آموزش

آنچه در وردپرس 5.7 خواهید دید

وردپرس 5.7 beta مدتی است که دیگر منتشر نشده است و قرار است در تاریخ 9 مارس 2021 منتشر شود. این اولین نسخه مهم سال خواهد بود و دارای برخی ویژگی ها و پیشرفت های جدید است.

توجه: می توانید با استفاده از افزونه تستر بتا وردپرس نسخه بتا را در رایانه خود و یا در یک محیط آزمایشی امتحان کنید.

وردپرس 5.7 در دست توسعه است و برخی از ویژگی ها هنوز هم می توانند تغییر کنند و ممکن است به نسخه نهایی نرسند.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به آنچه در وردپرس 5.7 می آید، بیاندازیم.

بهبود ویرایشگر در وردپرس 5.7

ویرایشگر وردپرس منطقه ای است که صاحبان وب سایت بیشتر وقت خود را در ایجاد صفحات و نوشتن محتوا می گذرانند.

هر نسخه وردپرس ویژگی ها و پیشرفت های جدیدی را برای ویرایشگر به ارمغان می آورد. وردپرس 5.7 همچنین با برخی ویژگی ها و پیشرفت های جدید جالب برای بهبود تجربه ویرایش شما ارسال خواهد شد.

کشیدن و رها کردن بلوک از Inserter

وردپرس 5.7 به شما امکان می دهد تا به سادگی یک بلوک را از درج “افزودن بلوک جدید” (+) در قسمت محتوای خود بکشید و رها کنید. به این ترتیب می توانید قبل از انداختن یک بلوک روی بوم پست، محل قرارگیری آن را انتخاب کنید.

ویرایشگر وردپرس منطقه ای است که صاحبان وب سایت بیشتر وقت خود را در ایجاد صفحات و نوشتن محتوا می گذرانند.

هر نسخه وردپرس ویژگی ها و پیشرفت های جدیدی را برای ویرایشگر به ارمغان می آورد. وردپرس 5.7 همچنین با برخی ویژگی ها و پیشرفت های جدید جالب برای بهبود تجربه ویرایش شما انتشار خواهد یافت.

ویرایشگر وردپرس 5.7

بلوک های تمام قد در وردپرس 5.7

آیا دوست دارید از بلوک های تمام عرض برای پوشش ستون ها و بلوک های گروه استفاده کنید؟ این به شما امکان می دهد طرح بندی های خیره کننده بصری ایجاد کنید. وردپرس اکنون به شما امکان می دهد بلوک هایی با ارتفاع کامل نیز ایجاد کنید.

گزینه تمام قد در یک نوار ابزار بلوک

این بلوک ها ارتفاع صفحه کاربر را پر می کنند و به شما امکان می دهد طرح های جذاب تری نیز ایجاد کنید.

تغییرات بلوک اکنون می توانند توصیفات خاص خود را داشته باشند

وردپرس 5.7 اکنون توضیحاتی را برای تغییرات بلوک نشان می دهد. به عنوان مثال، بلوک آیکون های اجتماعی دارای فیسبوک، توییتر و سایر آیکون های اجتماعی است. با پیش نمایش می توانید آن ها را مشاهده کنید.

توضیحات تغییرات بلوک

اندازه های آیکون شبکه های اجتماعی

وردپرس 5.7 به شما امکان می دهد اندازه آیکون ها را در بلوک آیکون های شبکه های اجتماعی تنظیم کنید.

Social icon size

دکمه های بهبود یافته

وردپرس 5.7 ترازبندی عمودی دکمه ها را در ویرایشگر بلوک معرفی می کند. همچنین کاربران می توانند از بین درصد تعیین شده برای دکمه های خود یکی را انتخاب کنند.

Vertical alignment for buttons

اندازه قلم را در تعداد بیشتری تنظیم کنید

پیشرفت دیگر در ویرایشگر بلوک، توانایی تنظیم اندازه قلم در بلوک های بیشتر از جمله لیست و بلوک کد است.

Font sizes in more places in WordPress 5.7

مهاجرت راحت تر از HTTP به HTTPS

قبلاً هنگام انتقال وردپرس از HTTP به HTTPS ، مجبور بودید URL های تعبیه شده در محتوای خود را به صورت دستی به روز کنید. عدم انجام این کار منجر به مسئله محتوای مختلط شد.

وردپرس 5.7 مهاجرت وب سایت خود به HTTP را آسان تر می کند. این در دسترس بودن HTTPS در فهرست بهداشت سایت را به عنوان یک مسئله مهم نشان می دهد.

Migrate to HTTPs with one-click

از اینجا کاربران می توانند با کلیک بر روی یک دکمه URL های وردپرس را به روز کنند. با این کار تنظیمات URL وردپرس و سایت شما تغییر کرده و URL های موجود در محتوای شما برای استفاده از HTTP به روز می شوند.

پالت رنگ استاندارد WP-Admin

وردپرس 5.7 همچنین پالت رنگ wp-admin را استاندارد می کند. اساساً، وردپرس از Sass برای تولید سریع فایل های CSS استفاده می کند.

وردپرس با مجموعه محدودی از طرح های رنگی همراه بود و ارائه طرح های جدید رنگی سخت بود زیرا توسعه دهندگان باید با سیستم مبتنی بر متغیر Sass سر و کار داشته باشند.

Admin color scheme palettes in WordPress

در نسخه 5.7 آینده، وردپرس تمام رنگ های استفاده شده در CSS را به یکی از سایه های آبی، سبز، قرمز، زرد، خاکستری، سیاه و سفید تبدیل می کند. این یک طیف وسیع تری از طرح های رنگ روشن و تیره را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.

ربات API جدید

وردپرس 5.7 یک ربات API جدید را معرفی می کند. این API به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا متا تگ روبات ها را به صورت برنامه نویسی در یک وب سایت کنترل و به روز کنند.

متا تگ Robots به شما این امکان را می دهد که به ربات های موتور جستجو بگویید که چگونه یک وب سایت را کرال و ایندکس کنید. با افزودن یک پرونده robots.txt به پوشه Root سایت خود و یا با استفاده از برچسب متا روبات می توانn به این مهم دست یابد.

عملکرد جدیدی به نام wp_robots در وردپرس 5.7 معرفی خواهد شد. توسعه دهندگان می توانند با افزودن فیلترهای اختصاصی به عملکرد، متا تگ ربات ها را اصلاح کنند. در اینجا مثالی از نحوه عملکرد آن آورده شده است:

functionwporg_wp_robots_add_follow( $robots) {
$robots['follow'] = true;
return$robots;
}
add_filter( 'wp_robots', 'wporg_wp_robots_add_follow');

وردپرس 5.7 همچنین پیش فرض max-image-preview: large directive را به متا تگ روبات ها اضافه می کند. این به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا از تصویر بزرگ برای پیش نمایش در نتایج جستجو استفاده کنند.

در اینجا نحوه مشاهده آن در کد منبع سایت شما آمده است:

<!DOCTYPEhtml>
<html>
<head>
<metaname="robots"content="max-image-preview:large"/>
</head>

وردپرس به طور خودکار این برچسب را برای وب سایت هایی که قابلیت مشاهده موتور جستجو در آن ها خاموش است پنهان می کند.

اگر می خواهید این مورد را غیرفعال کنید و به موتورهای جستجو اجازه دهید تصمیم بگیرند که از کدام تصویر برای پیش نمایش ها استفاده کنند، می توانید کد زیر را به پرونده functions.php قالب خود یا یک پلاگین مخصوص سایت اضافه کنید.

remove_filter( 'wp_robots',
'wp_robots_max_image_preview_large' );

Lazy Loading iFrames

وردپرس 5.7 به طور خودکار Lazy Loading را به جاسازی های iframe اضافه می کند. Lazy Loading تکنیکی است که برای بهبود سرعت وب سایت در هنگام بارگیری صفحه استفاده می شود. در اصل به مرورگر کاربر می گوید وقتی موردی را مشاهده کرد، بارگیری کند.

وردپرس از قبل وردپرس 5.5 به طور پیش فرض از بارگذاری تنبل برای تصاویر استفاده می کند.

این بدان معنی است که همه جاسازی هایی که از ifram ها استفاده می کنند، مانند فیلم های YouTube، از بارگذاری تنبل برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه شما استفاده می کنند.

اگر از YouTube Feed Smash Balloon استفاده می کنید، در حال حاضر با ذخیره بهتر و تأخیر در بارگیری، فید ویدیوی شما را بهینه می کند.

تحت تغییرات هود

وردپرس 5.7 همچنین تغییرات زیادی را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است تا آن ها را در زمینه ها، پلاگین ها و پروژه های خود کاوش کنند و از آن ها استفاده کنند.

در زیر برخی از این موارد تحت تغییرات هود ذکر شده است.

وردپرس 5.7 توابع جدید is_post_status_viewable () و is_post_publicly_viewable () را برای بررسی اینکه آیا یک پست از نظر عموم قابل مشاهده است معرفی می کند.

عملکرد بلوک رندر اکنون به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا محتوای یک بلوک را فیلتر کنند.

وردپرس 5.7 یک قلاب فیلتر برای دستکاری متغیر $ user_data در طول عملکرد retrieve_password () اضافه می کند. این امر به توسعه دهندگان امکان می دهد تا در هنگام بازنشانی گذرواژه، بررسی اعتبار سنجی را انجام دهند.

توسعه دهندگان می توانند با استفاده از یک قلاب پیوند جدید login_site_html_ پیوند “رفتن به سایت” نمایش داده شده در صفحه صفحه ورود به سیستم را تغییر دهند.

دو عملکرد جدید get_post_parent () و has_post_parent () در وردپرس 5.7 برای تعیین اینکه آیا یک پست والدین دارد یا پست اصلی مربوطه را به عنوان یک Object در دسترس خواهد بود.

منبع: wpbeginner

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا