گواهی SSL

SSL

ارائه انواع گواهینامه های SSL

گواهی SSL مخفف عبارت “Secure Socket Layer” بوده و در حقیقت یک پروتکل امنیتی است که وظیفه اش ایجاد یک ارتباط ایمن، میان کاربر و سرور می باشد. این گواهینامه توسط مراجع امنیتی صادر شده و در ازای دریافت هزینه، در اختیار وب سایت ها قرار داده می شود.

با دریافت گواهی SSL برای وب سایت خود، تمامی ارتباطات میان سرور و کاربر به صورت خودکار رمزنگاری شده و کل فرایند ارتباط ایمن می گردد. امروزه به سبب بالا بردن فاکتورهای امنیتی و کاهش میزان جرایم سایبری، اهمیت زیادی به گواهی SSL داده می شود و سایت هایی که از این سرویس استفاده می کنند، از جایگاه های بهتری در رتبه بندی گوگل برخوردار می شوند.

گواهینامه های SSL دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها برای هدف خاصی ارائه می شوند. تفاوت این گواهینامه ها تنها در نوع بررسی و تایید هویت مالک سایت می باشد و از نظر نوع رمزنگاری و پروتکل امنیتی، تفاوتی با یکدیگر ندارند. این گواهی ها شامل:

گواهی Domain Validated یا DV SSL: این گواهی بیشتر جنبه عمومی دارد و معمولا برای وب سایت های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع گواهینامه، تنها هویت وب سایت مورد بررسی قرار گرفته و مالکیت آن مد نظر قرار نخواهد گرفت.

گواهی Organization Validated یا OV SSL: این گواهی معمولا برای شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی صادر می شود و علاوه بر بررسی هویت سایت، به بررسی هویت مالک سایت نیز در آن پرداخته می شود. لذا از درجه اعتبار بالاتری برخوردار است.

گواهی Extended Validation یا EV SSL: بالاترین اعتبار را در میان سایر گواهی های SSL دارد و برای دریافت آن لازم است که تمامی اطلاعات مالک سایت و شرکت حقوقی آن به طور کامل احراز هویت گردد. گرفتن این گواهی معمولا زمان بیشتری را نسبت به گواهی های قبلی می برد.

ssl types

با ما تماس بگیرید!

اگر در زمینه خرید پلن مناسب برای کسب و کار خود نیازمند راهنمایی بیشتری هستید، با پشتیبانان ما تماس گرفته و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.
تیم پشتیبانی ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا