WordPress

12 پلاگین جستجوی وردپرس برای بهبود جستجوی سایت شما

آیا به دنبال بهترین پلاگین جستجوی وردپرس برای بهبود جستجوی سایت خود هستید؟

همه ما می دانیم که ویژگی جستجوی پیش فرض وردپرس کاملاً محدود است. با این حال، چندین افزونه جستجوی وردپرس وجود دارند که می توانند به شما در بهبود تجربه جستجوی پیش فرض کمک کنند.

در این مقاله، بهترین افزونه های جستجوی وردپرس را برای بهبود جستجوی سایت شما آماده کرده ایم.

چرا از پلاگین جستجوی وردپرس استفاده می کنیم؟

وردپرس دارای ویژگی جستجوی داخلی است که کاملاً محدود است و در یافتن محتوای مربوطه بسیار خوب نیست.

اگر در حال ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ جدید وردپرس هستید، ممکن است بلافاصله نیازی به ویژگی جستجوی بهتر نداشته باشید.

با این حال، با افزودن محتوای بیشتر، می خواهید به کاربران کمک کنید تا به راحتی مقالات یا محصولات را پیدا کنند. بسیاری از افراد عمدتا به بهترین روش های جستجوگرها اعتماد دارند، امیدوارند که کاربران از طریق موتورهای جستجو چیزهایی پیدا کنند.

فیلد جستجو سایت ممتاز سرور

افزودن جستجوی سایت به کاربرانی که از قبل در وب سایت شما هستند کمک می کند. به عنوان مثال، ممکن است آنها به دنبال مقاله قدیمی تر باشند که آن را نشانه گذاری نکرده اند یا محصول خاصی را در فروشگاه WooCommerce شما نشان نداده اند.

جستجوی سایت به کاربران کمک می کند تا در وب سایت شما بمانند، تعامل را افزایش می دهد و در نهایت منجر به تبدیل و فروش بیشتر می شود.

خبر خوب این است که چندین پلاگین جستجوی وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. برخی از این افزونه ها برای اهداف خاصی مانند جستجوی محصول WooCommerce ساخته شده اند و برخی دیگر باعث بهبود تجربه جستجو در وب سایت شما می شوند.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین افزونه های جستجو در وردپرس بیندازیم.

آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها

1. SearchWP

search wp پلاگین جستجوی وردپرس

SearchWP یکی از بهترین افزونه های جستجوی سفارشی برای وردپرس است. استفاده از آن بسیار آسان است و نتایج جستجو نسبتاً دقیق تر است.

این امکان را می دهد تا کلمه کلیدی خود را در عنوان پست / صفحه، محتوا، slug/نامک، دسته ها، برچسب ها، طبقه بندی ها، گزیده ها و حتی نظرات جستجو کنید. با اختصاص دادن وزن به هر نوع محتوا از 1 تا 10 که 10 بالاترین است، می توانید الگوریتم را کنترل کنید.

با فعال شدن، این پلاگین به طور خودکار محتوای شما را ایندکس می کند و جایگزین ویژگی جستجوی پیش فرض در وردپرس می شود.

قیمت گذاری: از 99 دلار در سال شروع می شود.

2. ElasticPress

ElasticPress پلاگین جستجوی وردپرس

ElasticPress یک سرویس جستجوی میزبان وردپرس است که بر اساس ElasticSearch ساخته شده است.

به جای اینکه در سایت وردپرس شما اجرا شود، کوئری های جستجو را روی cloud اجرا می کند و نتایج را با سرعت کمتری نشان می دهد. استفاده و یکپارچه سازی در هر سایت وردپرسی بسیار آسان است و با تمام ارائه دهندگان میزبانی برتر وردپرس کار می کند.

این جستجوگر داخلی Ajax دارد که با شروع تایپ کاربران نتایج فوری را نشان می دهد. همچنین با WooCommerce به خوبی کار می کند و محصولاتی را که به دنبال آن هستند خیلی سریعتر به کاربران نشان می دهد.

این یک سرویس میزبانی شده و بسیار گرانتر از دیگر پلاگین های جستجو وردپرس می باشد.

قیمت گذاری: ماهانه 79 دلار

3. Ivory Search

Ivory Search پلاگین جستجوی وردپرس

Ivory Search یکی دیگر از افزونه های عالی جستجوی وردپرس است که جایگزین جستجوی پیش فرض وردپرس می شود.

به شما امکان می دهد چندین فرم جستجوی سفارشی ایجاد کنید. هر فرم می تواند تنظیمات جستجوی سفارشی خاص خود را داشته باشد که به شما امکان می دهد فرم های پویایی را برای مناطق مختلف وب سایت خود ایجاد کنید.

با افزونه های چند زبانه وردپرس و WooCommerce محبوب کار می کند. برای بهبود نتایج جستجو، جستجوی انواع پست ها، متا دیتا تصاویر، زمینه های سفارشی و موارد دیگر را جستجو می کند.

همچنین می توانید از Ajax برای نمایش نتایج جستجوی زنده بدون بارگیری مجدد صفحه استفاده کنید. همراه با کد کوتاه و یک ابزارک جستجو به شما امکان می دهد به راحتی فرم های جستجو را در هر نقطه از وب سایت خود نمایش دهید.

قیمت گذاری: افزونه پایه رایگان است. نسخه ممتاز با 19.99 دلار در سال شروع می شود.

4. WP Google Search

WP Google Search پلاگین جستجوی وردپرس

WP Google Search به شما امکان می دهد قابلیت جستجوی وردپرس پیش فرض را به راحتی با جستجوی سفارشی Google جایگزین کنید.

استفاده از آن بسیار ساده است، باید برای سایت خود یک جستجوی سفارشی Google ایجاد کنید. پس از آن، می توانید شناسه جستجوگر را کپی کرده و در تنظیمات افزونه جای گذاری کنید.

این افزونه همچنین دارای یک ابزارک است که به شما امکان می دهد جستجوی سفارشی Google را در نوار کناری وردپرس خود نمایش دهید. همچنین می توانید از کد کوتاه برای نمایش فرم جستجو استفاده کنید.

قیمت گذاری: رایگان

5. SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live پلاگین جستجوی وردپرس

SearchWP Ajax Live یک پلاگین افزودنی برای SearchWP است اما با هر فرم جستجوی وردپرس که از برچسب های قالب وردپرس داخلی برای نمایش فرم جستجو استفاده می کند، کار می کند.

به محض اینکه کاربر شروع به تایپ می کند، جستجوی موجود در وردپرس شما را با نتایج جستجوی Ajax زنده افزایش می دهد. این تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد و نیازی به بارگیری مجدد صفحه ندارد.

این افزونه همچنین گزینه سفارشی سازی انعطاف پذیر را برای کاربران پیشرفته ارائه می دهد. اجازه دادن به آنها برای جدا کردن الگوی نتایج و ادغام عملکرد Ajax در هر فرم جستجو.

قیمت گذاری: رایگان

6. YITH WooCommerce Ajax Search

YITH WooCommerce Ajax Search پلاگین جستجوی وردپرس

YITH WooCommerce Ajax Search یک افزونه عالی جستجوی محصول WooCommerce است که به مشتریان کمک می کند تا به سرعت محصولات موجود در فروشگاه شما را پیدا کنند. این امکان را به شما می دهد تا به مشتریان اجازه دهید SKU ها را جستجو کنند، در گروه های خاص محصول جستجو کنند و نتایج را بدون بارگیری مجدد صفحه فیلتر کنند.

YITH WooCommerce Ajax Search بسیار قابل تنظیم است. می توانید تصاویر کوچک، نشان ها، قیمت ها و تبلیغات را در نتایج جستجوی زنده نشان دهید. همچنین می توانید یک نوار جستجو به دسته های مختلف محصول یا صفحات فروشگاه اضافه کنید.

این افزونه با فروشگاه های WooCommerce به هر زبانی کار می کند و با فروشگاه های چند زبانه کاملا سازگار است.

قیمت گذاری: از 69.99 دلار در سال شروع می شود.

7. Ajax Search for WooCommerce

Ajax Search for WooCommerce پلاگین جستجوی وردپرس

Ajax Search for WooCommerce یکی دیگر از افزونه های عالی جستجوی WooCommerce است. به شما امکان می دهد بدون استفاده مجدد از صفحه، نتایج جستجو را فوراً با استفاده از Ajax پیدا کنید.

همراه با یک جستجوی قدرتمند SKU محصول، فیلترهای دسته و برچسب ها و اجرای آسان در منوی پیمایش ، نوار کناری یا کد کوتاه.

به راحتی می توانید جستجوی محصول را به هر دسته از محصولات یا صفحه فروشگاه اضافه کنید. این افزونه در فروشگاه های چند زبانه خارج از جعبه نیز کار می کند.

قیمت گذاری: افزونه پایه رایگان است. نسخه ممتاز با 49 دلار در سال با ویژگی های اضافی شروع می شود.

8. WOOF Products Filter for WooCommerce

فیلتر محصولات WOOF پلاگین جستجوی وردپرس

فیلتر محصولات WOOF برای ووکامرس یک جستجوی بسیار مفید در فروشگاه های ووکامرس است. این به مشتریان شما امکان می دهد محصولات را با استفاده از چندین گزینه از جمله دسته ها، رنگ ها ، اندازه و موارد دیگر فیلتر کنند.

برای نمایش گزینه های جستجو و فیلتر کردن، می توانید از یک کد کوتاه در یک ابزارک نوار کناری استفاده کنید. همچنین می توانید از Ajax برای مرتب سازی محصولات بدون خارج شدن از صفحه استفاده کنید.

راه اندازی آن برای مبتدیان آسان است و گزینه های سفارشی سازی زیادی را برای توسعه دهندگانی که ممکن است بخواهند آن را در قالب الگوهای سفارشی محصول پیاده کنند ، ارائه می دهد.

قیمت گذاری: رایگان

9. Relevanssi

Relevanssi پلاگین جستجوی وردپرس

Relevanssi یکی دیگر از پلاگین های محبوب جستجوی وردپرس است که با وصول نتایج مرتبط تر، جستجوی وردپرس را بهبود می بخشد.

این برنامه می تواند محتوای PDF، خروجی کد کوتاه، فیلدهای سفارشی، پروفایل کاربر، دسته ها و برچسب ها، محصولات WooCommerce و موارد دیگر را جستجو کند.

یکی از مواردی که باید به دنبال آن باشید، مشکلات سازگاری است. Ralevanssi با پلاگین های محبوب صفحه ساز، BuddyPress، گالری NextGen و چند مورد دیگر سازگاری دارد.

قیمت گذاری: افزونه پایه رایگان است. می توانید سالانه با قیمت 99 دلار به نسخه ممتاز ارتقا دهید.

10. WP Extended Search

WP Extended Search افزونه جستجوی وردپرس

WP Extended Search یک افزونه جستجوی وردپرس با وزنی سبک و ساده است که به شما امکان می دهد عملکرد جستجوی پیش فرض وردپرس را به راحتی گسترش دهید.

می توانید به سادگی به تنظیمات افزونه بروید و گزینه هایی را که می خواهید در جستجو بگنجانید انتخاب کنید. می توانید در نام نویسنده، طبقه بندی ها، انواع پست ها، داده های متا و موارد دیگر جستجو کنید.

نیازی به افزودن کد کوتاه یا ابزارک نیست. این افزونه جستجوی پیش فرض وردپرس را گسترش می دهد بنابراین اگر قبلاً از آن استفاده نمی کردید، خوب است که شروع کنید.

قیمت گذاری: رایگان

11. Better Search

Better Search پلاگین جستجوی وردپرس


Better Search یک روش عالی دیگر برای جایگزینی جستجوی پیش فرض وردپرس با موتور جستجوی کمی بهتر است.

به شما امکان می دهد در انواع پست ها جستجو کنید و نتایج مرتبط تری پیدا کنید. همچنین می توانید به موارد یک وزنه اختصاص دهید و کیفیت نتایج جستجو را بهبود ببخشید.

به طور خودکار جایگزین جستجوی پیش فرض وردپرس می شود. اگر طرح زمینه شما از قبل فرم جستجو را اضافه نکرده است، می توانید از ابزارک جستجوی پیش فرض برای افزودن ویژگی جستجو به وب سایت خود استفاده کنید.

قیمت گذاری: رایگان

12. Search Exclude

Search Exclude پلاگین جستجوی وردپرس

Search Exclude به شما امکان می دهد مواردی را که نمی خواهید در جستجوی وردپرس نمایش داده شوند، به سادگی حذف کنید.

این یک کادر تأیید ساده برای پست ها، صفحات و محصولات WooCommerce اضافه می کند که اگر می خواهید آن را از نتایج جستجو حذف کنید، می توانید تیک بزنید. همچنین می توانید برای دیدن همه مواردی که از جستجو حذف کرده اید، به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

قیمت گذاری: رایگان

کدام پلاگین جستجوی وردپرس بهترین است؟

SearchWP بهترین افزونه جستجوی وردپرس برای اکثر وب سایت ها است.

طیف وسیعی از ویژگی ها را ارائه می دهد، کیفیت نتایج جستجو عالی است و برای مشاغل کوچک مقرون به صرفه است. یک افزونه WooCommerce و یک افزونه جستجوی زنده رایگان است که هر دو جستجوی محصول WooCommerce شما را فوق العاده قدرتمند می کند.

با این حال، اگر به دنبال جستجوی رایگان و قدرتمندتری هستید، WP Google Search به شما امکان می دهد جستجوی Google را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

منبع: WPBeginner

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا