آموزش

شیرپوینت چیست؟ معرفی کاربردها و نحوه استفاده از آن‎

سازمان ها از شیرپوینت برای ایجاد وب سایت استفاده می کنند. شما می توانید از آن به عنوان مکانی مطمئن برای ذخیره، سازماندهی، به اشتراک گذاری و دسترسی به اطلاعات از هر وسیله ای استفاده کنید. تمام آنچه که شما نیاز دارید یک مرورگر وب مانند Microsoft Edge ،Internet Explorer ،Chrome یا Firefox است.

می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ ابتدا شیرپوینت را دانلود کنید.

مزایای استفاده از شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت افزایش بهره وری و دید اطلاعات را در مشاغل بزرگ و کوچک امکان پذیر می کند.

شیرپوینت

ویژگی های شیرپوینت حول محور همکاری متقابل درون شبکه ای متمرکز شده است که در آن به اشتراک گذاری ایمن، مدیریت محتوا و ویژگی های همکاری گردش کار امکان پذیر است.

برای داشتن یک پلتفرم همکاری مبتنی بر وب سایت، شیرپوینت یک روش نگه داری آسان برای کاربران تجاری است. همچنین بسیار بی نظیر و انعطاف پذیر است، اما روش های مختلفی وجود دارد که مشاغل از این بستر برای تحقق افزایش بهره وری و بازده سرمایه گذاری استفاده می کنند.

مطالعه بیشتر…

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ” روش های آنالیز امنیتی STRIDE ” به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

شیرپوینت برای چه مواردی استفاده می شود؟

شیرپوینت

SharePoint در 17 سال گذشته در افزایش کارآیی در 500 شرکت به عنوان یک بستر “Intranet” که از تمام بخش های تجاری عبور می کند، تاثیر گذار بوده است.

بسیاری از ویژگی های این پلتفرم باعث می شود تا افراد با هم کار کنند و در پروژه های موقت فرآیند های تجاری استاندارد برای به اشتراک گذاری اطلاعات، انتشار اسناد و ضبط داده ها ایجاد کنند.

امکاناتی مانند کنترل های امنیتی، نسخه سازی و ادغام با Exchange (برنامه های کاربردی ایمیل Outlook) به کاربران مشاغل این امکان را می دهد که در زمان کمتری کار بیشتری انجام دهند و صداقت کارهایی را که انجام می دهند حفظ کنند.

شیرپوینت شامل توانایی هایی نیز می باشد:

  • قابل مشاهده بودن اسناد قبل از تایید.
  • ” Check out ” برای جلوگیری از ویرایش اسناد توسط سایر نویسندگان.
  • هنگام آپلود اسناد یا تغییرات ایجاد شده، اعلان ها را دریافت می کنید.
  • با استفاده از if / then، گردش کار را برای خودکار سازی اقداماتی مانند انتقال یا ارسال اسناد به ایمیل و ضبط اطلاعات انجام دهید.

همه این ویژگی ها باعث افزایش بهره وری کاربران تجاری می شود، اما کاری که SharePoint در مقایسه با سیستم های همکاری با اسناد بهتر انجام می دهد، نمایش اطلاعات در مورد ذخیره اطلاعات یا اسناد و چرایی آن است.

در SharePoint دسترسی به اطلاعات مربوط به داده ها (مانند زمان تغییر یافته، ایجاد شده توسط …، بسیار آسان است، شما می توانید با “برچسب ها” اسناد و اطلاعات خود را سفارشی کنید) تا افراد بدانند هدف از ایجاد یک سند چه چیزی بوده و به همراه آن دسترسی آسان تر نیز فراهم شود.

معرفی کاربرد های SharePoint

شیرپوینت
  • شیرپوینت آنلاین: یک سرویس ابری مبتنی بر مایکروسافت، برای مشاغل با ابعاد مختلف است که به جای نصب و راه اندازی سرور شیرپوینت در محل، هر کسب و کاری می تواند در یک برنامه Office 365 یا سرویس آنلاین شیرپوینت مستقل مشترک شود. کارمندان شما می توانند برای به اشتراک گذاشتن اسناد و اطلاعات با همکاران، شرکا و مشتریان، سایت هایی ایجاد کنند. برای شروع ذخیره سازی فایل های خود در سایت تیم خود، به تنظیمات ذخیره و اشتراک گذاری فایل Setup Office 365 مراجعه کنید. توصیه می کنیم Office 365 را امتحان کنید.
  • سرور SharePoint: سازمان ها می توانند با استفاده از آخرین ویژگی ها، سرور SharePoint را در محل یا با اشتراک Office 365 Enterprise مستقر و مدیریت کنند و این ویژگی ها و قابلیت های اضافی مانند صفحات سایت های مدرن، قطعات وب مدرن و تألیف، لیست ها و کتابخانه های مدرن، جستجوی مدرن، ادغام با PowerApps ،Power BI و MS Flow و صفحه اصلی SharePoint را ارائه می دهد.
  • شیرپوینت 2013: این برنامه برای اولین بار در سال 2013 منتشر شد و هدف از ایجاد آن دسترسی راه حل های قدرتمند برای بالا بردن سطح کسب و کار بود.
  • همگام سازی OneDrive for Business: برای همگام سازی اسناد از OneDrive for Business با رایانه خود برای استفاده آفلاین اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا