WordPress

Divi یا Elementor کدام صفحه ساز وردپرس و وب سایت شما مناسب است؟‎

اگر شما علاقه مند به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید این کار را خودتان انجام دهید، وردپرس یک بستر عالی است. وردپرس با پیشرفت روزها و سال ها به راحتی خود گردانی می شود و قالب ها و برنامه های صفحه ساز وردپرس بسیار عالی وجود دارد که به شما در روند ساخت وب سایت کمک می کنند. اگرچه با وجود همه سازندگان وب سایت های مختلف در بازار، چگونه تازه کار می داند کدام یک بهترین است؟ این به آنچه شما به دنبال آن هستید، چقدر از قبل در مورد ساخت وب سایت و بودجه خود می دانید بستگی دارد. برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه، در اینجا یک بررسی عمیق از دو محبوب ترین صفحه ساز وردپرس در بازار وجود دارد، Divi و Elementor.

Divi چیست؟

شما ممکن است Divi را به عنوان یکی از محبوب ترین قالب های وردپرس بشناسید، اما دیوی بیشتر از یک قالب است. Divi همچنین یک صفحه ساز وردپرس است که درست مانند Elementor ساخت یک وب سایت وردپرس را به طور قابل توجهی آسان و راحت می کند. Divi همچنین دارای چندین ویژگی بصری است که به شما کمک می کند وب سایت خود را از نظر بصری جذاب تر کنید.

صفحه اصلی Divi

بیایید نگاهی دقیق به برخی از چشمگیر ترین ویژگی های Divi بیندازیم.

ویژگی های Divi

در اینجا همان چیزی است که وقتی Divi را به عنوان سازنده صفحه وردپرس خود انتخاب می کنید، می توانید از نظر ویژگی از آن انتظار داشته باشید.

 • ساختمان درگ و دراپ. Divi هنگام ایجاد وب سایت، افزودن، حذف و جابجایی عناصر را آسان می کند. بهترین قسمت این است که شما نیازی به کد گذاری ندارید.
 • ویرایش بصری در ریل تایم. می توانید صفحه خود را طراحی کرده و ببینید که در حالت آنلاین چگونه به نظر می رسد. Divi ویژگی های بصری زیادی را در اختیار شما قرار می دهد که کمک می کند بدون داشتن اطلاعات فنی، صفحه خود را طراحی کنید.
 • کنترل های سفارشی CSS. اگر CSS سفارشی دارید، می توانید آن را با کنترل های ویرایش تصویری Divi ترکیب کنید. اگر نمی دانید این به چه معناست، جای نگرانی نیست. می توانید از درگ و دراپ استفاده کنید.
 • ویرایش responsive لازم نیست. شما می توانید با ابزار های مختلف ویرایش رسپانسیو Divi، چگونگی وب سایت خود در یک گوشی همراه را ویرایش کنید.
 • گزینه های طراحی قوی. بسیاری از سازندگان وردپرس فقط چند گزینه طراحی دارند. Divi به شما امکان می دهد بر طراحی وب سایت خود کنترل کامل داشته باشید.
 • ویرایش کد به صورت inline. برای ویرایش کد تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی مکانی که می خواهید کد شما در آن ظاهر شود کلیک کنید و شروع به تایپ کنید.
امکان ویرایش کد به صورت inline در دیوی
 • چندین طرح را ذخیره کنید. اگر مطمئن نیستید که دقیقاً چگونه می خواهید وب سایت شما قبل از انتشار آن ظاهر شود، می توانید چندین طرح سفارشی ایجاد کنید، آن ها را ذخیره کنید و بعداً تصمیم بگیرید. همچنین می توانید طرح های خود را ذخیره کنید تا به عنوان الگو برای صفحات بعدی استفاده کنید. این به وب سایت شما کمک می کند تا ثابت بماند و روند ایجاد وب سایت را تسریع کند.
 • عناصر و سبک های جهانی. Divi به شما امکان می دهد طراحی خود را با تنظیمات طراحی وب سایت گسترده مدیریت کنید ، به شما امکان می دهد یک وب سایت کامل ایجاد کنید، نه فقط یک صفحه.
 • تجدید نظر آسان. هنگام طراحی می توانید به سرعت لغو کنید و از نو انجام دهید و بازبینی کنید.

جوانب مثبت Divi

چرا باید Divi را به Elementor ترجیح دهید؟ در اینجا مزایای Divi وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید و روی آن ها با دقت فکر کنید.

 • قالب های بیشتر Divi نسبت به Elementor: دیوی بیش از 800 قالب از پیش طراحی شده دارد و استفاده از آن ها رایگان است. اگر نمی خواهید وب سایت خود را طراحی کنید ، به سادگی یکی از الگوهایی را انتخاب کنید که با سبک شما مطابقت داشته باشد.
بسته های کامل وب سایت در دیوی
 • بسته های کامل وب سایت: Divi نه تنها طیف گسترده ای از قالب های از قبل طراحی شده را دارد، بلکه بسته های مختلف وب سایت را نیز مبتنی بر صنایع مختلف و انواع وب سایت ها (به عنوان مثال تجارت، تجارت الکترونیکی، بهداشت، زیبایی، خدمات و غیره) ارائه می دهد. این امر باعث می شود بتوان سریع وب سایتی را متناسب با نیاز های شما طراحی کرد.
 • ویرایش متن به صورت خطی: ویژگی ویرایش متن به صورت خطی یک ویژگی عالی است. همه شما باید انجام دهید این است که اشاره و کلیک کنید و می توانید هر متن از متن را ویرایش کنید.
 • تعداد زیاد ماژول های محتوا. Divi دارای بیش از 30 ماژول محتوای قابل تنظیم است. می توانید این ماژول ها (به عنوان مثال، دکمه های CTA، فرم های انتخاب ایمیل، نقشه ها، توصیفات، اسلایدر های ویدئویی، تایمر های شمارش معکوس و غیره) را در طرح های ردیف و ستون خود وارد کنید.
 • آزادی خلاقانه در هنگام طراحی: وب سایت شما واقعاً گزینه های مختلف زیادی دارید. اگر می توانید نحوه استفاده از همه ویژگی های مختلف را بیاموزید، می توانید بدون نیاز به دانستن چیزی درباره کد گذاری، وب سایتی زیبا بسازید.

جوانب منفی Divi

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که از صفحه ساز دیوی استفاده کنید، لازم است اشکالات احتمالی را در نظر بگیرید. در اینجا نکات منفی سازنده وب سایت Divi WordPress برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه وجود دارد:

 • هیچ سازنده پاپ آپ وجود ندارد. متأسفانه، Divi سازنده pop-up را شامل نمی شود. پنجره های بازشو راهی عالی برای جلب توجه به اطلاعیه ها، تبلیغات و راهی جامع برای جذب مشتریان ایمیلی است.
 • گزینه های بیش از حد زیادی وجود دارد. در حالی که Divi گزینه های سازنده بسیار زیادی دارد که تقریباً می توانید هر کاری انجام دهید، برخی از بازرسان معتقدند که بعضی گزینه ها زیادی هستند. این می تواند حواس شما را از سادگی استفاده پرت کند.
 • منحنی یادگیری. از آنجا که دیوی ویژگی های زیادی دارد، یادگیری نحوه استفاده موثر از همه آن ها ممکن است کمی بیشتر وقت ببرد.
 • موضوع Divi اساسی است. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که تم Divi و سازنده Divi WordPress دو چیز متفاوت هستند. شما می توانید از سازنده وردپرس Divi با هر قالب WordPress، از جمله موضوع Divi استفاده کنید. با این حال، اگر تم Divi را انتخاب می کنید، خوب است بدانید که برخی از بازرسان فکر می کنند موضوع Divi کمی اساسی است. ممکن است بخواهید یک شاخه را پیدا کنید و یک موضوع مناسب تر پیدا کنید.
 • Glitchy با صفحات طولانی تر: برخی از بازرسان همچنین می گویند که Divi هنگام تلاش برای ایجاد صفحات طولانی تر، ممکن است دچار مشکل شود. اگر فقط به دنبال یک وب سایت اصلی هستید، این نباید خیلی مشکل ساز شود.

Elementor چیست؟

Elementor یک راه حل سازنده وب سایت وردپرس است که در آن می توانید از طریق یک پلتفرم تمام قسمت های طراحی وب سایت خود را کنترل کنید. مانند Divi ،Elementor همچنین یک ویرایشگر بصری انعطاف پذیر و ساده ارائه می دهد که ایجاد یک وب سایت جذاب را آسان می کند، حتی اگر تجربه طراحی نداشته باشید. Elementor همچنین توانایی خود را برای کمک به شما در ساخت وب سایتی که سریع تر بارگیری می شود و می توانید به سرعت آن را ایجاد کنید، بیان می کند.

ویژگی های Elementor

شما از قبل می دانید که Divi چه کاری می تواند انجام دهد. Elementor و Divi شبیه به هم هستند اما تفاوت های قابل توجهی دارند. این بار می خواهیم ویژگی های Elementor را بررسی کنیم.

 • سازنده دارای درگ و دراپ. Elementor همچنین شامل یک سازنده وب درگ و دراپ است، بنابراین شما می توانید وب سایت خود را بدون دانستن نحوه کد گذاری ایجاد کنید. همچنین ویرایش زنده را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از وضعیت آنلاین سایت خود دیدن کنید.
سازنده دارای درگ و دراپ در المنتور
 • استفاده همه عناصر طراحی با هم: با Elementor ، برای طراحی و ایجاد تغییرات و به روزرسانی لازم نیست بین صفحه های مختلف جابجا شوید. تمام محتوای شما ، از جمله هدر ، پاورقی و محتوای وب سایت شما، از یک صفحه قابل ویرایش هستند.
 • ذخیره و استفاده مجدد از عناصر و ابزارک ها: می توانید عناصر طراحی و ابزارک ها را در حساب خود ذخیره کرده و از آن ها در صفحات دیگر استفاده مجدد کنید. این به شما کمک می کند در وقت خود صرفه جویی کرده و صفحات خود را در وب سایت خود ثابت نگه دارید.
 • 300+ قالب: Elementor یک قالب از پیش طراحی شده برای هر نوع نیاز وب سایت و صنعت احتمالی دارد. اگر به مهارت طراحی و کشیدن خود اعتماد ندارید، به سادگی یکی از قالب های از قبل طراحی شده را انتخاب کنید. البته، شما می توانید موضوع را با ویژگی درگ و دراپ تنظیم کنید، اما نیازی به شروع از ابتدا نیست.
 • ویرایشگر موبایل responsive: داشتن وب سایتی که برای موبایل responsive نباشد دیگر گزینه ای نیست. Elementor به شما کمک می کند تا نوع وب سایت خود را از طریق دسک تاپ و دستگاه تلفن همراه شخصی سازی کنید، بنابراین می توانید از تمام بازدید کنندگان وب سایت خود، نه فقط از کسانی که از طریق PC بازدید می کنند، پذیرایی کنید.
 • سازنده پاپ آپ: استفاده از پنجره های بازشو یک روش استراتژیک برای جلب توجه به یک تبلیغ، یک اطلاعیه یا لیست ایمیل شماست. Elementor’s pro plan به شما کمک می کند پنجره های پاپ آپ برای پیکسل، از جمله گزینه های هدفمند پیشرفته، ایجاد کنید.
استفاده از ویجت در المنتور
 • بیش از 90 ابزارک: شما می توانید از بین بیش از 90 ابزارک انتخاب کنید که به شما کمک می کند تا به سرعت عناصر طراحی لازم را برای وارد کردن در وب سایت خود ایجاد کنید. این ابزارک ها به شما کمک می کنند مواردی مانند دکمه ها، فرم ها، عنوان ها و موارد دیگر را به صفحات وب خود اضافه کنید.

جوانب مثبت Elementor

در اینجا یک مرور سریع از جوانب مثبت Elementor خواهیم داشت. اگر این مزایا برای شما مهم است، Elementor مناسب ترین گزینه برای شماست.

 • سرشار از ویژگی: Elementor یکی از بهترین صفحه ساز های وردپرس در بازار است و دارای چندین ویژگی مختلف برای ایجاد یک وب سایت با کیفیت است.
 • حداکثر کنترل طرح: رابط Elementor بسیار بصری است و استفاده از ویژگی های طراحی آن آسان است. لازم نیست خود را در مورد چگونگی استفاده از Elementor آموزش دهید. شما فقط وارد سیستم می شوید و شروع به کار می کنید.
 • استفاده آسان: در بیشتر موارد، استفاده از رابط درگ و دراپ Elementor آسان است. می توانید از بین بلوک ها، الگوها و ابزارک های پیش ساخته مختلف انتخاب کنید.
 • ابزار جستجوی یاب: در صورتی که به راحتی با Elementor چیزی پیدا نکنید، می توانید توجه خود را به پنجره جستجو معطوف کنید، ویژگی یا صفحه مورد نظر را تایپ کنید و Elementor شما را به سمت آن هدایت می کند.
 • همیشه در حال رشد است. تیم Elementor همیشه در تلاش است تا با غالباً بیرون کشیدن ویژگی های جدید، جلو تر از منحنی باقی بماند.
 • سازنده ووکامرس: Elementor یک سازنده ووکامرس خوب دارد. بدون نیاز به نحوه کد گذاری، طراحی وب سایت تجارت الکترونیکی بسیار آسان است. ابزارک هایی که می توانید در صفحه محصول خود استفاده کنید شامل دکمه افزودن به سبد خرید، قیمت محصول و موارد دیگر است.
 • ادغام های Elementor: المنتور ادغام های مختلف بازاریابی را ارائه می دهد که اکثر دارندگان وب سایت از آن ها در سایت های خود استفاده می کنند. ادغام شامل AWeber ،Mailchimp ،Drip ،ActiveCampaign ،ConvertKit ،HubSpot ،Zapier ، GetResponse ،MailerLite و MailPoet است. افزونه های وردپرس شامل WooCommerce ،Yoast ،ACF ،Toolset و PODS است. ادغام اجتماعی شامل Slack ،Discord ،Facebook SDK، YouTube ،Vimeo ،Dailymotion ،SoundCloud و Google Maps است. سایر ادغام ها شامل Adobe Fonts،Google Fonts،Font Awesome 5،Font Awesome Pro،Custom Icon Libraries و reCAPTCHA است. همچنین موارد الحاقی شخص ثالث زیادی وجود دارد و شما می توانید ادغام های شخصی خود را بسازید.

جوانب منفی Elementor

مانند هر سازنده وب سایت، المنتور مزایا و معایبی نیز دارد. در اینجا موارد منفی Elementor وجود دارد که باید هنگام انتخاب بین Divi و Elementor در نظر بگیرید.

 • قالب های کمتر از Divi. فقط 300+ الگو دارد در مقابل 800+ قالب Divi. گرچه تعداد قالب های کمتری وجود دارد، اما آن ها هنوز هم به خوبی طراحی شده اند و به شما در ساخت یک وب سایت زیبا کمک می کنند. بعضی از افراد ممکن است در واقع این را یک مزیت بدانند، زیرا الگو های کمتری برای مرتب سازی وجود دارد و انتخاب الگو به همان اندازه از وقت شما نمی گیرد.
 • رابط کاربر قدیمی: برخی از بازرسان می گویند رابط کاربری Elementor منسوخ شده است، بنابراین یافتن و استفاده از برخی ویژگی ها دشوار تر است. دیدن اینکه آیا Elementor رابط کاربری خود را در آینده و چگونه نوآوری می کند جالب خواهد بود.
 • مشکلات مربوط به حالت ویرایش. گاهی اوقات وب سایت در حالت ویرایش متفاوت به نظر می رسد. این می تواند برای برخی از کاربران نا امید کننده باشد.
 • مسئله تنظیم حاشیه و بالشتک. به گفته برخی از بازرسان، هنگام استفاده از سازنده درگ و دراپ، نمی توانید حاشیه و padding را تنظیم کنید.
 • پشتیبانی مشتری: تماس سریع با یکی از اعضای تیم پشتیبانی مشتری و دستیابی سریع به راه حل های سفارشی برای مشکلات ممکن است دشوار باشد.
 • وجود نداشتن برچسب سفید. Elementor با گزینه برچسب سفید ارائه نمی شود.
 • مشکلات افزونه های شخص ثالث: در حالی که Elementor به بسیاری از افزونه های شخص ثالث اجازه می دهد، این افزودنی ها اغلب مشکلاتی را ایجاد می کنند.

مقایسه Divi و Elementor

صرف نظر از اینکه سازنده وب سایتی را انتخاب کنید، Divi یا Elementor برای درست کردن وب سایت وردپرس خود به یک شرکت میزبان وب نیاز دارید. و ممتاز سرور پیشنهاد ما به شماست. ممتاز سرور برنامه های میزبانی وردپرس مدیریت شده ایمن و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که با مبالغ کمی شروع می شود. مزایای آن شامل سرعت عالی، امنیت پیشرفته، دامنه رایگان و موارد دیگر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا