Server

5 مزیت فضای نگهداری سرور که شما باید از آن آگاه باشید

فضای نگهداری سرور یا Colocation، اجاره فضا در مراکز داده متعلق به اشخاص ثالث، برای قرار دادن سرورهای فیزیکی و سایر زیرساخت های فناوری اطلاعات است. فضای نگهداری سرور Colocation در تقابل با سرویس های رایانش ابری است، که در آن شرکت های میزبان از سرورهای خود برای تهیه منابع محاسباتی به مشتریان استفاده می کنند. شرکت ها تمایلی به حفظ زیرساخت های فناوری اطلاعات خود ندارند و غالباً تصمیم می گیرند سرورهای خود را در یک مرکز جابجایی داده متعلق به شخص ثالث جمع کنند. در مورد برخی از مزایای ارائه شده توسط فضای نگهداری سرور colocation مواردی را بیان می کنیم:

فضای نگهداری سرور
فضای نگهداری سرور

1) فضای نگهداری سرور موجب صرفه جویی در هزینه می شود

مراکز نگهداری فضایی بزرگی است که در ابعاد هزاران فوت مربع قرار دارد. با انتخاب فضای نگهداری سرور، شرکت ها از سود اقتصادی بهره می برند، زیرا همه هزینه ها را با سایر مستاجرین به اشتراک می پردازند.

شرکت هایی که زیرساخت های فناوری اطلاعات را در محل نصب می کنند، باید مقدار قابل توجهی از بودجه خود را صرف نگهداری سخت افزار کنند. آنها هزینه هایی مانند اجاره کف، هزینه صدور مجوز و استخدام کارمندان IT را متحمل می شوند. هنگامی که آنها سخت افزار دیگر شرکت ها را استفاده می کنند، نیاز به چنین هزینه هایی را برطرف می شود. مشاغلی که به دنبال گسترش ظرفیت خود هستند می توانند با صرف هزینه زیرساخت فیزیکی را ایجاد کرده و مزایای خود را افزایش دهند.

در مقاله ممتاز سرور با عنوان مرکز داده می توانید اطلاعاتی در این رابطه کسب نمایید.

2) امکان خرابی را کاهش می دهد

استفاده از فضای نگهداری سرور، خرابی سرور را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. هنگامی که شرکت ها سرورها را در محل خود نگهداری می کنند، با خطر خرابی برنامه ریزی نشده روبرو خواهند شد. به طور مثال قطع برق ممکن است رخ دهد، نسخه پشتیبان UPS می تواند خراب شود و یا تکنسین ها به هر دلیلی امکان دارد در دسترس نباشند.

استفاده از فضای نگهداری سرور دسترسی به یک محیط حرفه ای را فراهم می کند. امکانات colocation به طیف گسترده ای از امکانات برای نگه داشتن سرورها و برنامه های کاربردی و کارآمد در همه زمان ها مسلح است. کلیه مراکز جمع آوری دارای ژنراتورهای پشتیبان و سوخت ذخیره شده برای زمان های عدم اطمینان از وقوع خدمات هستند. تهیه پشتیبان خودکار از داده های مشتری همواره فراهم است. به علاوه، تیمی از متخصصان فنی برای اطمینان از رفع هرگونه اشکال فنی در اسرع وقت وجود دارد. این امکانات به سیستم ها امکان می دهد یکپارچه شبانه روزی کار کنند.

3) فضای نگهداری امنیت دارد

در عصری که نقض امنیت سایبری رایج شده است، امنیت داده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. میزبانی وب سرور Colocation به مشتریان سطح بالایی از امنیت را ارائه می دهد. مراکز نگهداری به یک سیستم امنیتی چند لایه مجهز شده اند. بیشتر آنها دارای اسکنرهای بیومتریک، هشدارهای مانیتور شده، خاموش کننده آتش و دوربین های مدار بسته با وضوح بالا و علاوه بر اینها پرسنل مسلح در مکان های استراتژیک هستند. این مراکز همچنین تهویه مطبوع قوی برای حفظ دمای مطلوب و رطوبت در هر شرایطی را دارند. بعلاوه، فقط پرسنل مجاز به دسترسی به منطقه سرور هستند.

5 مزیت فضای نگهداری سرور که شما باید از آن آگاه باشید

مراکز نگهداری دارای پروتکل های ایمنی سایبری قوی مانند فایروال های با کیفیت عالی و خدمات پشتیبان گیری مدیریت شده هستند که بازیابی اطلاعات را در صورت نقض تضمین می کند. انتخاب یک برنامه میزبانی وب سرور مناسب، به مشاغل کمک می کند تا برنامه های خود را تضمین کنند و احتمال نقض را به حداقل برسانند.

4) فضای نگهداری انعطاف پذیری دارد

شرکت هایی که به دنبال گسترش کار خود هستند باید استراتژی انعطاف پذیری را در پیش بگیرند. میزبانی فضای نگهداری سرور به آنها امکان می دهد تا در هر زمانی کار خود را گسترش دهند. با انعطاف پذیری، شرکت ها می توانند در صورت افزایش ناگهانی تقاضا و بدون وقفه در خدمات، سطح پهنای باند را تغییر دهند. به علاوه، آنها فقط باید برای منابعی که استفاده می کنند، هزینه پرداخت کنند. این باعث انعطاف پذیری فوق العاده ای از نظر استفاده از منابع می شود.

5) در فضای نگهداری کمک فنی شبانه روزی وجود دارد

بیشتر تأسیسات نگهداری سرور دارای پرسنل شبانه روزی برای مدیریت همه چیز اعم از نگهداری تأسیسات، عیب یابی و جلوگیری از بروز بلایای نظیر خرابی سیستم، قطع برق و نقض امنیت است. حضور یک تیم 24 * 7 از هرگونه اشتباه عمده جلوگیری می کند و مشاغل را برای سایر فعالیت های حیاتی آزاد می کند.

برای مشاهده پلن های اختصاص فضای دیتاسنتر سایت ممتاز سرور به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا