Server

7 دلیل انتخاب سرور اختصاصی برای سازمان شما

از آنجا که زیرساخت های محاسباتی همچنان در حال پیشرفت است، صاحبان مشاغل در هنگام انتخاب یک سرویس میزبانی مناسب برای وب سایت خود، انتخاب های متعددی دارند. از سرویس های میزبانی اشتراکی و ابری گرفته تا سرور مجازی خصوصی و سرور اختصاصی، امروزه امکانات بی پایان و جالب توجهی وجود دارد. در میان راه حل های میزبانی بالا، یکی از قابل اعتماد ترین موارد انتخاب اختصاصی سرور است. در حالی که مدل های نوین میزبانی وب در سال های اخیر رواج داشته اند، هیچ کدام نمی توانند عملکرد و انعطاف پذیری یک سرور اختصاصی را داشته باشند.

برای مشاهده پلن ها و خرید سرور VPS می توانید به لینک داده شده مراجعه نمایید.

باید گفت، یک سرور اختصاصی یک سرور مختص برای یک مشتری یا برنامه وب است. سرورهای اختصاصی شناخته شده سرعت، کارایی، کنترل و امنیت بی نظیری را ارائه می دهند. به طور خلاصه، آنها تمام قابلیت هایی را که بیشتر صاحبان مشاغل به دنبال آن هستند، ارائه می دهند.

server
server

در این مقاله، ما دلایلی را که لازم است تا سرور اختصاصی انتخاب شود، عنوان خواهیم کرد.

1) عملکرد برتر

در یک محیط اختصاصی سرور، مشتری به تمام منابع سرور اعم از RAM ،CPU، پهنای باند یا حافظه دسترسی کامل دارد. در نتیجه، وب سایت یا برنامه آنها حتی در صورت افزایش تقاضا و افزایش ترافیک وب، سرعت و کارایی سطح بالایی را ارائه می دهد.

2) رتبه بندی بهتر SEO

یکی از مهمترین فاکتورهایی که بر عملکرد یک وب سایت تأثیر می گذارد سرعت بارگذاری صفحه است. اگر بارگذاری یک وب سایت بیش از 2-3 ثانیه طول بکشد، بازدید کننده ممکن است صبر خود را از دست داده و وب سایت را رها کند.

مهمترین مزیت میزبان سرور اختصاصی این است که سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما را افزایش می دهد. این امر باعث می شود تا یک تجربه کاربری عالی داشته باشید و از این طریق میزان گزاف گویی را کاهش دهید. اکنون که گوگل سرعت بارگذاری صفحه را به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) در نظر می گیرد، شانس رتبه سایت شما در Google بالاتر می رود. هنگامی که شغل شما برای چشم انداز قابل مشاهده تر می شود، شانس رشد شما چند برابر می شود.

3) آدرس IP اختصاصی

میزبانی سرور اختصاصی بطور خودکار آدرس IP اختصاصی به شما می دهد. یک آدرس IP اختصاصی وب سایت شما را از حملات مخرب محافظت می کند. در هاست مشترک، معمولاً یک آدرس IP مشترک دریافت می کنید. بنابراین، هنگامی که یکی از آنها به دلیل میزبانی وب سایت های غیرقانونی مسدود می شود، وب سایت شما نیز در لیست سیاه قرار می گیرد. این اتفاق حتی هنگام خرید یک IP اختصاصی روی سرور مشترک نیز وجود دارد. با داشتن یک IP اختصاصی در یک سرور اختصاصی میزبان، همه این موارد از بین می رود.

سرور اختصاصی
سرور اختصاصی

4) سفارشی سازی

میزبان سرور اختصاصی دسترسی root به سرور را ارائه می دهد. با دسترسی root امکان تنظیم سخت افزار و نرم افزار سرور طبق نیاز مشتری امکان پذیر است. در نتیجه می توانید رم بیشتری اضافه کنید، فضای دیسک بیشتری بخواهید و یک پردازنده پیشرفته برای سرور خود انتخاب کنید.

همچنین می توانید سیستم عامل (OS) مورد نظر خود را انتخاب کنید، لینوکس یا ویندوز. اگر در آینده به منابع بیشتری نیاز دارید، می توانید با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تماس بگیرید. آنها شما را به یک راه حل برتر که همگام با نیازهای تجاری شما باشد، ارتقا می دهند.

5) امنیت

در میزبان سرور اختصاصی، منابع سرور را با سایر حساب ها به اشتراک نمی گذارید. در نتیجه، وب سایت شما از وب سایت های مخرب و ناخواسته محافظت می شود. در مقابل، در میزبانی مشترک و VPS، وب سایت شما در برابر خطرات سایت های آسیب پذیر حفظ می شود.

در سرور اختصاصی، شما مسئولیت نگهداری روزانه سرور خود را بر عهده دارید. این بدان معناست که شما باید وظایفی مانند نصب نرم افزار و به روزرسانی های امنیتی را به تنهایی انجام دهید. از آنجا که شما مسئولیت امنیت سایت خود را بر عهده دارید، می توانید تنظیمات امنیتی را در صورت لزوم تنظیم کنید. این ویژگی به ویژه برای وب سایت هایی که با اطلاعات حساس مانند مرکز داده های مالی یا اطلاعات مشتری سر و کار دارند مفید است.

سرور اختصاصی
انتخاب سرور اختصاصی

6) ارزش پول

اگرچه ممکن است یک سرور اختصاصی در نگاه اول گران به نظر برسد، اما این یک راه حل ارزشمند برای حفظ پول در درازمدت است. سرور اختصاصی دسترسی به مجموعه کاملی از منابع یک سرور فیزیکی و در نتیجه عملکرد برتر و مداوم را ارائه می دهد.

7) انعطاف پذیری

در حالی که سرور اختصاصی در درجه اول برای میزبانی وب استفاده می شود، برای سایر برنامه ها نیز به همان اندازه خوب است. از سرورهای اختصاصی می توان برای تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت ها، میزبانی بازی های چند نفره، میزبانی از فضای ابری شخصی و پخش فیلم های زنده استفاده کرد. بنابراین، سرورهای اختصاصی متنوع و انعطاف پذیر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا