Programmingآموزش

HTML و CSS چیست ؟

HTML (Hypertext Markup Language) و CSS (Waterfall Methods) دو فناوری اصلی برای ایجاد صفحات وب هستند. HTML ساختار صفحه، CSS (بصری و شنوایی) طراحی را همراه با گرافیک و اسکریپت ها برای انواع دستگاه ها فراهم می کند. HTML و CSS اساس ساختن صفحات وب و برنامه های وب هستند.

HTML چیست؟

HTML زبانی برای توصیف ساختار صفحات وب است. HTML به نویسندگان این معنی را می دهد:

  • انتشار اسناد آنلاین با عناوین، متن، جداول، لیست ها، عکس ها و غیره.
  • با کلیک بر روی یک دکمه، اطلاعات آنلاین را از طریق لینک های hypertext، بازیابی کنید.
  • فرم های طراحی برای انجام معاملات با خدمات از راه دور، جستجوی اطلاعات، ایجاد رزرو، سفارش محصولات و غیره.
  • صفحات گسترده، کلیپ های ویدیویی، کلیپ های صوتی و سایر برنامه ها را مستقیماً در اسناد خود وارد کنید.
  • با HTML، نویسندگان ساختار صفحات را با استفاده از نشانه گذاری توصیف می کنند. عناصری که یک زبان را توصیف می کنند مانند “پاراگراف” ، “لیست” ، “جدول” و غیره.

XHTML چیست؟

XHTML نوعی از HTML است که از نحوه XML (Extensionible Markup Language)، استفاده می کند. XHTML دارای تمام عناصر یکسان (برای پاراگراف ها و غیره) به عنوان نوع HTML است، اما کمی متفاوت است. از آنجا که XHTML یک برنامه XML است، می توانید از سایر ابزارهای XML با آن استفاده کنید (مانند XSLT ، زبانی برای تبدیل محتوای XML).

CSS چیست؟

CSS زبانی برای توصیف ارائه صفحات وب، از جمله رنگ ها، چیدمان و قلم ها است. این امکان را به شما می دهد تا ارائه را با انواع مختلف دستگاه ها ، مانند صفحه های بزرگ ، صفحه های کوچک یا چاپگر تطبیق دهید. CSS مستقل از HTML است و می تواند با هر زبان نشانه گذاری مبتنی بر XML استفاده شود. جداسازی HTML از CSS حفظ سایتها، به اشتراک گذاری برگه های سبک در صفحه ها و متناسب سازی صفحات به محیط های مختلف را آسان تر می کند.

منبع : what is html and css

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا