cPanelDirectAdminآموزش

نحوه ریدایرکت http به https در سی پنل و دایرکت ادمین

اگر دارای گواهینامه (SSL) در وب سایت خود باشید، می توانید به طور خودکار بازدید کنندگان را به پروتکل امن انتقال ابرمتن یا HTTPS سایت خود جهت اتصال ایمن ریدایرکت کنید. یک ابزار ساده در cPanel وجود دارد که به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید. گاهی لازم است ریدایرکت http به https را در هاست دایرکت ادمین خود فراهم کنید تا کاربرانی که به آدرس سایت که همراه با HTTP است وقتی وارد می‌شوند به صورت خودکار به آدرس سایت با HTTPS هدایت شوند. یا اینکه در حالت برعکس کاربران را از https به http در هاست دایرکت ادمین ریدایرکت کنید.

بسیاری از افراد به دنبال نحوه ریدایرکت http به https در سی پنل و دایرکت ادمین خود هستند. ما در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم و شما می توانید با استفاده از این مقاله مشکل یا سوال خود را برطرف کنید. با ما همراه باشید و دستورات را گام به گام انجام دهید.

اجرای SSL برای میزبان اصلی / میزبان راه اندازی

زمان مورد نیاز: 8 دقیقه.

 1. مرحله 1

  وارد cPanel خود شوید

 2. مرحله 2

  در بخش Domains، روی نماد Domains کلیک کنید. نحوه ریدایرکت http به https

 3. مرحله 3

  با این کار صفحه ای باز می شود که می توانید تغییر مسیر HTTPS را روشن یا خاموش کنید. توصیه می کنیم آن را فعال کنید. اگر گزینه ای برای فعال کردن HTTPS وجود نداشته باشد، به این دلیل است که دامنه SSL نصب نشده است. ابتدا مطمئن شوید که SSL نصب شده است و گزینه خود را نشان می دهد. نحوه ریدایرکت http به https در سی پنل

دامنه شما اکنون باید از HTTPS استفاده کند.

ریدایرکت از http به https در دایرکت ادمین

لینوکس از فایلهای .htaccess برای هدایت تغییر مسیر استفاده می کند. در دایرکت ادمین، امکان تغییر مسیر از http به https از طریق فایل htaccess. امکان پذیر است. البته این روش برای سی پنل و دیگر سیستم های مدیریت هاست نیز قابل اجراست.

برای ریدایرکت در دایرکت ادمین ممکن است شما نیاز به ایجاد یک فایل .htaccess داشته باشید و می توانید از File Manager کنترل پنل خود استفاده کنید.

استفاده از کد زیر در پرونده .htaccess شما به طور خودکار بازدید کنندگان را به نسخه HTTPS سایت شما هدایت می کند:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

اگر پرونده .htaccess را دارید:

 • RewriteEngine On را کپی نکنید.
 • اطمینان حاصل کنید که خطوط شروع RewriteCond و RewriteRule بلافاصله RewriteEngine On موجود را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا