Seoاخبار

گوگل در بسیاری از مواقع توضیحات متا را نادیده می گیرد.

بر اساس بررسی نتایج جستجو برای 30،000 کلمه کلیدی گوگل در بسیاری از مواقع توضیحات متا را در صفحه اول نتایج جستجو نادیده می گیرد. سایت Portent نتایج جستجوی موبایل و دسکتاپ را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است تا گوگل توضیحات متا را با نرخ 71٪ در تلفن همراه و 68٪ در دسک تاپ بازنویسی کند. بر اساس داده ها، منطقی است که گوگل، حدود 30٪ از مواقع از توضیحات متا یک صفحه استفاده کند.

نرخ بازنویسی توضیح متا براساس موقعیت جستجو

داده های این مطالعه بطور عمده در صفحه اول نتایج جستجو متمرکز است.

وب سایت Portent خاطر نشان می کند که در میزان بازنویسی های توصیحات متا از موقعیت های 4 تا 6 به میزان قابل توجهی وجود دارد که این ممکن است به دلیل تلاش گوگل برای افزایش ارتباط این نتایج باشد.

“من حدس می زنم از آنجا که موقعیت های 1-3 بیشترین میزان کلیک را دارند، ممکن است گوگل در تلاش باشد تا 4-6 را افزایش دهد تا قبل از خروج کاربران از صفحه یا جستجوی مورد دیگر، کلیک های بیشتری داشته باشد. “

بنابراین توضیحات متا بسته به محل قرارگیری صفحات، به دفعات بیشتر بازنویسی می شوند.

نرخ بازنویسی توضیحات متا براساس حجم جستجو

Trends ها هنگام بررسی رابطه بین میزان بازنویسی و حجم جستجو مشاهده شدند. قابل ذکر است، هرچه میزان جستجو بیشتر باشد، احتمال بازنویسی توضیحات متا گوگل کمتر است.

وب سایت Portent حدس می زند، این موضوع به این دلیل است که سئو کارها نوشتن توضیح متا را برای کلمات کلیدی با بیشترین جستجو در هر ماه اولویت می دهند.

“پس چرا ما این رابطه را می بینیم؟ من فکر می کنم به این دلیل است که سئوکاران بیشتر از همیشه به نوشتن توضیحات متا برای اصطلاحات تمرکز می کنند …

شما احتمالاً روی 10 جستجو در ماه بیش از حد تمرکز نکرده اید و احتمالاً تغییرات آن ها بسیار زیاد است و حتی با هر توصیف هدف گذاری نمی شوند. “

طول نمایش توضیحات متا برای دسکتاپ

عامل دیگری که می تواند در هنگام توصیف متا متفاوت باشد، تعداد کاراکترهایی است که گوگل برای نمایش انتخاب می کند. در دسکتاپ مشخص شد که کاراکترهای نمایش داده شده در 156 به اوج می رسند و پس از 165 به شدت افت می کنند.

اگر یک تاریخ در قطعه نمایش داده شود، این عدد می تواند به حدود 142 حرف کاهش یابد. وقتی Google توضیحات متا را بازنویسی می کند، احتمالاً بین 160 تا 167 حرف نمایش داده می شود. با داشتن تاریخ، این محدوده بین 147 تا 149 حرف است. واضح است که گوگل در هنگام نوشتن توضیحات متا بیش از آنچه به دارندگان سایت می دهد، به خود فرصت کار می دهد.

طول نمایش توضیحات متا برای موبایل

در تلفن همراه، حرف های قابل نمایش برای قطعه های بدون تاریخ انتشار در 118 به اوج می رسند و پس از 121 کاهش می یابند.

طول توضیح متا در تلفن همراه برای قطعه هایی با تاریخ انتشار در حدود 95 تا 105 حرف است.

وقتی Google توضیحات متا را در تلفن همراه بازنویسی می کند، حدود 114 تا 121 حرف نمایش داده می شود. با داشتن تاریخ، محدوده بین 99 تا 105 حرف است.

نتیجه

آنچه Portent توصیه می کند:

توضیح متا را برای صفحات معمولی بین 150 تا 160 حرف نگه دارید.
توضیح متا را برای پست های وبلاگ بین 138 تا 148 حرف (و سایر صفحات با تاریخ انتشار) نگه دارید.
مهمترین اطلاعات را در 100 حرف اول قرار دهید.
صرف نظر از اینکه Google فقط در 30٪ از توصیفات متای مالکان سایت استفاده می کند، مهم است که از نوشتن آن ها صرف نظر نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا