Network

پینگ چیست و از آن برای چه کاری استفاده می شود؟

اگر از طرفداران بازی های آنلاین هستید یا کیفیت خدمات اینترنتی برایتان بسیار حیاتی است، قطعاٌ با اصطلاح “پینگ” آشنایی دارید و می دانید که هرچه پینگ پایین تر باشد، کیفیت خدمات اینترنتی بهتر است.

پینگ چیست؟

PING اندازه گیری فاصله زمانی بین دو دستگاه در یک شبکه است. از طریق پینگ یک سرویس اینترنتی، می توانید ببینید چقدر طول می کشد تا بسته اطلاعات یک دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سرور بازگردد. پینگ در واقع تأخیر در اتفاقاتی است که هنگام انجام همه کارها به صورت آنلاین رخ می دهد.

دستور پینگ یک درخواست را از طریق شبکه به دستگاه خاصی ارسال می کند. یک پینگ موفق منجر به پاسخ رایانه ای می شود که به کامپیوتر اصلی بازگردانده شده است.

به طور پیش فرض دستور ping چندین درخواست echo، معمولاً چهار یا پنج درخواست را ارسال می کند. نتیجه هر درخواست اکو نمایش داده می شود و نشان می دهد که آیا درخواست پاسخ موفقیت آمیزی دریافت کرده است، چند بایت در پاسخ دریافت شده است، زمان TTL و مدت زمان دریافت پاسخ، همراه با آمار مربوط به از دست دادن پکت و زمان رفت و برگشت.

اما پینگ فقط ابزاری برای اندازه گیری “تاخیر” نیست. هر شبکه از تعدادی دستگاه و سرور تشکیل شده که هر یک از این دستگاه ها می توانند داده هایی به نام “بسته یا پکت” را به یک دستگاه هوشمند که مقصد است ارسال کنند. دستگاه مقصد بسته ای را که باید پاسخ داده شود دریافت می کند و در پاسخ بسته ای را به دستگاه اول ارسال می کند.

این مراحل برای هر پینگ تکرار می شود. پینگ فرمانی است که به شما امکان می دهد زمان لازم برای حرکت پکت ها بین دستگاه ها را به عقب و جلو اندازه گیری کنید. استفاده از دستور PING برای بررسی وضعیت سرور ها بسیار مفید است. اگر یکی از سرور ها خراب یا کند باشد، می تواند از اتصال دو دستگاه به یکدیگر جلوگیری کند. در این حالت پکت از دست می رود و از دست دادن پکت ها زمانی اتفاق می افتد که بسته ها به مقصد خود نرسند.

مطالعه بیشتر …

PING همچنین به دیدن بسته های از دست رفته کمک می کند. به عنوان مثال فرض کنید که شما فرمان ping را اجرا کرده و با پاسخ های متفاوتی روبرو می شوید. به عنوان مثال مهلت درخواست به این معنی است که بسته توسط کامپیوتر مقصد دریافت نشده است یا پاسخ های سرور به اولین دستگاه ارسال نشده است و یا ممکن است در طول راه گم شود.

پینگ همچنین میزان بسته های از دست رفته را تعیین می کند. به عنوان مثال اولین بسته به سرور ارسال می شود و پاسخ برای ما ارسال می شود و سه بسته دیگر از بین می روند، در این حالت دستور پینگ نشان می دهد که سه چهارم آن ها از بین می روند.

شرکتی که خدمات اینترنت، سرعت اتصال به اینترنت و پهنای باند کافی و موقعیت جغرافیایی را ارائه می دهد، بر میزان PING تأثیر می گذارد. اگر به پینگ پایینی احتیاج دارید، حتماً هنگام خرید سرویس اینترنتی، مشخصات سرویس اینترنت را در نظر بگیرید.

عملکرد

دلایل پینگ گرفتن

PING دو هدف اصلی را ارائه می دهد که عبارتند از بررسی در دسترس بودن میزبان و اندازه گیری مدت زمان پاسخگویی. دستور پینگ یکی از رایج ترین رابط های خط فرمان مختلف است. PING شامل یک بسته واحد است که درخواست را ارائه می دهد. اگر میزبان در دسترس باشد، با یک بسته پاسخ می دهد. اندازه گیری زمان برای پینگ در میلی ثانیه تعیین می شود، این به زمان رسیدن بسته به میزبان و بازگشت پاسخ به فرستنده اشاره دارد.

علاوه بر این پینگ از پروتکل پیام کنترل اینترنت (ICMP) استفاده می کند. ICMP با گزارش خطا، شکاف پروتکل IP را جبران می کند. این برای سیستم ضروری است زیرا پروتکل IP روش گزارش خطا را ندارد. این پروتکل خطاها را گزارش می کند و انتظار می رود لایه های بالاتری از مدل معماری OSI خطا ها را مدیریت و تصحیح کنند.

در زیر مراحل آنچه معمولاً هنگامی که کاربر یک دستگاه را پینگ می کند رخ می دهد، نمایش می دهد:

 1. پیغام درخواست ICMP توسط منبع به مقصد ارسال می شود.
 2. برنامه PING یک شناسه تنظیم می کند تا با هر یک از پیام های درخواست اکو افزایش یابد.
 3. پینگ زمان ارسال را در قسمت داده پیام قرار می دهد.
 4. اگر میزبان در حال پاسخگویی است، یک پاسخ به منبع ارسال می کند.
 5. زمان رسیدن پیام از طریق پینگ مشخص می شود، از زمان ارسال در قسمت پیام استفاده می کند و زمان رفت و برگشت را محاسبه می کند.
 6. یک پیام درخواست جدید ارسال می کند. این امر در مورد تعداد درخواست های پینگ که توسط کاربر تنظیم شده است ادامه می یابد یا نهایتاً برنامه خاتمه می یابد.

دسترسی

از پینگ می توان برای بررسی اینکه آیا کاربر می تواند به یک دستگاه کامپیوتر دیگر دسترسی پیدا کند یا خیر استفاده کرد. اگر کاربر به هیچ وجه نتواند پینگ یک سایت را بگیرد، این نشان می دهد که شبکه اینترنت در حال کار است اما سایت خراب است. با این حال اگر یک کاربر واقعاً نتواند هیچ سایتی را پینگ کند، نشان می دهد که کل اتصال شبکه به دلیل اتصال نامناسب قطع شده است.

موارد زیر به عنوان زمان پاسخ خوب پینگ در نظر گرفته می شوند:

 • <30 میلی ثانیه: PING عالی و ایده آل برای بازی های آنلاین
 • 30 تا 50 میلی ثانیه: پینگ متوسط ​​و هنوز هم برای بازی های آنلاین خوب است
 • 50 تا 100 میلی ثانیه: زمان پینگ تا حدی کند است و این بر بازی آنلاین تأثیر می گذارد
 • 100 تا 500 میلی ثانیه: PING آهسته است و فقط تأثیر ناچیزی در وب گردی دارد، اما تاخیری محسوس در بازی های آنلاین ایجاد می کند
 • 500 میلی ثانیه: نیم ثانیه یا بیشتر تأخیر قابل توجهی را به همه درخواست ها اضافه می کند

پینگ در بازی چیست؟

PING برای بازی های آنلاین نیز مفید است. این زمان را برای انتقال سیگنال از کامپیوتر یا کنسول به سرور اندازه گیری می کند. نرخ پینگ بیش از 150 میلی ثانیه باعث ایجاد تاخیر قابل توجهی می شود که بر گیم پلی تأثیر می گذارد. گیمر های حرفه ای نرخ پینگ زیر 50 میلی ثانیه را ایده آل می دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا