Web Designمفاهیم پایه

AMP چیست؟ و چرا وب سایت ها باید حتما از آن استفاده کنند؟

در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان معرفی کنیم که AMP چیست؟ و چرا وب سایت ها باید حتما از آن استفاده کنند؟ همچنین به و ویژگی های آن بپردازیم. اگر بازاریابی از طریق موبایل برای کسب و کار شما مهم است لطفا برای آشنایی با این مطلب در ادامه با ما همراه باشید.

مقدمه

اگر شما دارای کسب و کاری هستید و وب سایت قدرتمندی احتیاج دارید، باید از AMP استفاده کنید. معمولا دقت کرده اید که باز کردن صفحات وب در موبایل ها بسیار کند است و تقریبا می توان گفت که اکثر وب سایت ها در موبایل، سرعت کمی دارند زیرا حجم بالایی دارند و لود شدن کامل آن ها در موبایل ها زمان بیشتری را می برد، AMP به شما در این زمینه کمک های شایانی خواهد کرد.

AMP چیست؟

AMP چیست؟

اگر یک جستجوی Google را بر روی تلفن همراه خود اجرا کنید، ممکن است در کنار نتایج خاص، نمادی را پیدا کنید. اما این نماد چیست؟ و آیا سایت شما باید آن را داشته باشد یا خیر؟ AMP مخفف شتاب دهنده صفحات موبایل یا (Accelerated Mobile Pages) است و یک برنامه منبع باز از Google است که هدف آن ایجاد “وب سایت های بهتر و سریعتر برای موبایل” است. از بسیاری جهات، این پروژه پاسخ گوگل به مقالات فوری فیس بوک است که به سازمان های رسانه ای این بستر را می دهد تا بدون اینکه کاربر فیس بوک را ترک کند، مقالات خود را خیلی سریع بخوانند.

AMP برای صفحات موبایل یک صفحه HTML است که مشکل بسیاری از وب سایت های موبایلی را حل کرده است و آن این نکته است که وزن آن بسیار کم است. کاربر تلفن همراه یک وب سایت موبایل فرندلی بسیار پیشرفته را تجربه می کند: مطالب سریعتر، جذاب تر و خواندن آن ها آسان تر است. AMP عناصر با حجم زیاد را حذف و یا بهینه سازی می کند تا سایت شما با سرعت بسیار بیشتری در موبایل، نمایش داده شود.

AMP یک افزونه قدرتمند وردپرس می باشد که مخصوص ناشران ساخته شده است، اما بیشتر از همه صنایع در حال انتقال محتوای خاص خود در وب سایت ها به صفحات AMP هستند زیرا چنین تجربه کاربری بهبود یافته ای را به وب سنتی موبایل با سرعت آهسته و خسته کننده ای ارائه می دهد که کاربران ترجیح می دهند وب سایت را در دسکتاپ و PC مشاهده کنند تا وقتشان تلف نشود، اما AMP این ضعف را برطرف کرده است.

نباید بخاطر ضعف وب سایتتان در نمایش موبایل و تبلت، مشتریان خود را در سراسر دنیا از بین ببرید، با استفاده از AMP به راحتی می توانید صفحات وب سایت خود را برای موبایل ها و تبلت ها نیز، بهینه سازی کنید.

AMP چگونه کار می کند؟

Google یک راهنمای شروع سریع عالی را برای توسعه دهندگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است که تمام مراحل لازم را طی می کند. جای تعجب نیست که مشخصات AMP HTML بسیار دقیق است. همچنین محدودیت هایی در رابطه با تبلیغات درون صفحه وجود دارد. حتما این قوانین را رعایت کنید و سپس برای انتشار اقدام کنید.

چرا بازاریابان باید به AMP اهمیت دهند؟

اول از همه، AMP هنگامی که در حال تعامل با محتوای شما در یک دستگاه تلفن همراه هست، مشتریان شما را خوشحال می کند و این یک نکته مثبت و عالی برای وب سایت شما است.

همچنین این وب سایت ها به دوستانه تر شدن صفحات موبایل یا mobile friendly بودن کمک می کند، این امر به ویژه در حال حاضر مهم است که Google از Mobile-First خود استفاده می کند. به یاد داشته باشید که عوامل اصلی تأثیرگذار بر رتبه سایت شما، بارگیری سریع وب سایت و تجربه بهتر کاربری در تلفن همراه می باشد.

AMP چیست؟ و چرا وب سایت ها باید حتما از آن استفاده کنند؟

اگرچه صفحات AMP به طور رسمی یک عامل رتبه بندی گوگل نیستند، این چیزی است که باید به آن توجه کنیم. از آنجا که حتی اگر این یک عامل رتبه بندی نیست، باز هم این پتانسیل را دارد که تجارت خود را به صدر SERP برساند و باز هم، این پتانسیل را دارد که مشتریان شما تجربه بهتری داشته باشند و مجدد از سایت شما استفاده کنند.

سنجش عملکرد صفحه توسط AMP

پس از شروع تولید صفحات AMP، اندازه گیری عملکرد آنها نیز نکته ای مهم است. متأسفانه، شما نمی توانید با استفاده از کد رهگیری پیش فرض برای Google Analytics یا Adobe Omniture عملکرد AMP را بسنجید. یک کد ویژه ردیابی AMP باید به کد سایت شما اضافه شود.

در صفحه جستجو، می توانید ببینید کدام یک از نتایج شما به عنوان AMP در جستجوی تلفن همراه نمایش داده می شود. شناسایی و مکان های ظاهر شدن صفحات AMP وب سایت شما بهتان کمک می کند موفقیت ها یا کاستی های خود را با AMP ردیابی کنید. به همین ترتیب، می توانید صفحات AMP رقبا را ردیابی کنید تا بر این اساس استراتژی خود را بررسی و اصلاح کنید.

و چرا وب سایت ها باید حتما از amp استفاده کنند؟

آیا باید از AMP برای وب سایت خود استفاده کنم؟

این سوال اصلی است. اگر ناشر هستید یا مسئولیت یک بخش از وبلاگ را بر عهده دارید، باید این نکته را بدانید که استفاده از AMP بدون فکر است و صد در صد باید انجام شود. AMP به شما امکان می دهد تا اطلاعات خود را سریع و مرتب به صفحات موبایلی منتقل کنید و در نتایج جست و جوی گوگل در موبایل ها، به درستی ظاهر شوید.

در این مرحله، تصمیم به معرفی AMP باید به صورت موردی ارزیابی و بررسی شود. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که همه برنامه نویسان در ایجاد صفحات AMP آموزش ندارند. شرکت شما ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در یک منبع جدید یا آموزش برای تیم توسعه فعلی شما داشته باشد پس در هنگام ارزیابی هزینه ها این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

امیدوارم از مطالعه مقاله AMP چیست؟ و چرا وب سایت ها باید حتما از آن استفاده کنند؟ نهایت استفاده را برده باشید. ممنون از همراهی شما عزیزان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا