HostingProgrammingآموزش

بهترین API های رایگان ارسال ایمیل در سال 2022

ایمیل هنوز یکی از رایج ترین راه های ارتباطی است و بخشی جدایی ناپذیر از کار و زندگی آنلاین شما را تشکیل می دهد. مهم نیست که چه تعداد پلتفرم های ارتباطی جدید ایجاد شده است، ایمیل همچنان به عنوان اصلی ترین روش ارتباطی، به ویژه در دنیای کسب و کار است. تقریباً همه یک حساب ایمیل دارند، اما ممکن است یک برنامه چت مشترک نداشته باشند. بنابراین ارسال ایمیل ما را متحد می کند و تنها با یک کلیک با مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار می کنیم، در این مقاله ما به معرفی بهترین API های ارسال ایمیل در سال 2022 می پردازیم.

طبق آمار Statista، در سال 2020 روزانه حدود 306 میلیارد در سطح جهان مبادله شده و انتظار می رود این رقم تا سال 2025 به 376 میلیارد برسد.

چرا کسب و کارها نیاز به ارسال ایمیل دارند؟

ایمیل ها با حذف موانع ارتباطی بین مشتریان، دنیای تجارت را متحول کرده اند. در نتیجه، آن ها به راحتی می توانند بدون توجه به موقعیت مکانی هر فردی در نقشه جهانی، اطلاعات را به طور مؤثر و فوری با سهامداران و مشتریان از طریق یک API ارسال ایمیل، به اشتراک بگذارند.

از کسب‌وکار های کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌ها، همه از ایمیل‌ها استفاده می‌کنند، حتی اگر کانال‌های دیگری مانند برنامه‌های پیام‌رسان، چت، Slack و غیره را در دستگاه خود داشته باشند. این واقعیت آشکار شده است که هر کسب و کاری باید از یک آدرس ایمیل استفاده کند. از این رو، زمانی که شخصی می خواهد با یک شرکت ارتباط برقرار کند، در ابتدا ترجیح می دهد با او از طریق ایمیل ارتباط برقرار کند.

این یک روش ارتباطی رایج و احتمالاً ساده ترین روش است. به همین دلیل است که هر کسب‌وکاری مانند تجارت الکترونیک، SaaS، انجمن‌ها، مراقبت‌های بهداشتی و غیره از یک آدرس ایمیل سازمانی معتبر و فعال برای برقراری ارتباط تجاری استفاده می‌کند.

 • ایمیل ها حرفه ای به نظر می رسند و شروع کننده مکالمه بسیار خوبی هستند
 • آن ها مقرون به صرفه هستند. حتی اگر از ایمیل تجاری استفاده می کنید، هزینه پرداختی نسبتاً کمتر از هزینه تماس است، به خصوص برای تماس های بین المللی
 • به شرطی که هر دو طرف یک اتصال اینترنتی پایدار داشته باشند، فوراً کار می کند
 • ایمیل‌ها می‌توانند راهی کارآمد برای بازاریابی محصولات/خدمات جدید، خبرنامه‌ها، ارسال اعلان زمانی که پلن اشتراک کاربر رو به پایان است و بسیاری موارد دیگر باشد.

هنگامی که در مورد ایمیل های تجاری صحبت می کنیم، دو نوع از انواع ایمیل تجاری وجود دارد – ایمیل های بازاریابی و ایمیل های تراکنشی. برای مدیریت ایمیل ها می توانید بسته به نیاز خود از پلتفرم های مدیریتی ایمیل مانند CRM ها استفاده کنید و یا اگر نیازمند پلتفرم سفارشی ارسال ایمیل هستید می توانید از API های این لیست استفاده کنید.

ایمیل‌های تراکنشی یا (Transactional emails) معمولاً داده‌هایی را که گیرنده می‌خواهد در خود جای می‌دهند و معمولاً اعلان‌های خودکار را شامل می شوند. این ایمیل‌های تراکنشی در پاسخ به محرک‌هایی مانند ثبت‌نام کاربر، رسید خرید، ایمیل‌های «متشکرم از خرید شما» یا «خوش آمدید»، تغییر رمز عبور، اعلان‌ها و غیره برای گیرنده ارسال می‌شوند.

ارسال ایمیل تراکنشی با استفاده از هاست خصوصی ایمیل شما از طریق پروتکل SMTP (پروتکل انتقال پست ساده) امکان پذیر است. با این حال، آنقدرها هم «ساده» نیست. شما باید در هنگام پیروی از مجموعه ای از دستورالعمل های ارسال ایمیل با فرمت بندی ایمیل ها دشواری های زیادی داشته باشید، در صورتی که ممکن است ایمیل شما در پوشه اسپم کاربر قرار گیرد. استفاده از API ارسال ایمیل می تواند این مشکل را حل کند.

در ممتاز سرور با خرید سرور ایمیل می توانید بهترین خدمات را با پشتیبانی 24 ساعته دریافت کنید و پلن های مناسبی را برای کسب و کار خود تهیه کنید.

با استفاده از API، مزاحمت‌های فرمت بندی ایمیل و مطابقت با پروتکل ها و سایر کارهای سنگین انجام می‌شود. به همین دلیل منطقی است که از یک راه حل مدیریت شده Email API در مقایسه با راه حل های دیگر برای دستیابی به تحویل و قابلیت اطمینان بهتر استفاده کنید.

همچنین، گزینه‌های API ارسال ایمیل زیادی، حتی از سوی ارائه‌دهندگان میزبانی، وجود دارد که ممکن است شما را گیج کند. نگران نباشید؛ ما برخی از بهترین API های ایمیل در سال 2022 را انتخاب کرده ایم که قابل اعتماد هستند و می توانند برای بازاریابی ایمیل کسب و کار شما مناسب باشند.

1 SMTP

API ارسال ایمیل SMTP

SMTP یک سرویس قابل اطمینان ارسال و تحویل ایمیل است که به کاربران امکان می دهد ایمیل های با حجم بالا را ردیابی و ارسال کنند. با حفظ نرخ های تحویل بالا و فیلتر کردن ایمیل های اسپم، شهرت بی عیب و نقصی را در بازار API های ایمیل حفظ می کند. SMTP همچنین تحویل فوق‌العاده سریعی را ارائه می‌دهد و از عدم تأخیر اطمینان حاصل می‌کند و در عین حال ارسال را طبق پروتکل‌ها و معیارهای ISP بهینه می‌کند.

ایمیل‌های معاملاتی رابط های قدرتمندی هستند که به کاربران امکان می‌دهند ایمیل‌های تأیید پرداخت یا خرید، ایمیل‌های ایجاد حساب و اعلان‌های هر پلتفرم را دریافت کنند. به طور خودکار ایمیل هایی مانند تایید، هشدار، اعلان یا تایید را برای کاربر ارسال می کند.

API ارسال ایمیل SMTP کمی متفاوت است زیرا به زیرساخت های ارسال ایمیل قابل اعتماد اجازه ارتباط می دهد. این یک API قوی و RESTful است که به راحتی با تنظیمات relay قابل ادغام و انعطاف پذیر است. این API پشتیبانی انسانی و مستندات واضح را ارائه می دهد و با انعطاف پذیری ساخته شده است.

هزینه SMTP از 25 دلار در ماه شروع می شود، 50000 ایمیل، API Relay ایمیل، IP مشترک، گزارش دقیق و پشتیبانی 24/7 ارائه می دهد. قیمت با تعداد ایمیل ها در ماه افزایش می یابد.

2 Pepipost

API ارسال ایمیل Pepipost

در Pepipost اسناد یکپارچه سازی سریع و کتابخانه های کد API به هر زبانی برای ارائه یک رویکرد یکپارچه قابل تنظیم در دسترس هستند. این API ارسال ایمیل به سرعت با چندین فریم ورک مانند C#، Ruby، Node.js، Python، Java، PHP و CURL به راحتی ادغام می شود.

دلیل اصلی اینکه شما به یک ارائه دهنده خدمات ایمیل نیاز دارید، دستیابی به تحویل بالای ایمیل ها در صندوق ورودی لیست های ایمیل بزرگ شماست، همچنین حفظ اعتبار IP و دامنه خوب برای کسب و کارتان بسیار مناسب است. ESP شما باید بتواند یک رابط برای تجزیه و تحلیل و ردیابی فعالیت ایمیل شما ارائه دهد.

مزایای استفاده از این API عبارتند از:

 • Stats API – برای ردیابی آفلاین
 • APIهای تمپلیت
 • در مقیاس بزرگ بهتر است
 • کارایی بی نظیر در ارسال
 • اطلاعیه های مکرر
 • ایمیل های معاملاتی
 • داشبورد و Metadata را سفارشی ایجاد کنید
 • ایمن تر
 • ابزار های گزارش دهی
 • سرعت تحویل موثر

3 Mailmodo

API ارسال ایمیل Mailmodo

Mailmodo یکی از بهترین هایی است که می توانید برای ارسال ایمیل های تراکنشی برای رونق کسب و کار خود دریافت کنید. می‌توانید همه زمینه‌ها را با ایمیل‌های مربوط به ورود، بازیابی سبد خرید، تنظیم مجدد رمز عبور، اعلان‌های حساب و فاکتور خرید پوشش دهید.

علاوه بر این، شما مجبور نخواهید بود برای استفاده از آن کدنویسی کنید. در عوض، از قالب‌های از پیش ساخته شده (AMP+HTML) و سازنده کشیدن و رها کردن بهره ببرید تا به ایمیل‌های خود حس شخصی بدهید.

علاوه بر این، اتوماسیون کسب و کار شما را برای ارسال ایمیل های مرتبط بر اساس محرک های خاص آسان می کند. علاوه بر این، می توانید هر بار برای بهبود کمپین ایمیل خود، بخش تجزیه و تحلیل را بررسی کنید.

در نهایت، می‌توانید این کار را با سطح رایگان Mailmodo امتحان کنید تا 10 هزار ایمیل در ماه ارسال کنید و در صورت نیاز پلن های آن ها را خریداری کنید.

4 SendGrid

API ارسال ایمیل SendGrid

اعتماد مشتری خود را تقویت کنید و استراتژی ارتباطی خود را با یک API ارسال ایمیل قابل اعتماد مانند SendGrid بهبود بخشید. با پشتیبانی استراتژیک و فنی برتر، می توانید یک راه حل ایمیل بسازید و آن را نظارت کنید.

SendGrid از MTA ساخته شده برای ارسال میلیارد ها ایمیل در ماه برای برندهای مختلف مانند Uber استفاده می کند. از این رو، می توانید به معماری مبتنی بر ابر و توزیع جهانی آن ها تکیه کنید. SendGrid ویژگی های خاصی مانند مدیریت ایمن حساب، عیب یابی سریع و رابط کاربری بصری را برای صرفه جویی در وقت خود در طول تجزیه و تحلیل داده ها ارائه می دهد.

این پلتفرم توسط توسعه دهندگان برای توسعه دهندگان طراحی شده است و شما می توانید با SMTP و API های ارسال ایمیل RESTful آن ها یکپارچه شوید تا از تحویل سریع ایمیل در چند دقیقه مطمئن شوید. بسیاری از کتابخانه ها از اسناد تعاملی شما همراه با زبان های برنامه نویسی مانند جاوا، سی شارپ، پایتون، PHP، Go، Node.js، Ruby و Curl پشتیبانی می کنند.

چگونه یک API ایمیل را انتخاب کنیم؟

با خواندن همه API های ایمیل ذکر شده در بالا، متوجه خواهید شد که ویژگی های اساسی آن ها کاملاً مشابه است. در این صورت، ممکن است بین دو یا سه محصولی که ممکن است برای شما جذاب باشد گیر کرده باشید.

برای محدود کردن انتخاب های خود، به برخی از نکاتی که می‌تواند به شما در دریافت API ایمیلی که واقعاً می‌خواهید کمک کند، نگاه کنید.

 • قابلیت تحویل: اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده ای که انتخاب می کنید، آپتایم API عالی (99.99٪ و بیشتر بهتر است) همراه با عملکرد بالا ارائه می دهد. همچنین باید شیوه‌های تحویل آن‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ایمیل‌های شما در پوشه‌های هرزنامه قرار نمی‌گیرد.
 • سرعت: تست سرعت عملکرد API آن ها در ارسال و دریافت ایمیل. هر چه زمان بیشتری طول بکشد، سرعت کمتر خواهد بود.
 • قابلیت استفاده: API ایمیل باید برای کاربران مبتدی و پیشرفته آسان باشد.
 • قیمت: یک API ایمیل را بر اساس بودجه خود انتخاب کنید. اگر یک تجارت یا شرکت بزرگ تر هستید، می توانید از SendGrid استفاده کنید. اما اگر شما یک استارت‌آپ هستید یا بودجه زیادی دارید، می‌توانید راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه مانند Amazon SES را انتخاب کنید.

منبع: geekflare.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا