HostingServer

WHMCS چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد ؟

مانند بسیاری دیگر، ممکن است شما هم از طریق اکسل، QuickBooks و غیره سفارش ها، پرداخت ها و مشتری ها را مدیریت کنید. اگر این موضوع برای شما آشناست، WHMCS ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد.

خواندن این مقاله نشان دهنده این است که شما در یادگیری جدی هستید و این اولین قدم شماست. در اینجا، قصد داریم همه چیزهایی را که باید در مورد WHMCS برای پیشبرد تجارت هاستینگ خود بدانید توضیح خواهیم داد. اول از همه بیایید با اصول اولیه شروع کنیم …

WHMCS چیست؟

WHMCS کوتاه شده Web Host Manager Complete Solution (راه حل کامل مدیر میزبانی وب) است.

WHMCS تا قبل از خریداری توسط cPanel، یک شرکت خصوصی مستقر در انگلیس بود. سیستم عامل آنها بسیار موفق بود، تا حدی که به محصول اصلی آن ها تبدیل شد. این نرم افزاری است که تمام عملیات مورد نیاز برای میزبانی وب آنلاین و ثبت دامنه را به طور خودکار انجام می دهد.

چرا برای شرکت های هاستینگ بسیار مهم است؟

WHMCS را به عنوان یک مجموعه نرم افزاری در نظر بگیرید که زندگی را برای فروشندگان هاستینگ راحت تر می کند. در بالای لیست عملکردهای خود، صورتحساب خودکار وجود دارد: WHMCS به طور خودکار از مشتری های شما هزینه را دریافت می کند، بنابراین دیگر هرگز نگران این مسئله نباشید.

اما WHMCS همچنین مجموعه ای از خدمات مربوط به میزبانی اضافی را مدیریت می کند. از طریق آن می توانید حساب های جدید (و دامنه ها) راه اندازی کنید، حساب های موجود را مدیریت کنید، ارتباطات مشتری را در یک مکان تلفیق کنید، از سیستم فروش بلیط پشتیبانی کنید و ابزارهای سلف سرویس را تنظیم کنید تا استقلال بیشتری به مشتریان خود بدهید.

پنل مدیریتی WHMCS

این سیستم همچنین دارای ویژگی های زیر است:

 • صدور صورتحساب خودکار
 • ایجاد، تعلیق و خاتمه خودکار حساب
 • مرکز پشتیبانی مشتری یکپارچه شامل بلیط های پشتیبانی و پایگاه دانش
 • پیگیری پرداخت و گزارش های آماری
 • پشتیبانی چند زبانه برای کنترل پنل و ایمیل
 • کنترل پنل قابل تنظیم با استفاده از الگوها

WHMCS همچنین از نظر سازگاری با کنترل پنل ها و ارائه دهندگان خدمات انعطاف پذیر است. با بیش از 200 مورد از محبوب ترین ها آن ها ادغام می شود ، از جمله:

 • cPanel
 • Plesk
 • SolusVM
 • Enom
 • ResellerClub
 • DirectAdmin
 • Weebly
 • Symantec
 • Cloudflare
 • Liquid Web

مطالعه بیشتر:
مقایسه cPanel و DirectAdmin
انواع کنترل پنل هاست

الزامات سرور برای WHMCS چیست ؟

بیشتر وب سرورهای فعلی با نصب PHP و MySQL قادر به اجرای WHMCS هستند.

جدول زیر حداقل و توصیه شده سیستم مورد نیاز برای اجرای WHMCS 7.5 و بعد را نشان می دهد.

الزامات حداقل توصیه می شود
ورژن PHP 5.6.0 7.1 یا 7.2
حداقل حافظه PHP 64MB 128MB
فرمت پایگاه داده PHP PDO PDO
برنامه های افزودنی PHP Curl with SSL GD2 Image Library
JSON Support
XML  
Curl with SSL GD2 Image Library
JSON Support
IMAP 
MBString
Iconv  
ورژن  MySQL 5.2.0 5.5.x
Ioncube Loaders   10.1.0 یا بالاتر آخرین نسخه 10.1.x

این سیستم تمامی ابزارها و خدماتی که برای مدیریت سرویس های هاستینگ نیاز است در اختیار شرکت ها قرار می دهد. با این محصول می توانید به راحتی کارایی شرکت خود را بالا ببرید و کسب و کار خود را مدیریت کنید. در ادامه به معرفی امکانات WHMCS می پردازیم:

این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از این نرم افزار باید نسخه اصلی آن را از سایت WHMCS خریداری کنید و به هیچ وجه از آپدیت های امنیتی سایت های نامعتبر برای آپدیت WHMCS استفاده نکنید.

بنابراین، اگر می خواهید وارد شغل فروش هاستینگ شوید، به WHMCS نیاز خواهید داشت. قطعا از داشتنش احساس رضایت حواهید کرد، زیرا این سیستم بیشتر کارهای شما را خودکار و ساده می کند.

در مورد قیمت ها، پلن ها براساس اندازه و خواسته های شرکت شما مقیاس بندی می شوند. در حالی که پلن ابتدایی فقط 15.95 دلار در ماه است، اگر در مورد هاستینگ جدی هستید، به زودی باید به یک راه حل بلند مدت ارتقا پیدا کنید. پلن Plus ماهیانه 18.95 دلار است و حداکثر 250 مشتری را در خود جای می دهد، اگرچه این پلن رضایت شرکت های بزرگتر و بلند پروازانه را در بر نخواهد داشت. پلن های حرفه ای و تجاری، به ترتیب 24.95 دلار و 39.95 دلار در ماه هستند، مجموعه کاملی از خدمات را ارائه و مشتریان بسیار بیشتری را در خود جای می دهند.

با این حال، بسته به اینکه ارائه دهنده هاست شما چه کسی است، ممکن است اصلاً نیازی به پرداخت هزینه نداشته باشید! بعضی از ارائه دهندگان مجوز استفاده از WHMCS را به طور رایگان در اختیار قرار می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا