CMS

مقایسه PrestaShop و WooCommerce : کدام یک برای فروشگاه اینترنتی شما بهتر است؟

اگر قصد راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیکی آنلاین را دارید، ممکن است در مورد پلتفرم های تجارت الکترونیکی موجود کمی تحقیق کرده باشید و نقاط قوت و ضعف آن ها را مقایسه کنید. اینجاست که ممکن است به یک سد مانع برخورد کرده باشید؛ بحث مقایسه WooCommerce و PrestaShop که ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد. حالا کدام یک را برای فروشگاه آنلاین خود انتخاب می کنید؟ همراه ما باشید.

هر دو پلتفرم هایی عالی هستند و مطمئناً هیچ برنده مشخصی وجود ندارد. این انتخاب به ماهیت تجارت آنلاین و قدرت فنی شما بستگی دارد. در این مقاله، من WooCommerce و PrestaShop را برای کمک به شما در دستیابی به یک تصمیم آگاهانه مقایسه می کنم.

ووکامرس چیست؟

WooCommerce یک افزونه تجارت الکترونیکی است که به شما امکان می دهد فروشگاه اینترنتی خود را در وب سایت وردپرس راه اندازی کنید. WooCommerce در سال 2011 راه اندازی شد و به یک راه حل نهایی تجارت الکترونیکی برای فروشگاه های آنلاین بزرگ و کوچک تبدیل شده است.

پیشنهاد ما:

می توانید مقایسه ووکامرس با دیگر پلتفرم ها مانند مقایسه ووکارمرس با شاپیفای و مقایسه ووکامرس با اوپن کارت را در همین سایت بخوانید.

نمایی از WooCommerce

اکنون 28 درصد از فروشگاه های اینترنتی، از جمله برخی از برترین برند های جهان، از WooCommerce استفاده می کنند. از آنجا که WooCommerce یک افزونه رایگان و منبع باز است، توسعه دهندگان در سراسر جهان به طور مداوم به بهبود پلتفرم کمک می کنند. در نتیجه، شما یک لیست طولانی از ویژگی های WooCommerce را می بینید که تقریباً هر آنچه را که از یک پلتفرم تجارت الکترونیک درجه یک انتظار دارید، شامل می شود.

پرستاشاپ چیست؟

PrestaShop مدت زیادی است که وجود دارد و به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای قابل اعتماد برای فروشگاه های اینترنتی شهرت یافته است. برای اولین بار در سال 2007 منتشر شد، همچنان به عنوان انتخاب توسعه دهندگانی است که برای مدیریت محصول، صورتحساب و حمل و نقل راه حل هایی ایجاد می کنند.

نمایی از پرستاشاپ

اگرچه PrestaShop را می توان با هر نیاز سازگار کرد، اما مورد اصلی استفاده از آن فروشگاه اینترنتی است. این جایی است که WooCommerce به دلیل انعطاف پذیری اساسی که توسط وردپرس ارائه می شود، دارای یک امتیاز است.

روندهای کنونی WooCommerce و PrestaShop

PrestaShop یک پلت فرم قدیمی است که امروزه همچنان یکی از بهترین گزینه ها است. از طرف دیگر، WooCommerce نسبتاً جدید است اما رقابت سختی را برای PrestaShop برای موقعیت برتر ارائه می دهد. برای ارزیابی گزینه ها و عملکرد ها باید با هر دو پلتفرم کار کنید. علاوه بر این، هر دو پلت فرم از انبوهی از برنامه های افزودنی پشتیبانی می کنند که قابلیت های بومی را گسترش می دهند. به همین ترتیب، شما همچنین باید احتمال نیاز به توسعه سفارشی (چیزی که باید با یک توسعه دهنده در مورد آن بحث کنید) را در نظر بگیرید.

مقایسه ویژگی های WooCommerce و PrestaShop

هر پلتفرم مجموعه ای از ویژگی های اساسی را که صاحبان فروشگاه های تجارت الکترونیکی برای فعالیت های فروشگاه به آن ها نیاز دارند، ارائه می دهد. علاوه بر این، تیم توسعه دهنده با ویژگی ها و پسوندهایی که به عملکرد فروشگاه و تجربه کاربر ارزش می بخشد، سعی می کند محصول خود را از رقابت متمایز کند. من این تجزیه و تحلیل را در چندین سطح ساختار داده ام تا شما بتوانید بستر تجارت الکترونیکی مناسب ایده تجاری خود را شناسایی کنید.

مدیریت محتوا

در این زمینه، WooCommerce به دلیل لایه زیرین وردپرس و افزونه های متعدد که مدیریت محتوای عالی را ارائه می دهد، برتری نسبت به PrestaShop دارد. PrestaShop برای ایجاد صفحات اطلاعاتی شما دارای یک بخش CMS است، اما با گزینه های بسیار محدود.

بخش CMS در پرستاشاپ

وردپرس دارای ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ است که به شما امکان می دهد زمینه های سفارشی ایجاد کنید و تمام جنبه های اصلی صفحات را ویرایش کنید. از آنجا که شما باید محتوای زیادی را در صفحات فروشگاه مدیریت کنید، WooCommerce یک انتخاب عالی است.

ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ در ووکامرس

مدیریت تولید

هر دو سیستم عامل برای مدیریت داده های محصول (تصاویر و متن) یک رابط مدیریتی با کاربرد بسیار آسان ارائه می دهند. اگر داده ها زیاد است، می توانید مستقیماً آن ها را با استفاده از یک فایل اکسل آپلود کنید. به همین ترتیب، هر دو سیستم عامل فرایند های ساده ای برای ایجاد تغییر در توصیفات محصول و داده های شناسایی مربوطه ارائه می دهند.

مدیریت تولید در پرستاشاپ

PrestaShop تنها با هدف ایجاد فروشگاه های آنلاین ساخته شده است و بنابراین، این روش برای تسهیل مدیریت داده های محصول به وضوح تعریف شده است. از طرف دیگر، ووکامرس از قالب ارسال وردپرس استفاده می کند و آن را برای مدیریت داده های محصول به عنوان یک پست تنظیم می کند.

مدیریت تولید در ووکامرس

مدیریت موجودی

هر دو پلتفرم به شما امکان می دهد کنترل دقیق موجودی کالا در فروشگاه را کنترل کنید. در بسیاری از موارد، شما تصور روشنی از موجودی و محصولات موجود در ویترین فروشگاه دارید. اگر هیچ مشکلی در مقدار آن ندارید، این قابلیت اختیاری است و می تواند برای شبیه سازی موجودی بی نهایت غیرفعال شود.

PrestaShop گزینه های پیشرفته کنترل موجودی را ارائه می دهد که از طریق آن ها می توانید چندین فروشگاه را تعریف کنید، بررسی کنید اگر موجودی کم است و از این که چه کالا هایی در بین مخاطبان فروشگاه شما محبوب هستند، گزارش دریافت کنید. WooCommerce دارای پسوند های رایگان و پولی است که فراتر از گزینه های ساده مدیریت موجودی است.

گزینه های سفارشی سازی

در مخزن افزونه وردپرس، شما 55000 افزونه بیشتر و تعداد زیادی افزونه رایگان دارید (اگرچه بسیاری از آن ها نسخه پولی با ویژگی های گسترده دارند). همه این افزونه ها ویژگی های WooCommerce را ارائه نمی دهند، اما به شما کمک می کند از گزینه هایی که در اختیار دارید ایده بگیرید.

جست و جوی افزونه های وردپرس

برای قالب ها نیز همین طور است. در حالی که بیش از 1200 قالب در مخزن رسمی وجود دارد، بسیاری از توسعه دهندگان هستند که قالب خود را در بازار هایی مانند ThemeForest ارائه می دهند یا می فروشند.

دانلود قالب وردپرس

PrestaShop Marketplace هزاران افزونه و ماژول برای گسترش کارایی فروشگاه دارد. به همین ترتیب، بازار بیش از 4000 الگو برای سفارشی سازی ویترین فروشگاه ارائه می دهد. نقطه ضعف: فقط چند مورد از آن ها رایگان است.

فروشگاه رسمی ماژول ها و قالب های پرستاشاپ

هنگام در نظر گرفتن الگو های PrestaShop به جز پرداخت 80 تا 100 یورو برای یک الگوی کامل با پشتیبانی خوب. در قسمت ماژول ها، برای مطابقت با قانون کوکی ها از 30 یورو برای ماژول شروع می شود.

جست و جوی ماژول های پرستاشاپ

بهینه سازی SEO

برای WooCommerce شما می توانید صد ها افزونه (Yoast SEO را توصیه می کنم) پیدا کنید که به شما امکان می دهد تقریباً تمام جنبه های SEO در صفحه را بهینه کنید. این افزونه ها علاوه بر تقویت موقعیت ارگانیک، به شما در جذب مشتری برای برند شما نیز کمک می کنند. تفاوت اصلی این است که برای PrestaShop ماژول های متمرکز بر اصول SEO کم است، و بیشتر آن ها پرداخت می شوند. در واقع، دسته ها و محصولات معمولاً برای سئو بهینه می شوند، اما صفحات ثابت PrestaShop کمی محدود هستند و به SEO کمک زیادی نمی کنند.

Yoast SEO

فروش محصول

ما دوباره در این مورد تساوی داریم. هر دو پلت فرم امکان ایجاد محصولات عمده (گروه بندی چندین محصول) و همچنین ایجاد ترکیبات (محصولاتی با انواع مختلف اندازه و رنگ) را فراهم می کند. آن ها همچنین امکان فروش محصولات مجازی را از طریق بارگیری و کد قابل استفاده دارند. این قابلیت برای ایجاد بسترهایی برای اجاره اتاق های هتل، خرید بلیط برای رویداد ها و غیره ایده آل است.

آمار فروشگاه

ووکامرس تجزیه و تحلیل دقیق فروشگاهی را ارائه می دهد که فروش، محصولات پرفروش فروشگاه، فروش ماهانه و آمار مرتبط را ارائه می دهد. در اینجا یک تصویر از WooCommerce Analytics است. پرستاشاپ همچنین آمار عملکرد فروشگاه را در مورد سفارشات انجام شده و سبد های خرید که تا نیمه پر شده اند ارائه می دهد. هنگام انتخاب پرستاشاپ همیشه ایده خوبی است که افزونه ای را نصب کنید که تجزیه و تحلیل پیشرفته فروشگاه را فراهم می کند.

WooCommerce Analytics

به همین دلیل است که من Google Analytics را برای تجزیه و تحلیل عمیق رفتار کاربر توصیه می کنم. همچنین می توانید اطلاعات مربوط به قیف های تبدیل را استخراج کرده و اطلاعات مربوط به رفتار کاربر را به دست آورید، بنابراین ایده خوبی در مورد چگونگی تبدیل بازدید کنندگان خود به مشتری دارید.

سرعت و امنیت

در راه حل های میزبانی با عملکرد بالا، هر دو پلت فرم امن هستند و عملکرد خوبی ارائه می دهند. گرچه در اینجا PrestaShop یک نقطه قوت دارد، زیرا این یک پلت فرم تجارت الکترونیکی است. در حالی که، ووکامرس از ساختار زیربنایی وردپرس استفاده می کند (اگرچه این لایه عملکرد قابل توجهی را اضافه نمی کند).

افزونه هایی مانند WooCommerce برای استفاده از انواع وردپرس برای ذخیره انواع داده ها در جداول گزینه ها و اطلاعات متا ورودی، بیش از حد بهره برداری می کنند. به همین دلیل، لینک ها بین جداول مختلف و زمینه های داده اصلی بسیار کارآمد نیستند. این واقعیت تأثیر منفی واقعی روی پایگاه داده ای با چند صد یا هزار مورد ندارد. با این حال، هنگامی که من در مورد ده ها یا صدها هزار عنصر صحبت می کنم (اعم از پلاگین یا موضوع)، اضافه بار سرور به طور محسوسی افزایش می یابد.

پشتیبانی چند زبانه

هر دو پلت فرم برای فروش محصولات به چند زبان سازگار هستند. برای WooCommerce به دلیل سازگاری عالی این گزینه را دارید که از WPML استفاده کنید. به همین ترتیب، با PrestaShop، ماژول یکپارچه ای برای پشتیبانی چند زبانه دریافت می کنید.

پشتیبانی توسعه

WooCommerce و PrestaShop کاملاً مستند هستند و جامعه وسیعی از توسعه دهندگان دارند. یافتن تمام اسناد، راهنما ها و پاسخ به رایج ترین سالات کار دشواری نیست. بیشتر موارد الحاقی / ماژول های پرستاشاپ معمولاً پرداخت می شود. این مزیت بسیار مهمی نسبت به تحولات رایگان دارد. در وهله اول، آن ها در صورت بروز حوادث احتمالی از ما پشتیبانی می کنند.

برعکس، تمایل خاصی به نصب پلاگین ها / افزونه های رایگان در ووکامرس وجود دارد. در برخی موارد، آن ها پلاگین های استاندارد (با جامعه کاربری اختصاصی خود) هستند و هیچ خطری ندارند. بنابراین، من فکر می کنم برای کاربران WooCommerce یک موقعیت برنده است.

علاوه بر این، گاهی اوقات این افزونه های رایگان معمولاً مزایای خود را از منابع دیگر می گیرند، بنابراین می توانیم آرام باشیم. اما بسیاری از افزونه های رایگان دیگر پشتیبانی را بعد از مدتی متوقف می کنند و حتی به روز نمی شوند، بنابراین شما گاهی اوقات منبع خوبی از آسیب پذیری ها را باز می کنید.

برنامه های قیمت گذاری

این مهم ترین سوالی است که برای بسیاری از کاربران پیش آمده است. اگر در سطح تجارت الکترونیکی کاملاً هر دو پلت فرم، WooCommerce و PrestaShop شبیه هم باشند، آیا تفاوتی در قیمت وجود دارد؟ چقدر برام اب میخوره؟ اجازه دهید توسط قطعات برویم! بارگیری جدیدترین نسخه های WooCommerce و PrestaShop رایگان است. بنابراین اگر قصد دارید یک توسعه دهنده استخدام کنید، این تصمیم نباید بر بودجه تأثیر بگذارد. علاوه بر این، من معتقدم که شما باید یک ارائه دهنده خدمات میزبانی با عملکرد، امنیت و پشتیبانی بهتر را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما ممتاز سرور است.

با این وجود، تفاوت زیادی بین ویژگی های اضافی که برای فروشگاه خود نیاز دارید وجود دارد. اگر فروشگاه آنلاین شما با PrestaShop توسعه یافته باشد، به احتمال زیاد ماژول های مورد نیاز شما پرداخت می شود و گزینه های (رایگان) کمتری برای انتخاب وجود دارد. بنابراین، اگر بودجه مشخصی دارید، می خواهید فروشگاه خود را بهبود ببخشید (شرط لازم برای مطابقت با رقابت)، بدون شک پیشنهاد WooCommerce است زیرا به هیچ وجه شما را محدود نمی کند.

نظر نهایی در مورد WooCommerce و PrestaShop

شما به پایان تجزیه و تحلیل من رسیده اید و زمان آن است که شما نتیجه گیری کنید زیرا هر دو سیستم عامل راه حل خوبی برای فروشگاه تجارت الکترونیک آنلاین شما هستند. توصیه های من برای کمک به شما در انتخاب یکی از آن هاست. WooCommerce به نظر من گزینه خوس است زیرا توانسته است تمام نکات خوب وردپرس را ادغام کند و با تمام تلاش ها برای ادامه بهبود این افزونه برای توسعه فروشگاه های آنلاین. و PrestaShop زیرا مدت هاست که وجود دارد.

توصیه من این است که WooCommerce به شما امکان می دهد تجارت آنلاین خود را با استراتژی 360 بیشتر از PrestaShop تقویت کنید. حال، اگر قبلاً یک پرستاشاپ دارید که مدتی است در حال توسعه آن هستید و با خواسته های بازار و کاربران به روز هستید، ممکن است اعتماد به این پلت فرم ارزشش را داشته باشد قبل از اینکه با تغییر عمده دیگری در رابطه با ووکامرس روبرو شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا