آموزش

معرفی Xampp

در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان به معرفی وب سرور xampp بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا موارد قابل ذکر در مورد این وب سرور محلی قدرتمند را به شما عزیزان آموزش دهیم.

آشنایی با سرور محلی Xampp

Xampp مخفف است، که در آن X می تواند هر یک از حروف W ، L یا M. باشد. در واقع Xamp مخفف اختصاری برای:

(Lamp (Linux, Apache, MySQL, PHP, Perl

(Mamp (Mac, Apache … etc

(Wamp (Windows … etc

هنگامی که روی سیستم تان Xampp نصب می کنید، می توانید یک سرور را از روی آن اجرا کنید. پرونده های ذخیره شده در پوشه htdocs در شبکه محلی به اشتراک گذاشته می شود.

شما با نصب زمپ سرور بر روی سیستم تان می توانید یک وب سرور محلی داشته باشید و به راحتی با استفاده از آن در بستر سیستم تان، یک سرور محلی داشته باشید و سایت هایتان را با استفاده از آن اجرا کنید.

در ایم موضوع احتمالاً سیستم عامل های بسیاری مانند Windows ، OS X ، Unix و Linux وجود خواهد داشت. اما در این جا مقدماتی برای القاء Xampp در این سیستم های عملیاتی آورده شده است. بیایید زمپ سرور را با یک صفحه کد HTML در آن امتحان کنیم.

یک پوشه را در htdocs ایجاد کنید. نام پوشه من helloworld یا نامی مشابه است.

در پوشه یک فایل متنی ایجاد کرده و آن را نامگذاری کنید: index.htm

کد های اچ تی ام ال خود را کپی کنید و کد را در index.htm قرار دهید.

معرفی xampp

این شبیه ساز سرور لوکالی کار بسیاری از برنامه نویسان و طراحان وب را راحت کرده است، دیگر لازم نیست بخاطر تست یک صفحه php ساده، حتما آن را در سرور واقعی قرار دهند و بخواهند آن را آزمایش کنند.

شما به راحتی می توانید سایتی را که با جوملا و یا وورد پرس خود طراحی کرده اید، داخل زمپ قرار دهید و با استفاده از آن تمامی تغییرات و سفارشی سازی های لازم را انجام دهید، پس از اتمام کار و اتمام عیب یابی های لازم، می توانید سایت خود را روی سرور اصلی قرار دهید و از آن بهره برداری لازم را انجام دهید.

نحوه استفاده از XAMPP

معرفی xampp

کسانی که درس کامپیوتر را می خوانند در طول ترم اول در برنامه طراح و برنامه ارتباطات چندرسانه ای، با صفحات وب کم و بیش استاتیک کار خواهید کرد. بنابراین در ابتدا، تمام آنچه شما باید بدانید این است که چگونه Xampp راه اندازی و متوقف می شود و در کجا می توانید پرونده های خود را ذخیره کنید.

نصب این نرم افزر بسیار ساده است و لازم نیست که تنظیمات خاصی برای Apache انجام دهید. بلکه خود زمپ تمامی این تنظیمات را به صورت پیش فرض دارد و شما می توانید تنها ب نصب آن بپردازید، از آن استفاده کنید مگر آنکه نیاز به سفارشی سازی خاصی داشته باشید.

امیدوارم با خواندن مقاله معرفی xampp علاوه بر آشنایی کامل با زمپ، تمامی ابهامات شما در مورد این وب سرور قدرتمند و همچنین سوالاتتان در این باره پاسخ داده شده باشد. در صورت وجود هرگونه ابهام و سوال می توانید از چت آنلاین ممتاز سرور کمک بگیرید، متخصصین ما در ممتاز سرور آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات شما عزیزان هستند

همچنین شما عزیزان پس از خواندن مقاله معرفی Xampp می توانید به سوالات متداول زیر توجه کنید شاید بسیاری از آن ها برای شما عزیزان نیز مورد توجه باشد.

پرونده ها را برای اجرا در وب سرور زمپ باید در کجا خیره کنیم؟

Xampp وب پوشه ها را در پوشه ای به نام htdocs ذخیره می کند و شما می توانید به راحتی تمامی اطلاعات و فایل های خود را در آن قسمت قرار دهید. در اینجا می توانید پوشه های جدیدی برای صفحات وب خود ایجاد کنید. به طور کلی ایده خوبی است که یک پوشه برای هر پروژه داشته باشید، این به نظم کار شما کمک شایانی خواهد کرد.

از زمپ سرور چه استفاده هایی می توان کرد؟

شما می توانید از زمپ سرور به عنوان یک سرور محلی استفاده کنید و تمامی وب سایت های خود را با استفاده از آن ایجاد کنید. همچنین برای تست کد های خود می توانید از این سرور محلی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا