Domainآموزش

پارک دامنه

به سادگی می توان گفت، دامنه پارک شده (یا پارکینگ یک دامنه) زمانی است که شما یک نام دامنه مانند domain.com را خریداری می کنید، اما شما آن را با سرویس های وب مانند ایمیل یا میزبانی وب ارتباط نمی دهید.

در عوض، آن را برای استفاده بعدی خود نگه خواهید داشت، یا به اصطلاح آدرس دومی برای وب سایت خود در نظر می گیرید تا در صورتی که یک کاربر به جای اینکه domain.com وارد کند، اشتباهی آدرس را با پسوند domain.ir وارد کرد، بازهم به صفحه شما ارجاء داده شود.

معمولا هنگامی که شما یک وب سایت را راه اندازی یا شروع می کنید، لازم است نام دامنه خود را ثبت کنید.

در برخی موارد، هر چند شما فقط می خواهید نام دامنه را در ابتدا خریداری کنید و آن را پارک کنید، اما بعدا آماده استفاده می باشد.

پارک دامنه

دلایل پارک کردن دامنه

با تعاریف گفته شده، در واقع پارک دامنه به این معنی است که شما قصد ندارید از آن استفاده کنید.

دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که شما بخواهید از پارک دامنه خود استفاده کنید، ممکن است بخواهید آدرس وب سایت خود را تغییر دهید.

در واقع قرار دادن دامنه شما در حالت تعلیق، این چیزی است که پارکینگ دامنه انجام می دهد. شما آن را به سرویس میزبانی هدایت نمی کنید و در عوض از پارکینگ دامنه خود استفاده می کنید.

پارک دامنه

شما از نام دامنه خود به هر دلیلی استفاده نمی کنید، اما می توانید از طریق یک صفحه HTML ساده یک پیام ساده را نشان دهید. پیام می تواند این باشد که سایت در دست ساخت است، جزئیات تماس شما برای افرادی که ممکن است بخواهند دامنه یا تبلیغات را خریداری کنند در این صفحه قرار می گیرد که به شما سود می بخشد.

افراد زیادی هستند که از طریق نام دامنه تجارت می کنند. این فرآیند Flopping Domain نامیده می شود. آنها بسیاری از نام های دامنه را خریداری می کنند و وب سایت ها را ایجاد نمی کنند. آنها مجموعه ای از نام دامنه های مختلف را ایجاد می کنند و آنها را به فروش می رسانند.

در این وضعیت، مردم از دامنه پارکینگ برای قرار دادن اطلاعات تماس خود برای خریداران بالقوه استفاده می کنند.

پارک دامنه

برخی از خدمات در دسترس هستند که به کاربران اجازه می دهد تا یک صفحه HTML با تبلیغات مختلف ایجاد کنند. کاربران که در اینترنت مرور می کنند، می توانند از نام دامنه بازدید کنند و فکر کنند که این یک سایت کامل است، اما در واقع، این فقط یک پوسته با بسیاری از تبلیغات است که البته این می تواند درآمد ثابت برای صاحب دامنه را فراهم کند.

جایگزینی برای پارکینگ دامنه وجود دارد، اما هزینه آن فوق العاده زیاد است، شما می توانید برای میزبانی و تغییر مسیر دامنه خود هزینه ای را به میزبانی وب پرداخت کنید.

سپس یک صفحه ساده HTML با اطلاعاتی که می خواهید نمایش داده شود، ایجاد کنید.

شما می توانید همان میزبانی وب را برای نام های مختلف دامنه استفاده کنید.

پارک دامنه

در این مقاله در رابطه با پارک دامنه صحبت کردیم و مواردی را در مورد آن ذکر کردیم که دانستیم پارک دامنه چیست و چه استفاده هایی می توان از آن کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا