Seoآموزش

7 مورد از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل

در این مقاله قصد داریم تا برای شما عزیزان درباره ی مهم ترین فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل برای شما عزیزان صحبت کنیم.

1. سن و قدمت دامنه

این مورد تاثیر خاصی بر روی سئو سایت شما نخواهد داشت, اما داشتن کلمه کلیدی در دامنه شما هنوز هم به عنوان یک سیگنال مربوطه عمل می کند و باعث بهبود سئو و رنکینگ سایت شما عزیزان می شود.

دامنه ای که از کلمات کلیدی مورد نظر و مرتبط در سایت، شروع می شود، سئو بهتری نسبت به سایت هایی دارد که کلمه کلیدی آن ها در دامنه شان نیست (یا کلمه کلیدی را در وسط یا انتهای دامنه خود ندارند) و این دو دسته سایت، تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و سایت شما اگر کلمه کلیدی را در دامنه خود دارد نسبت به سایت هایی که این مورد را رعایت نکرده اند، ارجح تر است.

7 مورد از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات در موتور جستجوی گوگل

2. کلمه کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه

این مورد نیز می تواند در سئو سایت شما تاثیر مثبت و خوبی داشته باشد.

3. تاریخ انقضای دامنه

دامنه های ارزشمند معمولا برای چندین سال تمدید خواهند شد ولی دامنه های بی ارزش به ندرت برای بیشتر یک سال تمدید می شوند و در حد معمول، تمدید دامنه یک ساله است. بنابر این تاریخ انقضای دامنه در آینده می تواند به عنوان یک عامل مشروعیت یا ارزشمندی مورد استفاده قرار بگیرد.

4. کلید واژه در ساب دامین یا زیر دامنه

این مورد خیلی مهم است به طوری که متخصصین موز moz نیز با این موضوع که وجود کلیدواژه می تواند رنک را افزایش دهد موافق هستند.

کلید واژه در ساب دامین یا زیر دامنه

 5. وجود کلیدواژه در توضیحات متا

گوگل از توضیحات متا به عنوان یک سیگنال مستقیم رتبه بندی استفاده نمی کند اما به شما توصیه می شود که کلمه کلیدی مورد نظرتان در توضیحات متا وجود داشته باشد این باعث افزایش احتمالی کلیک روی لینک شما می شود و هرچه کلیک بیشتری روی لینک سایت شما انجام شود در نتیجه شما بازدید کنندگان بیشتری خواهید داشت.

6. وجود کلیدواژه در تگ H1 و تاثیر آن بر سئو

برچسب H1 به عنوان title دوم هم استفاده می شود, گوگل برچسب H1 همراه با تگ Title را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.

وجود کلیدواژه در تگ H1 و تاثیر اون روی سئو

7. طول محتوا یا تعداد کلمات محتوا در فاکتور های رتبه بندی و سئوی صفحات

محتوایی با طول بیشتر و کلمات بیشتر می تواند سطح وسیع تری را پوشش دهد و با توجه به الگوریتم ها، گوگل ترجیح می دهد محتوای بلند را نسبت به محتوای کوتاه ارجعیت بخشد. همچنین برخی از محققان بعد از مطالعه و تحقیق در مورد عوامل رتبه بندی گوگل به این نتیجه رسیده اند که تعداد کلمات یک مطلب روی SERP نیز تاثیر مثبتی دارد و شما می توانید با تولید محتوای مفید و ارزشمند با طول بیشتر، جایگاه خوبی در موتور جست و جوی گوگل داشته باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا