CMSWordPressآموزش

آموزش نصب افزونه های وردپرس

افزونه وردپرس اسکریپت های پی اچ پی هستند که کارایی وردپرس را گسترش می دهند. این اسکریپت ها ویژگی های وردپرس را ارتقا می دهند یا ویژگی های کاملا جدیدی را به سایت اضافه می کنند. به عبارت دیگر افزونه ها یا پلاگین ها حکم اسکریپت هایی را دارند که آنها را در هسته ی وردپرسمان نصب کرده و با استفاده از آنها قابلیتی را به سیستم وردپرس اضافه می کنیم و یا به نحوی رفتار وردپرس را تغییر می دهیم. افزونه ها می توانند کوچک یا بزرگ، پیچیده و یا بسیار ساده باشند که در نهایت یا قابلیتی به سیستم اضافه می کنند و یا رفتار بخش یا بخش هایی از سیستم را مطابق نیازهای ما تغییر می دهند.

در انتخاب و استفاده از افزونه ها همیشه باید این نکات را به یاد داشته باشید که اولا بیهوده به نصب افزونه ها اقدام نکنید. دوما افزونه های خود را همیشه به روز نگه دارید و سوما سعی کنید از افزونه های قابل اعتماد و بهینه استفاده کنید تا سایت شما دچار مشکل نشود.

 

افزونه ها چطور با هسته وردپرس ارتباط دارند؟

 

نصب افزونه وردپرسنرم افزار سیستم مدیریت محتوا وردپرس، یا هسته وردپرس، قابلیت اولیه برای انتشار مطالب و مدیریت کاربران را فراهم می کند. هر افزونه وردپرس یک قطعه اضافی از نرم افزار است که می تواند به راحتی نصب شود و قابلیت کارکرد هسته وردپرس را گسترش دهد. افزونه ها به شما این امکان را می دهد تا سایت وردپرس خود را با قابلیت های دلخواه خود سفارشی کنید. از آنجایی که قابلیت های بسیار زیادی از طریق افزونه ها ارائه می شود، هسته وردپرس کاملا قابل تنظیم است. برخی از افزونه های محبوب تر در دایرکتوری افزونه وردپرس در ادامه آورده ایم:

 

هزاران افزونه در دایرکتوری وردپرس وجود دارد، بنابراین به احتمال بسیار زیاد برخی از آن ها می تواند برای شما مفید باشد.

 

پیداکردن افزونه وردپرس

می توانید برای یافتن افزونه مورد نظر خود در گوگل جستجو کنید و با دانلود در قالب یک فایل زیپ، در سایت وردپرسی خود آپلود کنید. اما یک روش دیگر برای پیدا کردن و نصب افزونه ها از طریق صفحه مدیریت وردپرس است. اگر به مسیر Plugins>Add New بروید می توانید افزونه ها را از طریق داشبورد خود جستجو کنید. هر افزونه ای که در لیست وجود دارد، دارای دکمه “install” است تا بتوانید به راحتی آن را به سایت خود اضافه کنید. به عنوان مثال می خواهیم افزونه Yoast SEO را جستجو کنیم.

نصب افزونه وردپرس

 

به روز رسانی افزونه وردپرس

توسعه دهندگان پلاگین گاهی اوقات افزونه های خود را به روز می کنند و این به روز رسانی ها در صفحه افزونه سایت شما قابل مشاهده خواهد بود. برای پیدا کردن هر افزونه نصب شده در سایت شما که نیاز به به روز رسانی دارد باید مراحل زیر را طی کنید:

روی پیوند “Plugins” در ناحیه سمت چپ داشبورد سایت خود کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

 

لیست افزونه های نصب شده را جستجو کنید، آن دسته از افزونه هایی که نیاز به آپدیت دارند شامل جمله”There is a new version” می شوند.

 

نصب افزونه وردپرس

 

برای دیدن جزئیات بیشتر در مورد به روز رسانی افزونه روی لینک «View version» کلیک کنید و برای به روز رسانی افزونه بر روی لینک “update now” کلیک کنید.

 

نصب افزونه وردپرس

2 راه برای نصب افزونه وردپرس وجود دارد.

 

  • نصب خودکار افزونه: هر پلاگین موجود در دایرکتوری Plugins وردپرس را می توان از طریق نصب کننده پلاگین وردپرس نصب کرد.

 

  • آپلود فایل از طریق مدیریت وردپرس: می توانید با آپلود فایل افزونه از رایانه خود، یک افزونه جدید اضافه کنید.

 

نصب خودکار افزونه وردپرس

این روش ساده ترین روش نصب افزونه است. برای اضافه کردن یک افزونه با استفاده از نصب کننده وردپرس به مسیر Plugins>Add New بروید. از فرم جستجو در بالا سمت چپ برای جستجو استفاده کنید.

 

نصب افزونه وردپرس

 

هنگامی که نتایج جستجو ظاهر شد، برای نصب افزونه روی دکمه Install Now کلیک کنید و برای فعال کردن افزونه روی Activate کلیک کنید.

 

آپلود فایل افزونه از طریق مدیریت وردپرس

اگر یک کپی از افزونه را در قالب یک فایل زیپ داشته باشید، می توانید آن را به صورت دستی آپلود کنید و از طریق صفحه مدیریت پلاگین نصب کنید. به مسیر Plugins>Add New بروید و روی دکمه Upload Plugin در بالای صفحه کلیک کنید.

 

نصب افزونه وردپرس

 

فایل زیپ را از سیستم خود انتخاب کنید و روی دکمه Install Now کلیک کنید.

 

نصب افزونه وردپرس

 

هنگامی که نصب کامل شد، پیغام “Plugin installed successfully” را خواهید دید. بر روی دکمه “Activate Plugin” در پایین صفحه کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

حذف نصب افزونه وردپرس

یک راه امن و آسان برای پاک کردن افزونه از طریق صفحه مدیریت وردپرس است. به صفحه مدیریت پلاگین خود بروید. پلاگینی را که می خواهید حذف نصب کنید در لیست پلاگین ها پیدا کنید سپس روی لینک “Deactivate” مربوط به پلاگین کلیک کنید.

 

نصب افزونه وردپرس

 

پس از انجام مراحل بالا روی لینک “Delete” پلاگین کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا