Programmingآموزش

9 دلیل برای استفاده از CICD

CI که مخفف عبارت Continuous integration می باشد و به معنی یکپارچه سازی مداوم است که در چند سال گذشته فوق العاده مفید و محبوب شده است. بسیاری از شرکت ها استفاده از آن را به عنوان وسیله ای برای ارسال کد در عرض چند دقیقه و اطمینان از عملکرد روان همه چیز آغاز کرده اند. این امر باعث افزایش علاقه عمومی به CICD شده است.

مفهوم یکپارچه سازی مداوم این است که به کد نویسان و برنامه نویسان این توانایی را می دهد که به طور مداوم کد جدید را در یک سیستم وارد کنند تا کد و سیستم به طور مداوم در حال بروزرسانی باشد. این تکنیک کمک کرده است تا شرکت ها و مشاغل آنلاین با بازار آنلاین یا مرکز خدمات مشتری به کارایی موثر تر و ایمن تر در اینترنت بپردازند.

CD که مخفف عبارت Continuous delivery است و به معنی تحویل مداوم می باشد، نیمه دیگر این سکه است که دریافت و انتقال کد و داده های جدید را بسیار آسان می کند. یکپارچه سازی ورود و بررسی کد جدید را چندین بار در روز آسان می کند تا شرکت شما همیشه بتواند پیشرفت کند، اما تحویل مداوم همان چیزی است که امکان ورود کد جدید را فراهم می کند و تجارت شما را در سریعترین زمان ممکن و با اطمینان به پیشرفت بعدی سوق می دهد.

CI / CD یکی از تأثیر گذارترین تغییرات در دنیای تجارت طی دهه گذشته است. توانایی تغییر مداوم و به روزرسانی در کسب و کار شما تا همین چند سال پیش وجود نبود. در اینجا چند دلیل برای استفاده از CI / CD آورده شده است.

1. تست مداوم

یکی از ویژگی های بسیار خوبی که با استفاده از CI / CD همراه است، آزمایش مداوم کد جدید است. برنامه نویسان و کد نویس ها مجبور بودند هرچه سریعتر بخش های عظیمی از کد را وارد کنند و سپس با اشکالات اجتناب ناپذیری که با وارد کردن یک باره کد به همراه است، مقابله کنند و توانایی بررسی اینکه آیا همه با هم کار می کنند سخت می شود. به همین دلیل CI / CD هنگام ورود کد شامل تست است.

این کار به شما کمک می کند اشکالات موجود در سیستم را قبل از شروع آن ها متوقف کنید زیرا اگر برخی از کد ها برای سیستم شما کاملاً مناسب نباشد، تغییر خواهد کرد.

هشدار زود هنگام باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کسب و کار شما و کد نویسانی می شود که مجبور نیستند دوباره برگردند و همه کد را بررسی کنند تا اشکالات را پیدا کنند. CICD به آن ها اطلاع می دهد كه مشكل كجاست و اغلب قبل از شروع مسئله را متوقف می كند.

هر کد نویس به شما خواهد گفت که یکی از ناامیدکننده ترین قسمت های کدگذاری، مجبور به مرور کامل موضوع برای یافتن مشکل است. آزمایش مداوم این روند را بسیار آسانتر و سریعتر از هر زمان دیگری کرده است. آزمایش مداوم مطمئن است که کد شما حتی هنگام وارد شدن نیز ایمن و صحیح است.

2. کد کوتاه

کد نویسی کوتاه

ادغام مداوم CICD مزایای بسیاری دارد. یکی از این موارد شامل توانایی درج کد های بسیار کوتاه تر از گذشته است. این امر آزمایش کد را آسان تر می کند و تقریباً بلافاصله خطا های موجود را پیدا می کند.

قبلاً کد باید در قسمت های بزرگی وارد می شد که پس از اتمام و نوشته شدن تا کل سیستم بتواند با هم کار کند. ادغام مداوم باعث شده است که مقدار کمتری از کد در طول روز بتواند اضافه شود.

شما هنوز کل سیستم را با هم در حال اجرا دارید اما می توانید اشتباهات را بررسی کرده و کد را هنگام وارد شدن اصلاح کنید. این باعث صرفه جویی در وقت می شود و سازگاری با کد دیوانه واری که برای اجرای هر سیستم لازم است را برای توسعه دهندگان بسیار آسان می کند.

توسعه دهندگان و تیم های توسعه دهنده اغلب در مکان های جداگانه یا حتی از راه دور کار می کنند. امکان ادغام بخش های کوچک کد و برطرف کردن خطا های آن ها هنگام وارد کردن به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بتوانند به عنوان یک تیم کار کنند تا سیستم ها به راحتی کار کنند حتی اگر از یکدیگر دورتر و سیستم اصلی باشند. این امر باعث شده است که مشاغل توسعه دهندگان بسیار کارآمدتر باشند و در کمک به مدیریت یک تیم بزرگ توسعه بسیار مفید واقع شوند.

3. انتشار سریع

از آنجا که CICD اجازه ورود و بررسی سریع کد بسیار بیشتری را می دهد، شما همچنین می توانید سیستم های جدید را خیلی زودتر از آنچه در گذشته بود منتشر کنید. خرابی های سیستم سریعتر و برطرف می شوند زیرا راحت تر می توان مشکل را در میان تعداد کمی کد مشاهده کرد. در واقع این کار باعث می شود کل روند ، از جمله انتشار به روزرسانی های جدید سیستم، خیلی سریعتر انجام شود.

البته این افزایش میزان انتشار سیستم تنها به دلیل شناسایی سریعتر مشکلات موجود در کد امکان پذیر است. این بدان معناست که سیستم به روزرسانی و بهبود می یابد و می تواند به سرعت و به طور مکرر منتشر شود تا زمانی که به سیستم شما همچنین کد و اطلاعات جدیدی داده شود. به روزرسانی مداوم کد و اطلاعات، انتشار به روزرسانی های بیشتر با سرعت بیشتری نسبت به گذشته را آسان می کند.

CICD سیستمی است که می تواند ضمن بررسی اشتباهات یا اشکالات احتمالی، خطوط جدید کد را با سیستم قدیمی ادغام کند. این امر باعث می شود با بروز خطاهای کمتر، به روزرسانی های جدید آسان تر شود. همچنین امکان انتشار به روزرسانی ها یکی پس از دیگری به روشی که قبلاً هرگز امکان پذیر نبوده است.

4. MTTR سریع

MTTR یا میانگین زمان برای تفکیک، فرآیندی برای اندازه گیری زمانی است که برای ترمیم ویژگی های خراب لازم است. این ویژگی همچنین اندازه گیری می کند که چگونه یک ویژگی اخیراً ثابت یا به روز شده و در واقع قابل نگهداری است. این بدان معناست که به عبارت ساده MTTR مدت زمان لازم برای تعمیر کد ها و سیستم های خراب را اندازه گیری می کند.

CICD از بخش های کد کوچکتر استفاده می کند و با وارد شدن کد آن را بررسی می کند. این امر جدا سازی هر مسئله با کد را بیش از هر زمان دیگری آسان می کند. بدون نیاز به غربالگری در کل مجموعه کد که ممکن است ماه ها طول کشیده باشد تا تایپ آن انجام شود، می توانید بخش های کوچکتر کد را پیدا کرده و محل مشکل را تشخیص دهید. همه چیز کوچکتر، سریعتر و کارآمد تر از هر زمان دیگری است.

این بدان معنی است که CICD در بسیاری از مشاغل کاملاً شدید MTTR را کوتاه کرده است. به حداقل رساندن فاجعه و مشکلات همیشه هدف یک تجارت فعال است. به همین دلیل است که زمان کوتاه MTTR از مزایای استفاده از فرایند های CI / CD است.

تجربه کاربری (UX) چگونه سایت ما را بهبود می بخشد؟

5. امور اضافی

تعداد کد های اضافی که برای ایجاد روان بودن و بدون اشکال بودن در هر مورد استفاده می شود بسیار زیاد است. هر کسی که توسعه دهنده نباشد، از مقدار کدی که باید استفاده شود تا حتی ساده ترین ویژگی ها به درستی اجرا شود، شگفت زده خواهد شد. به همین دلیل CICD نه تنها برای مشاغل بلکه برای توسعه دهندگانی که کد گذاری و به روزرسانی سیستم را امکان پذیر می کنند یک فرآیند عالی است.

اغلب موارد غیر مهم در کد وجود دارد که از آنجا که توسعه دهندگان به دنبال مسائل بزرگی هستند که می تواند کل سیستم را خراب کند، ممکن است برایشان از قلم افتاده باشد. این ها نوعی اشکال است که باعث می شود سیستم فقط کمی کند شود.

CICD با ورود بلوک های کد کوچکتر به سیستم، این مشکلات کوچک را بررسی و نشان می دهد. این بدان معناست که اشکالات کوچک را می توان به سرعت شناسایی و برطرف کرد و فرصت بیشتری برای توسعه دهندگان و آزمایشگران فراهم می شود تا به جای یافتن اشکالات کوچک و آزار دهنده در کد، روی مشکلات بزرگ سیستم متمرکز شوند.

داشتن مشکلات کوچک به راحتی شناسایی می شود، بنابراین زمان بیشتری می تواند برای رفع مشکلات بزرگ صرف شود، باعث به روزرسانی سیستم می شود و به آزادسازی سریعتر آن کمک می کند.

6. بازخورد سریع

جایی که بسیاری از مشاغل آنلاین و فروشگاه ها از آن رنج می برند، بازخورد مشتری است. ارائه بازخورد برای مشتری یک فرایند دشوار و آزار دهنده است و ممکن است برای شرکت دشوار باشد که تمام شکایات را برای یافتن موارد مشترک بررسی کند. در واقع می توان همین را برای خود توسعه دهندگان نیز گفت.

اگر مشکلی در کد یا سیستم وجود داشته باشد، برای توسعه دهندگان مشکل است که موضوع را محدود کنند و آن را به عنوان یک مشکل گزارش کنند. همچنین غالباً یک فرآیند آزار دهنده است که توسعه دهندگان برای جلوگیری از اتلاف وقت خود از آن اجتناب می کنند. این کار باعث می شود که سیستم ها به راحتی کار نکنند و بدانند چه مواردی باید به روز شود.

CICD یک سیستم دو بخشی است که به منظور سهولت در دریافت نتایج برای توسعه دهندگان و مشتریان و قادر به نقد سریع و کارآمد سیستم است. CI روی تیم توسعه متمرکز شده است بنابراین این مرحله زمانی است که توسعه دهندگان می توانند مشکلات را پیدا کنند و به راحتی آن ها را برطرف کنند. CD انتشار سریع است که به مشتریان و کاربران اصلی به روزرسانی سیستم، امکان می دهد محصول نهایی را سریع و کارآمد دریافت و بررسی کنند.

7. رضایت مشتری

رضایت مشتری

سرعت بالا باعث می شود که کل تجربه مشتری شما روان باشد. چند ساعت اول به روزرسانی سیستم بسیار مهم است. در آن لحظات افرادی که از امکانات شما استفاده می کنند با باگ هایی مواجه خواهند شد و می دانند که آن ها در اثر بروزرسانی های جدید رخ داده است.

شما هرگز نمی خواهید اولین تجربه های مشتری را با مشکلات موجود در سیستم خراب کنید. این امر منجر به نارضایتی و بررسی های بد می شود که بازگشت از آن دشوار است. به همین دلیل است که CICD بلافاصله پس از به روزرسانی سیستم رضایت مشتری را فراهم می کند.

اشکالات قبلاً بررسی شده است. مسائلی که ممکن است با تعداد بیشتری کد از قلم افتاده باشد که لازم بود همه یک باره از نظر وجود مشکلات بررسی شوند، حل شده اند. این به روز رسانی های سریع برای جلب رضایت مشتری فراهم می شود. همه بدون اشکالاتی که ممکن بود قبل از اینکه توسعه دهندگان شما بتوانند کد را هنگام اجرا بررسی کنند و قبل از ایجاد مشکلات را پیدا کنند، رخ داده است.

8. پس انداز کنید

از آنجا که CICD به توسعه دهندگان کمک می کند اشکالات را قبل از ایجاد مشکل پیدا کنند، این امر باعث صرفه جویی در وقت توسعه دهندگان شما می شود و همینطور یک صرفه جویی کلان برای شرکت شما است. تجزیه و تحلیل سریعتر مسئله و زمان حل سریعتر به این معنی است که توسعه دهندگان شما زمان بیشتری برای ایجاد و وارد کردن کد جدید دارند.

این بهبود مداوم سیستم ها و ویژگی های شما از طریق کد جدید ، شرکت شما را در ابتدای نوآوری حفظ خواهد کرد. بررسی و حل مداوم مشکلات در کد شما، به توسعه دهندگان کمک می کند قبل از اینکه سریعتر از آنچه قبلاً تشکیل شده بودند، مسائل را شروع کنند. این به توسعه دهندگان زمانی را می دهد که ممکن است برای جستجوی مسائل در کد اختصاص داده باشند تا از آن ها برای ایجاد سیستم های بهتر استفاده کنند.

کد بیشتر و بروزرسانی سریعتر و جدیدتر سیستم، تجربه مشتری بهتری را ایجاد می کند. این باعث افزایش سود می شود در حالیکه اطمینان حاصل می کنید که برای حل مسائلی که با استفاده از سیستم CICD خیلی سریعتر پیدا شده، به توسعه دهندگان هزینه ای پرداخت نمی کنید. یک سیستم به طور مداوم در حال بهبود چشمگیر برای مشتریان است. این احتمالاً رضایت مشتری و کارمند را به طریقی افزایش می دهد که مطمئناً باعث ایجاد درآمد و صرفه جویی بیشتر می شود.

9. نگهداری ساده

هر سیستمی هر چقدر قبل از اجرای آن خوب بررسی شده باشد، به نگهداری نیاز دارد. این برای هر برنامه یا سیستمی که ترافیک زیادی داشته باشد و مشتریان به شدت از آن استفاده کنند صادق است. برای مشکلات جدید، کد و سیستم باید مرتباً نگهداری و بررسی شوند.

از آنجا که CICD در یک قالب آسان با بخش های کوچک کد با تعداد کمتر وجود دارد، مکان یابی و ترمیم آن بسیار راحت تر است. حتی به روزرسانی های سیستم که چندین ماه قبل اجرا شده اند از طریق CI / CD در سیستم فعلی ادغام شده اند و ممکن است دچار مشکلاتی شوند که کد سیستم فعلی را تحت تأثیر قرار می دهند. به همین دلیل طرح خلاصه کدی که CI / CD استفاده می کند هنگام جستجوی کد قدیمی برای حفظ سیستمی که توسعه دهندگان شما ساخته اند بسیار ارزشمند است.

البته ممکن است این تعمیر و نگهداری در ساعات ترافیک کم روی سیستم شما انجام شود. تعمیر و نگهداری اغلب در حین انجام مشکلاتی ایجاد می کند که می تواند منجر به کندی و بدتر شدن تجربه مشتری شود، به همین دلیل بسیار مهم است که CI / CD نگهداری سیستم شما را آسان و سریع می کند.

به این ترتیب می توانید تعمیر و نگهداری را در ساعات کم بازدید انجام دهید و آنقدر سریع انجام دهید که تعداد کمی از مشتریان یا حتی هیچ مشتری تحت تأثیر به روزرسانی ها و حل مشکلات قرار نگیرند.

نتیجه

CI / CD سیستمی است که برای سهولت زندگی توسعه دهندگان ایجاد شده است. این امکان را برای بروزرسانی سریعتر سیستم، حل آسانتر مشکل، تجربه بهتر مشتری و ورودی و خروجی سریعتر سیستم های جدید فراهم می کند. این مزایای ارزشمند CI / CD را به ابزاری شگفت انگیز برای افزودن کارآیی به کسب و کار شما و افزایش خط تولید شما تبدیل می کند.

ممتاز سرور
ارائه دهنده خدمات سرور، هاستینگ و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا