NetworkSeo

گوگل E-A-T چیست و چرا گوگل به آن اهمیت می دهد؟

E-A-T یک راهنمای مهم است که بازاریابان باید در مورد آن بدانند و روی آن تمرکز کنند. واژه E-A-T، مخفف “Expertise” به معنی تخصص، “Authoritativeness” به معنی مجوز پذیری و “Trustworthiness” به معنی مورد اطمینان، است.
E-A-T، بخشی از الگوریتم گوگل است و در دستورالعمل های ارزیابی کیفیت جستجوی گوگل، قرار داده شده است. حتی خود گوگل نیز اهمیت آن را تایید کرده است.

همچنین بخوانید

با ارائه محتوای سبک E-A-T، به دستورالعمل های رتبه بندی کیفیت جستجوی گوگل، دلیل اهمیت آن و نحوه کمک به رتبه بندی بهتر سایت خود، کمک کنید. در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح خواهیم داد.

E-A-T، دقیقا چیست؟

Google E-A-T = Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness.

E-A-T یکی از بسیاری از دستورالعمل هایی است که گوگل، برای تعیین اینکه آیا محتوا برای خوانندگان ارزشمند است و آیا باید رتبه خوبی داشته باشد، به کار می برد. اولین اشاره به E-A-T در سال 2014 رخ داد که گوگل این مفهوم را به دستورالعمل های کیفیت جستجو، اضافه کرد.

به ارزیابی کنندگان کیفیت جستجوی گوگل باید به موارد زیر توجه کنند:

  • تخصص تولید کننده محتوا.
  • معتبر بودن تولید کننده محتوا، خود محتوا و وب سایت.
  • قابلیت اطمینان تولید کننده محتوا، خود محتوا و وب سایت.

به طور خلاصه، E-A-T یک معیار است که نشان می دهد یک صفحه با کیفیت است و برای کاربران مفید است.
گوگل:

“مقالات خبری E-A-T، باید به صورت حرفه ای، تولید شوند. آن ها باید حاوی محتوای دقیق و واقعی باشند، به نحوی که به کاربران کمک کند درک بهتری از رویداد ها داشته باشند. منابع خبری E-A-T، معمولاً سیاست های ویرایشی و فرایند های بازبینی قوی را منتشر کرده اند.

آیا E-A-T یک عامل رتبه بندی است؟

در جواب این سوال باید بگوییم خیر، E-A-T از نظر فنی یک عامل رتبه بندی نیست، اما می تواند بر رتبه محتوای شما تأثیر بگذارد.
E-A-T راهنمایی است که گوگل، برای تعیین محتوای با کیفیت بالا، باید داشته باشد و بخشی از چندین جنبه مختلف الگوریتم آن است. بنابراین اگرچه این یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست، اما می تواند به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی کلی جستجوی شما تأثیر بگذارد.

چرا E-A-T برای سئو مهم است؟

اهمیت E-A-T، برای سئو.

در حال حاضر، گوگل به ما کمی اطلاعات در مورد محتوا با کیفیت بالا، می دهد و این می تواند پیامد های زیادی برای بازاریابی محتوا و مزایای سئو داشته باشد.

دستورالعمل های E-A-T به بازبینان واقعی که صد ها وب سایت را ارزیابی می کنند، دقیقاً می گوید گوگل چه نوع محتوایی را، با کیفیتِ بالا می داند.

طبق این دستورالعمل ها، محتوای عالی باید:

  • به کاربران کمک کند.
  • توسط یک متخصص ایجاد شود.
  • در یک سایت معتبر ارسال شود.
  • قابل اعتماد باشد.
  • به طور مرتب بروز شود.

در صورت امکان، محتوا باید توسط سطح بالایی از تخصص ایجاد شود، اگرچه “تخصص روزمره” از افراد با تجربه واقعی، در صورت لزوم قابل قبول است.

7 راه برای بهبود E-A-T وب سایت

اکنون شما می دانید که E-A-T، مربوط به الگوریتم گوگل است. اما این برای سایت شما چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که شما باید محتوای خود را ارتقا دهید.

1- به بازدید کنندگان نشان دهید که شما چه کسی هستید

هر سه دستورالعمل E-A-T، نشان می دهد که گوگل می خواهد بداند چه کسی محتوا ایجاد می کند. اگر قبلاً صفحه “درباره ما” یا “صفحه تیمی” ندارید که مشخص کند تیم شما کیست و سازندگان محتوای شما چه کسانی هستند، اکنون زمان آن است.

2- برای ایجاد محتوا با متخصصان همکاری کنید

گوگل فقط محتوای خوب نمی خواهد؛ گوگل، مطالب را از افرادی می خواهد که می دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند. بنابراین،
به جای استخدام نویسندگان تازه کار، برای تولید محتوای نیمه حرفه ای؛ با متخصصان این زمینه کار کنید تا محتوایی را که گوگل به آن اعتماد خواهد کرد، ایجاد کنید.

3- هدف محتوای خود را روشن کنید

نکته محتوای شما چیست؟ آیا می خواهید اطلاع رسانی کنید، توضیح دهید، متقاعد کنید یا توصیف کنید؟
از عناوینی استفاده کنید که هدف محتوای شما را بسیار واضح کرده و زبان بسیار واضحی دارد. محتوای طولانی و پر پیچ و خم تولید نکنید. مستقیماً سر اصل مطلب بروید و تا حد امکان موضوع را به طور واضح (و تا حد کامل) پوشش دهید.

4- به طور مرتب محتوا را بروز رسانی، کنید

ابزار ها به روز می شوند، سایت ها آفلاین می شوند، افراد نقش های جدیدی را بر عهده می گیرند و گوگل، الگوریتم را دوباره بروز می کند. طول عمر متوسط محتوای آنلاین بسته به موضوع و صنعت، حدود دو سال است. با گنجاندن بروز رسانی محتوا در استراتژی سئو خود، محتوای خود را دقیق و بروز نگه دارید.

5- به منابع با کیفیت بالا، لینک دهید

اگر می خواهید به عنوان یک متخصص دیده شوید و E-A-T گوگل را بهبود دهید، باید به داده های واقعی تکیه کنید. به منابع رسمی، مطالعات و مقالات تحقیق، لینک دهید تا از محتوای خود پشتیبانی کرده و نشان دهید که می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید. از منابع معتبر مانند “NCBI” و “JSTOR”، برای یافتن مطالعاتی برای پشتیبان گیری از اظهارات خود، استفاده کنید.
همچنین می توانید به توییت ها، مقاله ها یا گزارش های انجام شده توسط متخصصان صنعت لینک دهید.

6- چندین دیدگاه را در نظر بگیرید

برای اطمینان، محتوا باید مشکلات را از زوایای مختلف بررسی کند اینکه هر زاویه در مکالمه کلی چه نقشی دارد. هدف این است که دیدگاه های مختلف در مورد موضوعی را توضیح دهید تا برای مخاطبان خود اعتماد ایجاد کنید و به نظر برسد که یک متخصص هستید.

7- به اعتبار آنلاین خود توجه کنید

اعتبار آنلاین شما، می تواند بر قابلیت اطمینان سایت و محتوای شما تأثیر بگذارد. با مراقبت از مطبوعات منفی و پاسخ سریع به نظرات منفی، از اعتبار نام تجاری خود محافظت کنید. مشتریان را تشویق کنید تا نظرات مثبت خود را در مورد نام تجاری شما، بنویسند.

سخن پایانی

خوشختانه، گوگل به وضوح اعلام کرده است که “E-A-T”، یک تغییر بزرگ نیست که رتبه های جستجو را تحت تاثیر قرار دهد. در عوض، این یک راهنمای داخلی است که به گوگل کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا یک محتوا با کیفیت است یا خیر. اما این بدان معنا نیست که E-A-T، کاربرد چندانی ندارد. متخصصان سئو، می توانند از دستورالعمل های E-A-T برای اطلاع بهتر از روند ایجاد محتوا و تولید محتوای عالی استفاده کنند که احتمالاً در گوگل، رتبه خوبی را کسب می کنند.

منبع: searchenginejournal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا