CloudServer

Cloud DNS یا DNS ابری چیست و چه مزیت هایی دارد؟

در مقالات قبلی راجع به اینکه DNS چیست و چه کاربردی دارد به طور کامل صحبت شده است. در این مقاله برای شما راجع به DNS ابری و کاربرد های آن مطالبی را مطرح می کنیم.

DNS برای عملکرد و قابلیت اطمینان برنامه های اینترنتی و سرویس های ابری شما بسیار مهم است. قطع DNS یا کندی عملکرد DNS می تواند منجر مشکلات عمده ای شود. با انتقال DNS به ابر، می توانید خطرات مربوط به محدودیت های در دسترس بودن، آسیب پذیری های امنیتی و محدودیت های عملکرد راه حل DNS فعلی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

سرورهای DNS
سرورهای DNS

بیشتر شرکت ها در نظر دارند زیرساخت های فناوری اطلاعات خود را برون سپاری کنند. آن ها باید در نظر داشته باشند که خدمات DNS معتبر عمومی خود را به سمت سرویس DNS مدیریت شده ارائه دهنده ابری انتقال دهند، اما ابتدا باید مزایا و معایب آن را درک کنند. Cloud DNS یک جایگزین ساده و مقرون به صرفه برای میزبانی سرورهای DNS شخصی شما در محل یا استفاده از سایر خدمات DNS شخص ثالث است.

شبکه جهانی DNS بسیار در دسترس است

Google Cloud DNS یک سرویس دامنه معتبر (DNS) مقیاس پذیر، قابل اعتماد و مدیریت شده است که در زیرساخت های مشابه گوگل اجرا می شود. این دستگاه دارای تأخیر کم، در دسترس بودن زیاد است و روشی مقرون به صرفه است که برنامه ها و خدمات خود را در دسترس کاربران خود قرار دهید. Cloud DNS درخواست های مربوط به نام دامنه مانند www.google.com را به آدرس های IP مانند 74.125.29.101 ترجمه می کند. Cloud DNS قابل برنامه ریزی است. شما می توانید با استفاده از رابط کاربری ساده، رابط خط فرمان یا API، میلیون ها منطقه و پرونده DNS را به راحتی منتشر و مدیریت کنید.

پنج دلیل مهم برای انتقال به یک ارائه دهنده DNS مبتنی بر ابر

Google Cloud DNS
Google Cloud DNS

مدیریت منابع و طراحی اختصاصی DNS: طراحی، بهره برداری و محافظت از شبکه جهانی DNS برای اجرای داخلی، پرانرژی، پرهزینه و زمان بر است. ISP ها ممکن است از دانش و تخصص لازم برای ارائه عملکرد DNS در سطح شرکت برخوردار باشند. شما می توانید با سپردن DNS به متخصصین و آزاد کردن کارکنان داخلی خود، با کار در پروژه های استراتژیک تر به نتایج مورد نظر خود برسید.

تحلیل DNS سریعتر: برای سرعت بخشیدن به تحلیل DNS، یک ارائه دهنده باتجربه باید پیدا شود که دارای شبکه های پخش گسترده در مقیاس بزرگ با چندین PoP در سراسر جهان باشد. علاوه بر مقیاس، به هدایت ترافیک در زمان واقعی نیز نیاز دارید که ترکیبی از خط مشی (تعادل بار، شکست) و داده های درلحظه مربوط به عملکرد و در دسترس بودن است. اجرای هدایت پیشرفته ترافیک نیازمند این است تأخیر کاهش یابد، تأثیر حملات DDoS نیز کاهش یابد و تعادل بارهای جهانی در منطقه یا بین CDN ها برقرار شود.

بهبود وضعیت امنیتی لبه: ارائه دهندگان DNS با استفاده از اقدامات متنوعی برای برقراری اعتماد و دفاع در برابر تهدیدها، رویکرد چند لایه ای برای امنیت اتخاذ می کنند. آنها به متخصصان امنیتی این فرصت را می دهند كه از نزدیک روند صنعت را رصد كنند و سیستم ها و شیوه های امنیتی فعالانه را برای خنثی سازی حملات مخرب و كاهش خطرات به روز كنند. تعداد کمی از سرویس دهندگان DNS داخلی یا ISP قادر به ارائه آن سطح از امنیت هستند. سرورهای نام DNS چندگانه و جغرافیایی توزیع شده، نقاط ضعف را از بین می برند. آن ها همچنین خدمات مداومی را در صورت بروز مشکلات سرورهای فردی یا قطع شبکه ارائه می دهند. Anycast همچنین با پنهان کردن آدرس های سرورهای شخصی و توزیع خودکار حملات در میان مجموعه ای از منابع محاسبه شده، مزایای امنیتی اساسی را نسبت به کاهش تهدیدات امنیتی unicast فراهم می کند.

در دسترس بودن و عملکرد ‘همیشه برقرار’: کاربرانی که به سایت شما می آیند در تمام لحظات نیاز به عملکردی مداوم دارند. تعدادی تکنیک ارائه دهندگان DNS برای کمک به شما در دستیابی به اهداف به موقع سازمان شما وجود دارد. DNS مدیریت شده می تواند افزونگی و محافظت از شکست را تضمین کند؛ که حتی در صورت خرابی نیز دسترسی را تضمین می کند. ابتدا، یک سرویس را پیدا کنید که از PoP های توزیع شده جغرافیایی با ارائه دهندگان چندین ترانزیت Tier 1 در هر PoP برخوردار باشد. هنگامی که به دنبال تضمین دسترسی بیشتر هستید، می توانید یک سرور DNS ثانویه را در یک شبکه جداگانه اجرا کنید که توسط یک ارائه دهنده مختلف پشتیبانی می شود.

تجربه بی نظیر DNS و تجربه امنیت شبکه: ارائه دهندگان خدمات DNS از DNS تمام وقت و کارشناسان امنیت شبکه استفاده می کنند. آنها از نزدیک روند صنعت را رصد می کنند و سیستم ها و شیوه های مرکز داده را به صورت فعالانه مرور و به روز می کنند. ارائه دهندگان DNS مبتنی بر ابر نیز پشتیبانی فنی 24/7 ارائه می دهند که 100 درصد DNS متمرکز است.

خدمات مناسب DNS
خدمات مناسب DNS

انتخاب مناسبی برای تجارت خود انجام دهید

سرعت، چابکی و قابلیت اطمینان DNS برای موفقیت دیجیتال شما بسیار مهم است. اما ایجاد یک زیرساخت بسیار کارآمد DNS به زمان، پول و تخصص نیاز دارد. خبر خوب این است که شما می توانید با اتخاذ یک سرویس مبتنی بر ابر، روند کار را تسریع کنید.

با خدمات مناسب DNS ابری ، می توانید تجربه کاربری را بهبود بخشیده و نتایج تجاری را بهبود ببخشید. به یاد داشته باشید که همه سرویس های DNS مبتنی بر ابر یکسان نیستند، بنابراین برای اطمینان از موفقیت خود، حتماً یکی از زیرساخت های DNS و منابع با تجربه در سراسر جهان را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا