CMS

Drupal چیست و مزایا و معایب آن کدامند؟

Drupal یک سیستم مدیریت محتوای رایگان (CMS) و اپن سورس با یک جامعه بزرگ و فعال است که توسط میلیون ها نفر از مردم و سازمان ها در سراسر جهان برای ساخت و نگهداری وب سایت های خود مورد استفاده قرار می گیرد.

شما احتمالاً هر روزه بدون اطلاع از دروپال استفاده می کنید، زیرا بسیاری از مشاغل عالی و سازمان های دولتی از Drupal استفاده می کنند، مانند دانشگاه شیکاگو، سیسکو، توییتر و بسیاری دیگر.

Drupal نرم افزاری اپن سورس است که تحت مجوز GNU Public License منتشر شده است.

این بدان معنی است که دارای عملکرد بالا، هزینه مقرون به صرفه، انعطاف پذیری، امنیت و سادگی است که می توان با استفاده از آن هر نوع سایتی را از ساده تا تخصصی راه اندازی کرد.

به عنوان مثال Drupal برای دانلود رایگان است و هرکسی می تواند سیستم مدیریت محتوای خود را به آن تغییر داده و گسترش دهد.

این امر باعث می شود تا از “lock in” فروشنده جلوگیری كنید و به كاربران در سراسر جهان این امکان را می دهد تا كد زیر بنایی Drupal را برای رعایت مسائل امنیتی و نظارتی بررسی كنند و در صورت بروز مشکل آن ها را سریع رفع كنند.

ویژگی ها و تنظیمات

Drupal

Drupal به عنوان یک CMS می درخشد.

این رابط کاربری شرایطی را فراهم می کند که به شما امکان می دهد محتوای خود را به راحتی ایجاد و منتشر کنید.

این پلتفرم دارای انواع نامحدود محتوا از جمله متن و محتوای رسانه ای با فرم های بسیار قابل تنظیم است و فیلتر و ارائه این مطالب با ابزارهای قدرتمند و در عین حال ساده برای استفاده است.

همچنین ابزار های بصری ایجاد محتوا و ابزارهای ویرایش داخلی قدرتمند نیز وجود دارند.

Drupal با سیستم طبقه بندی نقش کاربر و مجوزهای پیچیده، دسترسی به محتوا و ویژگی ها را کنترل می کند.

تمام عملکرد های کاربری و کاربر پسند در دروپال از ویژگی های اساسی مانند امکان ورود به سیستم یا ایجاد محتوا تا گالری عکس های پویا و سیستم های رای گیری پیچیده، از ماژول ها حاصل می شود.

آنچه شما از Drupal.org دانلود می کنید همان چیزی است که به آن “Drupal core” گفته می شود و در آن ترکیبی از متداول ترین روش ها برای ساختن یک سایت وجود دارد، اما انواع زیادی از ماژول های مشارکتی وجود دارد که هزاران نفر از برنامه نویسان آن را به صورت رایگان در Drupal.org تهیه می کنند.

Drupal همچنین یک بستر قدرتمند توسعه وب سایت است.

Drupal از الگوهای برنامه نویسی شی گرا مدرن، بهترین شیوه های PHP، استانداردهای HTML5 و YAML پیروی می کند.

این فناوری همچنین فناوری های دیگری از جمله CKEditor ،Symfony2 ،Twig ،jQuery ،Backbone.js و Guzzle را در خود جای داده است.

گسترش کارایی و به دست آوردن کنترل کامل بر روی طرح از طریق مجموعه ای قوی از مواد افزودنی به شکل ماژول ها و مضامین انجام می شود.

Drupal ابزار های انعطاف پذیر زیادی را برای کارهای مختلف بسته به تخصص شما، از کاربران نهایی گرفته تا توسعه دهندگان فراهم می کند.

سایت ساز

Drupal

سایت سازی نقش دروپالی است که هر کسی که می خواهد یک سایت بسازد باید بداند، زیرا این صلاحیت اصلی Drupal برای ایجاد سایت است.

ساخت سایت شامل به روزرسانی و راه اندازی Drupal و پیکربندی گزینه ها برای ساختن یک سایت کاربردی است.

یک مضمونی که به عنوان یک توسعه دهنده جلویی نیز شناخته می شود، ارتباط بین طراح و توسعه دهنده در یک پروژه است.

آن ها مسئول معماری و اجرای قسمت های کاربر پسند یک وب سایت هستند که این شامل کار با HTML ،CSS ،JavaScript و فناوری های مرتبط است.

همچنین برخی از تم های Drupal از PHP استفاده می کنند و در Drupal 8 از Twig استفاده می کنند.

توسعه دهندگان همچنین به عنوان مهندسین یا برنامه نویسان شناخته می شوند، از دانش خود در زمینه های PHP ،MySQL ،HTML ،JavaScript و CSS برای گسترش، تغییر و افزایش Drupal با ایجاد ماژول ها و ادغام سرویس های خارجی استفاده می کنند.

نتیجه

علاوه بر اینکه ابزاری عالی برای ساخت وب سایت ها است، یکی از اصلی ترین نقاط قوت Drupal اپن سورس بودن آن است که این نرم افزار را توسعه می دهد، اسناد را می نویسد، پشتیبانی را ارائه می دهد و رویداد هایی را در سرتاسر جهان اجرا می کند.

برای دسترسی به قدرت واقعی، Drupal بهترین ابزار شما برای برقراری ارتباط و تسریع در یادگیری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا