Hosting

چگونه می توان فهمید که هاست وب سایت چه کسی است؟

آیا تا به حال شده است که بخواهید بدانید هاست یک وب سایت کدام شرکت است؟

همچنین ممکن است بخواهید بدانید چه کسی وب سایت رقیب شما را میزبانی می کند. در این مقاله، قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توان فهمید چه کسی میزبان یک وب سایت خاص است (با استفاده از دو روش).

چرا می خواهید که هاستینگ وب سایت را پیدا کنید؟

همه وب سایت های موجود در اینترنت به میزبانی وب نیاز دارند. این جایی است که تمام پرونده های یک وب سایت ذخیره می شود.

میزبانی وب با نام دامنه متفاوت است. نام دامنه آدرس یک وب سایت است ، به عنوان مثال Momtazserver.com.

دانستن اینکه چه کسی یک وب سایت را میزبانی می کند کار چندان دشواری نیست زیرا این اطلاعات در دسترس عموم است.

چندین سناریو وجود دارد که ممکن است لازم باشد از خدمات میزبانی وب در پشت یک وب سایت مطلع شوید.

♦ یک توسعه دهنده وردپرس وب سایتی را برای شما ایجاد کرده است. آن ها فراموش کردند که به شما بگویند میزبان وب کیست یا شما جزئیات آن را فراموش کرده اید.
♦ مدتها پیش وب سایت وردپرس خود را راه اندازی کرده اید. به خاطر نمی آورید چه کسی میزبان آن است.
♦ وب سایتی مشاهده کرده اید که سریع است و عملکرد خوبی دارد. شما می خواهید بدانید هاست آن کیست تا بتوانید از خدمات آن ها نیز استفاده کنید.
♦ وب سایت دیگری محتوای شما را سرقت می کند و شما می خواهید یک اخطار حذف DMCA برای هاست وی ارسال کنید.

روش های مختلفی برای کشف اینکه چه کسی میزبان یک وب سایت است وجود دارد. ما به شما دو روش ساده را نشان خواهیم داد تا به سرعت بفهمید کدام شرکت میزبان توسط یک وب سایت استفاده می شود.

روش 1. استفاده از ابزار WPBeginner Theme Detector

ابزار WordPress Theme Detector یک روش عالی برای تشخیص این است که سایت از چه قالب وردپرسی استفاده می کند. همچنین به شما می گوید که چه کسی هاست یک وب سایت است.

برای استفاده از آن، به سادگی به صفحه WordPress Theme Detector بروید و URL (نام دامنه) سایت را تایپ کنید:

برای ادامه کار بر روی دکمه ANALYZE WEBSITE کلیک کنید.

فقط در عرض چند ثانیه جزئیات وب سایت را مشاهده خواهید کرد. این شامل نام ارائه دهنده میزبان نیز است:

جزئیات وب سایت وردپرس

در اینجا ممکن است اسامی ای را مشاهده کنید:

  • لایه متحد: EIG (گروه بین المللی استقامت) میزبان این سایت است. EIG شرکتی است که پشت Bluehost و HostGator قرار دارد. آن ها همچنین صاحب چندین برند میزبان وب کوچکتر هستند.
  • Media Temple : Media Temple یک شرکت میزبانی وب متعلق به GoDaddy است.

در بعضی موارد، ممکن است آشکارسازی قالب قادر به گفتن نام هاست به شما نباشد. به عنوان مثال، وقتی وب سایت از سرویس CDN یا فایروال وب سایت استفاده می کند.

این سرویس ها کلیه ترافیک وب سایت را از طریق سرورهای خود هدایت می کنند، به این معنی که تمام ابزارهای آشکارسازی هاستینگ آن ها را به عنوان ارائه دهنده میزبانی نشان می دهند.

یکی از سرویس های محبوب CDN Cloudflare است. آن ها یک سرویس CDN رایگان ارائه می دهند که توسط بسیاری از وب سایت ها استفاده می شود.

همچنین ممکن است Sucuri را مشاهده کنید که یک سرویس امنیت و فایروال وب سایت با سرورهای CDN مخصوص به خود است.

به عنوان مثال، اگر با استفاده از ابزار قالب یاب wpbeginner.com را جستجو کنید، Sucuri را به عنوان ارائه دهنده میزبانی نشان می دهد.

جزئیات وب سایت wpbeginner

اگر ردیاب قالب به شما پاسخ روشنی نمی دهد، روش دوم در این راهنما می تواند کمک کند. این به شما نشان می دهد که چگونه شرکت هاست واقعی در پشت یک وب سایت، را جستجو کنید.

روش دوم. استفاده از ابزار WHOIS برای پیدا کردن هاست وب سایت

راه دیگر برای اطلاع از میزبان وب سایت، بررسی اطلاعات WHOIS آن ها است. WHOIS مانند فهرست عمومی است. به شما امکان می دهد مسئول اصلی یک وب سایت را جستجو کنید.

اطلاعات Whois چیست؟

بیشتر نام دامنه ها در اینترنت توسط یک سازمان جهانی به نام ICANN مدیریت می شوند. آن ها یک فهرست عمومی از تمام داده های وب سایت را نگهداری می کنند که شامل اطلاعات مربوط به مکان میزبانی یک وب سایت نیز می باشد.

این اطلاعات در دسترس عموم است و ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای جستجوی اطلاعات whois در هر وب سایت در اینترنت استفاده کنید.

ابتدا باید به WHOis.net بروید. سپس، به سادگی آدرس URL وب سایت را تایپ کنید تا جستجو شود. با شروع نام دامنه، لیستی از اطلاعات را مشاهده خواهید کرد:

سایت whois.net

فقط باید به دنبال ورودی ‘Name Server’ بگردید. این به شما اطلاع می دهد که چه کسی سایت را میزبانی می کند:

اطلاعات name server

در این جا میزبان Dreamhost است. برای اطلاع از اینکه Name Server به میزبان وب سایت مربوط می شود، کافی است Name Server را در گوکل جستجو کنید.

باز هم ممکن است همیشه نتوانید از اطلاعات هاست مطلع شوید. Name Server ها ممکن است به جای CDN تنظیم شوند، مانند Cloudflare.

راه دیگر برای پیدا کردن هاست وب سایت

این روش ها کمی بیشتر وقت گیر هستند. با این حال، اگر قادر به یافتن میزبان با استفاده از روش های سریع فوق نیستید، ارزش دارد تا این روش را نیز امتحان کنید.

برای وب سایت خود می توانید سوابق صورتحساب خود را بررسی کنید. به احتمال زیاد برای میزبانی صورتحساب دریافت کرده اید.

همچنین می توانید با هرکسی که وب سایت شما را راه اندازی کرده تماس بگیرید. اگر نمی توانید با آن ها تماس بگیرید، اطلاعاتی را که در گذشته برای شما ارسال کرده اند بررسی کنید.

یافتن اینکه چه کسی وب سایت شخص دیگری را میزبانی می کند دشوارتر است.

ابتدا می توانید در وب سایت اطلاعات مربوط به میزبان وب را جستجو کنید. که ممکن است در صفحه About یا در پاورقی باشد. به عنوان مثال، پاورقی WPBeginner نشان می دهد که سایت توسط SiteGround میزبانی می شود:

نشان دادن نام میزبانی سایت

اگر هنوز نمی توانید هیچ اطلاعاتی پیدا کنید، می توانید با مالک یا ویرایشگر وب سایت تماس بگیرید.

به طور معمول در اکثر وب سایت ها یک فرم تماس پیدا خواهید کرد که می توانید برای دسترسی به آن ها از آن استفاده کنید. توضیح دهید که وب سایت شان را دوست دارید و می خواهید بدانید که چه کسی میزبان وب سایت آن ها است.

منبع: wpBeginner

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا