یک- تم جدید پیش فرض وردپرس 5.6

در اینجا پیش نمایشی از این ترکیبات رنگی داخلی وجود دارد.

پیش نمایش از ترکیبات رنگی تم بیست بیست و یک

برای تایپوگرافی، طراحان تصمیم گرفتند از فونت های پیش فرض سیستم استفاده کنند. این بدان معنی است که هیچ فایل فونت اضافی ای برای دانلود وجود ندارد و تم های کودک با تایپوگرافی و فونت های خاص خود به راحتی ساخته می شوند.

اگر در حال آزمایش تم با یک وب سایت جدید وردپرس هستید، می توانید طرح جدید صفحه اصلی را امتحان کنید. به سادگی به صفحه Appearance »Customize بروید و بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحات اصلی وب سایت از جمله صفحه اصلی (index) تولید شود. این نمونه صفحه اصلی به شما ایده می دهد که چه کاری می توانید با ویرایشگر بلوک انجام دهید. شما می توانید به سادگی صفحه را ویرایش کرده و محتوای خود را جایگزین آن کنید.

در اوایل سال 2020، وردپرس 5.5 الگو هایی را برای ویرایشگر بلوک معرفی کرد. بیست و بیست و یک با افزودن الگو های بلوک جدید از این ویژگی استفاده می کند که می توانید در پست ها و صفحات خود استفاده کنید.

الگو های بلوک جدید در وردپرس 5.6

به طور کلی این یک قالب زیبا وردپرس است که شخصی سازی آن آسان است و می تواند برای ساختن هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار گیرد.

پیشرفت های ویرایشگر بلوک در وردپرس 5.6

ویرایشگر محتوای وردپرس جایی است که کاربران بیشتر وقت خود را صرف نوشتن پست های وبلاگ، ایجاد صفحات و ایجاد طرح بندی می کنند. وردپرس 5.6 بهبود های زیادی را در ویرایشگر بلوک ایجاد می کند. در اینجا برخی از محسوس ترین تغییرات در ویرایشگر بلوک در وردپرس 5.6 آورده شده است.

کنترل موقعیت ویدئو برای قسمت کاور بلاک

کاور بلاک قبلی فقط کنترل موقعیت را برای تصاویر نشان می داد. با وردپرس 5.6، کاور بلاک اکنون به کاربران امکان می دهد موقعیت ویدئو را در داخل کاور بلاک تنظیم کنند.

کنترل موقعیت ویدئو برای قسمت کاور بلاک

الگو های دسته بندی شده در وردپرس 5.6

پانل الگو ها در زیر ستون “افزودن بلوک جدید” اکنون دارای یک تعویض کننده دسته است. این کار یافتن و استفاده از الگوی مورد نیاز را برای کاربران بسیار آسان می کند. همچنین کاربران می توانند الگو های موجود با موضوع خود را مشاهده کرده و آن ها را از الگو های پیش فرض تشخیص دهند.

الگو های دسته بندی شده در وردپرس 5.6

تغییرات کلید واژه برای بهبود جستجوی بلاک در وردپرس 5.6

اکنون ویرایشگر بلوک به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تغییرات کلمات کلیدی را که ممکن است به کاربران در یافتن یک بلوک کمک کند، ذخیره کنند. این ویژگی جستجوی بلوک را بهبود می بخشد و به کاربران امکان می دهد بلوک های اضافه شده توسط کتابخانه های بلوک یا پلاگین های شخص ثالث را کشف کنند.

تغییرات کلید واژه

کاراکتر ها در پانل اطلاعات

اکنون پانل اطلاعات کاراکتر ها را به همراه کلمات، پاراگراف ها و بلوک های استفاده شده در محتوای شما نشان می دهد.

کاراکتر ها در پانل اطلاعات

پشتیبانی از رنگ برای بلاک لیست ها در وردپرس 5.6

بلاک لیست ها این گزینه را دارند که متن و رنگ پس زمینه را بدون اضافه کردن لیست در یک بلوک دیگر انتخاب کند.

پشتیبانی از رنگ برای بلاک لیست ها در وردپرس 5.6

بلوک های آیکن شبکه های اجتماعی

بلوک های آیکن شبکه های اجتماعی دو پیشرفت دارد. اول این که، یک سبک خاکستری جدید برای دکمه های نماد اجتماعی وجود دارد. در مرحله دوم، کاربران اکنون می توانند انتخاب کنند که تمام پیوند های موجود در بلوک را در یک پنجره جدید باز کنند.

بلوک های آیکن شبکه های اجتماعی

گزینه های ویرایشگر در وردپرس 5.6 Preferences نامیده می شوند

ویرایشگر بلوک پیش فرض دارای یک پنل تنظیمات است که می توانید ویرایشگر را به دلخواه خود تنظیم کنید. در وردپرس 5.6، این حالت به جای “گزینه ها” اکنون “Preferences” نامیده می شود.

Preferences در وردپرس 5.6

این مدل اکنون بیشتر با توصیف موارد مختلف کمک می کند. با این کار تصمیم گیری برای مبتدیان آسان تر می شود که کدام موارد را می خواهند فعال کنند.

Preferences در وردپرس 5.6

به روز رسانی خودکار برای بیشتر آپدیت های وردپرس

در اوایل سال 2020، وردپرس 5.5 فعال کردن به روزرسانی خودکار برای افزونه های خاص را برای کاربران آسان تر کرد. وردپرس 5.6 با افزودن گزینه فعال کردن به روزرسانی خودکار نسخه های اصلی وردپرس، این مورد را نیز گسترش داد.

می توانید به صفحه داشبورد» صفحه به روزرسانی ها در قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی لینک ” فعال کردن به روزرسانی خودکار برای همه نسخه های جدید وردپرس” کلیک کنید.

به روز رسانی خودکار برای بیشتر آپدیت های وردپرس

این کاملاً اختیاری است تا شما تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این ویژگی را فعال کنید یا خیر. اگر از یک میزبانی وردپرس مدیریت شده استفاده می کنید، دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا آن ها بطور خودکار وردپرس را برای شما به روز می کنند. برای داشتن یک میزبان وردپرس خوب می توانید از پلن های ممتاز سرور دیدن فرمایید.

پشتیبانی از PHP 8 در وردپرس 5.6

 PHP 8

وردپرس عمدتا با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. درست مانند وردپرس، PHP نیز نسخه های جدیدی را برای بهبود عملکرد، افزودن ویژگی ها و رفع اشکالات منتشر می کند. تیم اصلی برای دستیابی و رفع مشکلات سازگاری شناخته شده با PHP 8 برنامه ریزی کرده و سخت کار کرده است. با این کار کاربرانی که به جدیدترین نسخه PHP ارتقا می یابند با مشکل اساسی روبرو نخواهند شد. با این حال، ممکن است هنوز لازم باشد توسعه دهندگان قالب و افزونه کد خود را برای سازگاری آزمایش کنند.

رمز های عبور برنامه برای REST API

REST API در وردپرس به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با وب سایتی خارج از خود نصب وردپرس ارتباط برقرار کنند. برای ایمن نگه داشتن آن، وردپرس از کوکی ها و کلید های nonce استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که فقط کاربران قانونی می توانند به API دسترسی پیدا کنند. برای توسعه دهندگان، این روش ها کارایی چندانی نداشتند.

وردپرس 5.6 به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از رمز های عبور برنامه در وردپرس استفاده کنند. درست مانند پلتفرم های معروف فیسپبوک و گوگل، کاربران هم اکنون می توانند به برنامه ها اجازه دسترسی به وب سایت خود و مدیریت آن از صفحه کاربران» صفحه نمایه دهند. همچنین کاربران می توانند در هر زمان دسترسی به برنامه را لغو کنند.

رمز های عبور برنامه برای REST API

در وردپرس 5.6 برخی از موارد تحت تغییرات هود قرار دارند

وردپرس 5.6 با بسیاری از ویژگی ها و پیشرفت هایی که برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. موارد زیر برخی از مهم ترین تغییرات تحت هود است. وردپرس 5.6 مرحله دوم برنامه سه مرحله ای را برای ارتقا هسته jQuery همراه با وردپرس ادامه می دهد. توسعه دهندگان قالب و پلاگین با تکیه بر jQuery در حال حاضر کد خود را برای هر گونه مشکلی آزمایش می کنند، بنابراین احتمالاً تعداد زیادی از کاربران تأثیر نمی گذارد.

نسخه جدید 5.6 همچنین شامل REST API Batch Framework برای ایجاد مجموعه ای از تماس های REST API در یک درخواست به سرور است. اقدام جدید wp_after_insert_post نیز در وردپرس 5.6 موجود است. به توسعه دهندگان قالب و پلاگین این امکان را می دهد تا کد سفارشی را پس از به روزرسانی پست و شرایط و متا داده های آن، اجرا کنند.

وردپرس 5.6 توابع تبدیل نوع PHP به سبک قدیمی را جایگزین کرده است. وردپرس 5.6 همچنین توانایی ادغام اشیا W WP_Error را در یکدیگر ارائه داده است. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بیش از یک مورد داده را به شی WP_Error اضافه کنند.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند موارد جدید را در وردپرس 5.6 کشف کنید. ما به خصوص از موضوع پیش فرض جدید و بهبود های ایجاد شده در ویرایشگر بلوک بسیار هیجان زده ایم. امیدواریم این بررسی به شما کمک کند تا کار خود با وردپرس را بهبود ببخشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا